szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

już naprawdę nie wiem co mam robic.. dwoję się i troję, a ona ledwo da sobie coś do pyszczka wlac. o 10 idziemy do weta.. poproszę, żeby dał jej jakąś kroplówkę na wzmocnienie, bo mała jest bardzo słaba.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: S. »

Porpoś o kroplówki "na wynos". Ja dawałam sama kroplówki rano i wieczorem.
Szczurkowi mozna podać około 3 ml kroplówki na jeden raz. Podaje się podskórnie.

Jeżeli szczurka ma szansę wyzdrowieć, to kroplowki moga uratowac jej zycie. Leki potrzebuja czasu aby zwalczyć infekcje, a szczurek musi jakoś przeżyć ten czas. Bez jedzenia i picia, nie ma szans na przeżycie. Rozwiązaniem może być kroplówka podawana dwa razy dziennie.
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

weterynakra podejrzewa arytmię. dała mi leki doustne, gdyż mówi, że niestety podskórnie żadnych nie ma. wlałam jej strzykawką trochę do pyszczka nie wiem na ile pomoże. dała także tabletki na poprawienie krążenia. kroplówkę i coś wzmacniającego dała podskórnie. powiedziała, aby przyjechac do niej ok. 15 i wtedy poda już całkiem dobry lek na serce. niestety nie dam rady sama jej robic zastrzyków. strasznie tego nie lubi, wyrywa się i piszczy. muszę ją zawsze trzymac przy zastrzykach, boję się, że wbiłabym jej niechcący nie tak jak trzeba i bym ją uszkodziła. dostała dosyc dużo tej kroplówki, więc myślę, że nie jest bardzo słaba. próbuje chodzic i myc się, rusza od czasu do czasu wąsami i uszkami. łapki nie są sine, i cały czas staram się, aby było jej ciepło, owijając ją w jakieś kocyki i ręczniki.
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

właśnie. mam jeszcze pytanie! nigdzie nie mogę znaleźc tego dawkowania ENALAPRILU a właśnie ten lek ma zostac podany o 15.. czy może ktoś wie? szczurka ogólnie warzy 400, ale teraz niestety schudła do 310..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: merch »

ratguide.com
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: merch »

Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

dziękuję, ogólnie przydatna strona.
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

czy nie zaszkodzi jej letnia, słodka herbata? bo obecnie tylko to udało mi się w nią wmusic i nawet dośc sporo wypiła, bo aż 2 cm na strzykawce czyli tak na oko z 30 kropel..
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: nausicaa »

spokojnie możesz jej dawać herbatkę:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

trzymała się dzielnie, ale lekarka stwierdziła, że ma już za dużą niewydolnośc płuc. uśpiłam ją.. wieczorem dowiem się o wyniku sekcji, jeśli to komuś kiedyś pomoże napiszę diagnozę lekarki.



Mysia[*][/size]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: noovaa »

Przykro mi :(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: Paul_Julian »

czarnaxd pisze:trzymała się dzielnie, ale lekarka stwierdziła, że ma już za dużą niewydolnośc płuc. uśpiłam ją.. wieczorem dowiem się o wyniku sekcji, jeśli to komuś kiedyś pomoże napiszę diagnozę lekarki.



Mysia[*][/size]
Napisz diagnozę, koniecznie. Biedna Mysia :( Bardzo się starałaś jej pomóc, walczyliście dzielnie :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: nausicaa »

[*] przykro mi
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
czarnaxd
Posty: 70
Rejestracja: pt sie 14, 2009 6:48 pm

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: czarnaxd »

tzn, diagnoza jest taka, że miała strasznie zakrwawione płuca - dusiła się po prostu nie byliśmy w stanie już jej pomóc, bo i tak by się udusiła, był to naprawdę bardzo poważny stan, jutro jadę z resztą ogonków, zbadac je na wszelki wypadek, czy się nie zaraziły.. lekarka powiedziała, że nie ma obecnie bladego pojęcia czym to się tak szybko spowodowało, oznajmiła, że będzie tego szukac i jutro postara mi się powiedziec, więc jeśli dowiem się czegoś więcej od razu napiszę..
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: szczur zatruł się kroplami Gentamicin!

Post autor: molll »

:( przykro.
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”