Młody szczurek - oswajanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ponury89
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:21 pm

Młody szczurek - oswajanie

Post autor: Ponury89 »

Kupilem w poniedzialek szczurka...dosc mlody, ciekawski ale bardzo nieufny. daje sie wziac na reke jednak zawsze delikatnie lize palce i skubie je zabkami. Nie potrafi usiedziec w miejscu a dlon to nie jest chyba jego ulubione miejsce. nie wiem co mam zrobic zeby przekonac go do siebie. Chcialbym tez zebyscie mi podpowiedzieli co zrobic zeby reagowal na imie. mam go dopiero drugi dzien i nie wiem co i kiedy zaczynac robic. Moze moje obawy co do tego ze sie nie dogadamy sa zle no ale....warto sie dowiedziec:) Jak puszczam go na łózko to biega jak szalony...na mnie nie chce siedziec. Ucieka i no wydaje mi sie ze łózko jest dla niego ciekawsze niz ja:P

dodam ze szczurek jest ze sklepu zoologicznego ale z ich wlasnej hdowli, warunki mial dobre i panie w sklepie wygladaly na eokwentne:P

Jeszcze jedna sprawa. Gryzon moj maly ma jedno oczko troche przymkniete...nie wiem czemu. Nie jest ono ani czerone ani spuchniete...nie wiem czy to mu samo minie czy mam cos z tym zrobic.

prosze o pomoc:)
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2010 10:16 pm przez jordan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmiana tematu na czytelny
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: POMOCY!!

Post autor: BabeOfJazz »

Nad Twoim tematem - http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=17012
W tym np - http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=4498 lub http://szczury.org/viewtopic.php?t=11362
Myślę, że dla formowiczów robi się nudne powtarzanie w kółko tego samego...
Jeśli opisane tam techniki/porady nie będą skutkowały lub będziesz miał jakieś wyjątkowe problemy - wtedy pytaj.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POMOCY!!

Post autor: Paul_Julian »

Prywatna hodowla sklepowa to nic dobrego. To z reguły znaczy, że szcurki mnożą sie "brat z siostrą" itd.
Powinienes przede wszystkim odwiedzić weterynarza.
A następnie dokładnie poczytać forum. A nie od razu zakładać topik o treści takiej, jakich wiele tutaj.
Na Twoje pytania są odpowiedzi na forum, tylko trzeba poszukać . Przypominam również o prawidłowym tytułowaniu wątków.

Szczury powinny być minimum dwa tej samej płci. Mozesz zaadoptowac z forum, nawet z innego miasta.
Poczytaj o prawidłowej ściólce, karmie i klatce. Jesli masz problemy z rodzicami, od tego jest dział Uszczurawianie.

Trzeba tylko czytać , a dopiero jak sie nie znajdzie odpowiedzi- pytać. Od tego służy szukajka na forum i w poszczególnych działach , a także spisy treści.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: POMOCY!!

Post autor: Lumi »

Nie powinieneś się martwić :) . Ja mam Fado od 3 tygodni i miałam to samo :) . Na początku nie chciał na mnie siedzieć . 3 dni po kupieniu wzięłam go na łóżko i też nie interesował się mną tylko wolał pochodzić po łóżku ;d . Nawet teraz kiedy go wyjmuje z klatki , kładę na ramie to on szuka jak najszybszej drogi powrotu do klatki ;'( . Ale wczoraj kiedy jadłam to widziałam jak na mnie patrzył . I pomyślałam że powinien dostać coś na miłe zakończenie dnia . I tak zrobiłam . Pokazałam mu że mam dla niego pysznego ziemniaczka ;d ale zamiast dać mu go z ręki to położyłam go na biurku żeby sam po niego wyszedł :) i o dziwo poskutkowało :D . Kiedy skończył jeść zrobiłam tak jeszcze kilka razy a potem sam zaczął wychylać się z klatki by sprawdzić czy czegoś dla niego nie mam :) . Nawet 2 0minut temu to zrobił ;d . Więc podstawa to cierpliwość :) . Daj mu troche czasu to tylko 3 dni ;/ . Myślę że Ty też byś tak od razu nie przyzwyczaił do nowego miejsca . A z tym oczkiem jeżeli aż tak bardzo Cię niepokoi to możesz się wybrać do weterynarza . Życzę powodzenia :) .
Obrazek
Ponury89
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:21 pm

Re: Młody szczurek - oswajanie

Post autor: Ponury89 »

dzieki wielkie:) szczurek juz troche sie przyzwyczail...jak go wypuszcze to biega po mnie jak opetany:P Troche sie przyzwyczail juz:)

Dzieki jeszcze raz za odpowiedz:P
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”