szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

nigdzie nie mogłam znaleźc podobnego tematu.. czytała jeden, że szczury wcinały krople do oczu ale nic im nie było..
zaczęło się w ogóle od tego, że miała prawdopodobnie zapalenie ucha, tzn, śmierdziało jej z tego ucha stęchlizną.. poszłam do weterynarza i zaleciła mi krople GENTAMICIN po jednej kropli dziennie. pomogły, przestało jej śmierdziec z ucha. ale dwa dni temu, dałam jej ostatnią dawkę, wcześniej pilnowałam, żeby tego nie wylizywała, ale wtedy mi uciekła i wszystko wylizała.. po dwóch dniach, czyli dziś, rano dawałam im jedzenie i nawet nie wyszła z domku, wyciągałam ją na siłę i zaczęła piszczec. sprawdziłam ucho - nie śmierdziało, ale kiedy nacisnęłam ją na brzuszek zaczęła piszczec. od razu pojechałam do weta, wstrzyknęła jej chyba jakieś wapno podskórnie i zaleciła dawac leki na przeczyszczenie. po wizycie, szczur po jakiś 15 minutach się ożywił, ale teraz znowu jest osowiała.. je, ale nie chce nic pic. nie mam pojęcia co dalej robic, czy może ktoś spotkał się już z takim przypadkiem? oczywiście, sugeruję tylko, że to zatrucie, tak naprawdę nie mam pojęcia co to jest. robi jeszcze kupkę taką rdzawo brązową okrytą jakąś białą mazią, która śmierdzi tym lekiem..
proszę o pomoc! niedawno straciłam jednego pupila, nie wyobrażam sobie stracic, jej, bo jeszcze wczoraj biegała żywo po pokoju!
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: nausicaa »

z informacji z google wynika, że po przedawkowaniu powinno się podać właśni9e sole wapnia, więc wet dobrze zrobił. powinno się też dużo pić (genta pewnie wydziela się też w moczu). no i wywołać wymioty, ale to niestety u szczura niemożliwe. piszą też o hemodializie, ale to też nie dla szczura...także w sumie dawaj jej może wodę z cukrem albo syropem tak gęstym do herbaty na łyżce, tak żeby chciała pić. poza tym zdaje się można tylko czekać...
mam nadzieję, że nerki nie zostały uszkodzone, bo genta ma niestety takie działanie. no i na pewno potem tzreba szczurkę obserwować, czy nie ma objawów związanych z nerkami. piszą też, że ludzie zwykle po takim zatruciu mogą mieć problemy z równowagą i słyszeniem.
aha, dawaj jej potem przez jakiś czas lakcid. powodzenia i pisz co ze szczurkiem
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

Ruda kupa jest od wątroby, można by jej coś dać na wątrobę. Moje dostają essentiale forte, w kapsułce jest taka galaretka, chętnie jedzą ( 1/3 kapsułki na ogon).
Zdrowia życzymy!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

bardzo dziękuję za wszelkie porady. faktycznie, szczurzyca jest słaba i ma zachwiania równowagi. wczoraj jeszcze chodziła, ale dziś rano, w sumie przed chwilą, zastałam ją leżącą w kącie, odkrytą z katarem.. w pierwszej chwili mysiałam, że to objawy mykoplazmozy, ale wciąga powietrze lekko zakatarzonym noskiem i wydmuchuje ustami, mam nadzieje, że to nic groźnego. Leżę z nią teraz pod ciepłą kołdą i zaraz poszukam leków na katar.
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

zapytam jeszcze, czy wie ktoś może co na katar? na wszystkich forach jest napisane, że to niebezpieczne i od razu robią z tego zapalenie płuc. ale jej tam nic nie świszczy, po prostu biedaczce się ciężko oddycha..
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

niestety.. stan szczurzycy strasznie się pogorszył. ;( leci jej porofiryna z nosa i ma strasznie smierdzący mocz.. nie wiem czy to wydalane chemikalia, ale jej stan przypomina stan mojego poprzedniego szczurka, który niestety zdechł w wyniku tej choroby miesiąc temu.. może to jest jakieś zakaźne? ale te szczurki mieszkały w osobnych klatkach, gdyż wtedy był to samiec [*] martwię się o nią zawsze była najsilniejszą samicą w stadzie, a tutaj takie nagłe pogorszenie. idę z nią dzisiaj do weterynarza, czy może ktoś spotkał się już z takimi objawami? dodam, że poprzedniego szczurka musiałam uśpic. przyczyny nie były zbyt jasne, ale podejrzewałam, że to przez nerki. mam nadzieję, że szczurzycę jednak da się wyleczyc ;(
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: merch »

wydaje mi sie ze to akis zakazenie byc moze to niedolczone ucho- gentamycyna slabo wchlania sie z przewodu okarmowego i sporzydzie kropelek raczej nie moglo byc powodem zatrucia.
Wszystkie infekcje u szczurow nalezy bardzo dokladnie leczyc, kazda , moze byc stanem zagrozenia zycia. Szczurek jest malym zwierzeciem z szybkim metaolizmem i wiekszosc chorob u szczura ma bardzo szybki przebieg.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

naprade robie co moge, ale jej nic nie pomaga. weterynarz bedzie otwarty za godzine.. pojade tam czympredzej.. ale on oddycha już tylko pyszczkiem. i momentami dostaje napadu i wtedy zaczyna isc nie wiadomo gdzie, choc wcale nie ma na to siły..
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: nausicaa »

nie bardzo rozumiem, jeśli szczurka ciężko oddycha, a w dodatku otwiera pyszczek przy oddychaniu, to ma duże duszności, płyn w płucach i zap. płuc. a wet ją osłuchał i stwierdził, że w płucach nic nie słychać czy to Twoje obserwacje? w ogóle, to od razu do weta. idź , od razu jak tylko otworzą, bo się udusi. to nie jest katar! powinna dostać natychmiast silne antybiotyki. szzcur, kiedy ma duszności, właśnie tak chodzi bez siły, jakby szukając miejsca,gdzie będzie mu się lepiej oddychać...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

czyli to nic innego jak zapalenie płuc? ale lekarka wczoraj ją osłuchała i stwierdziła, że w płucach nic się nie dzieje.. duszności wczoraj też nie było. dopiero dzisiaj rano koło godziny 7 zaczęła tak robic.. ma cały okrwiony pyszczek..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: merch »

zapaleni pluc i/lub/albo chore serce
u szczura zapalnia pluc moga byc trudne do osluchania
il ma szczurzyca? w jakim miescie mieszkasz?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

mieszkam na dolnym śląsku w kamiennej górze.. dopiero co wróciłam z nią od weterynarza, dostała leki na płuca i żołądek oraz wzmacniające, lekarka prosiła tylko, żeby starac się ją poic. przez godzinę było z nią już dobrze, ale teraz znowu jakoś tak charczy jak oddycha, nie wiem jak inaczej to określic.. ta wydzielina w nosie cały czas jej przeszkadza.. czy nie ma na to jakiegoś konkretnego leku?
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

wygląda to też trochę tak, jakby tylko w moim pokoju jej się pogarszało, czy może to byc spowodowane powietrzem?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: merch »

teoretycznie jest , tylko problem z dopasowaniem do szczura i brak pewnosci czy szczurowi nie zaszkodzi, mozesz spytac w aptece o krople do nosa dla dzieci i rozpuscic w proporcji 1:4 z sola fizjologiczna tez do nabycia w aptece i podac kropelke z strzykawki insulinowki do nosa najpierw do jdnej dziurki za jakis 15 minut jak nic zlego sie nie bedzie dzialo do drugiej
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

dałam jej troszkę zwykłych kropli, właściwie to odrobinkę żelu do jednej dziurki i pomogło.. porzestała się jakby dusic, poza tym położyła się na boczku u śpi, a to chyba dobry znak, że antybiotyk chyba zaczął działac. niepokoi mnie teraz jej odrobinę jakby zapadnięty brzuch. załatwia się normalnie, tzn dalej tą rdzawą kupką okrytą jakąś białą mazią.. tak poza tym nie ma innych objawów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”