uciekanie, a słuchanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

uciekanie, a słuchanie

Post autor: L'urine-Boruta »

Witam!
Mam problem, mianowicie: kiedy moja szczurzyca L'urine wychodzi, a właściwie ucieka mi z klatki, to w sekundę już jej nie ma. Ucieka gdzie pieprz rośnie: czyt. pod łózko, szafę czy za biurko. Nie byłoby problemu gdyby nie to, że nie reaguje ona na imię, ani na cmokanie... jest u mnie 3 tygodnie... kiedy ją brałam miała 2 miesiące... Jak mogę ją nauczyć swojego imienia?? Za każdym razem kiedy ją biorę na ręce wymawiam jej kimie kilka razy... Ale ona nadal nic nie kmini..;PP Jestem cierpliwa, ale piszę b może dacie mi jakieś wskazówki... :) Ogólnie to jak już ją trzymam na rękach to raczej mi nie ucieka, czasami nawet zasypia.

P.S. Na razie jest tylko ona, sama, ale jak tylko się bardziej oswoi dokupię jej koleżankę :)

pozdrawiam
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: uciekanie, a słuchanie

Post autor: Paul_Julian »

Spis treści :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=17012
Proszę tam zajrzeć, jest o nauce reagowania na imię, i różne inne topiki. Pokój jest super miejscem do zwiedzania, pozatykaj wszelakie dziury i po prostu poświęc czas na to, zeby sobie biegała. Jak usiądziesz np. na podłodze, a szcurka się wybiega , to po jakimś czasie będzie do Ciebie wracać , szczególnie jesli będziesz ją kusić np. herbatnikiem.

Co do drugiego ogonka, na forum jest duzo szczurków za darmo, transport też się znajdzie (darmowy). Zwierzaczki kupione w sklepach bardzo często nie dość, ze nie są oswojone, to bardzo częśto ze świerzbem, chorobą płuc, z chowów wsobnych ( np. matka ma dziecko z synem) , w ciązy , lub dostanie sie samca zamiast samicy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: uciekanie, a słuchanie

Post autor: Olcia5550 »

Poczkaj jeszcze chwilę miałam podobny problem mój też nie reagował na imię (ale nie uciekał pod meble). Fender (szczur) jest już u mnie 4 miesiące i dopiero teraz zaczyna przychodzić, mimo że mówiłam jego imię cały czas przy dawaniu przysmaków, gdy biegał, gdy go głaskałam, może też spróbuj tych metod. Życze powodzenia ;)
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”