Szczur jest chory POMOCY

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
filipszczur
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 23, 2010 8:06 pm

Szczur jest chory POMOCY

Post autor: filipszczur »

Witam!

Moj szczurek filip jest ciezko chory nie ma wogole sily bny chodzic nie rusza sie caly czas lezy bo nie ma sily by sie ruiszyc szcurek chudnie szybko nie je i nie pije w dzien jakby byl nieprzytomny natomiast w nocy proboje skakac i wszystko ale stawiam ze dzis nawet juz tak niebedzie dzieje sie to juz od 4 dni. Dzis bylem u 2 wterynarzy 1 dal mu 3 zastrzyki bo stwierdzil ze ma zatrucie a 2 go podoykal zmienrzyl temp i stwierdzil ze ma cos kręgosłupem dal mu bardzo silny i bolesny zastrzyk nie mial wgl sily w czasie dawania zastrzyku ugryzl mnie w palec to juz inna bajka ;/ powiedzial ze musi miec duzo ciepla wlaczylem mu poduszke ciepla pod akwarium zeby go ogrzewala i nagrylem go szmatka a on sie nierusza ale zyje prosze was pomóżcie mi !!! czekam na odp
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur jest chory POMOCY

Post autor: ratslove »

Co najmniej jeden z tych dwóch weterynarzy musiał się nie znać na szczurach. Tyle już wydedukowaliśmy.
Ile szczurek ma lat? Ma dostęp do picia i jedzenia? Daj mu wodę w miseczce tuż obok żeby nie musiał chodzić, z jedzeniem tak samo. Widać że go coś boli i dlatego się nie rusza, czy nie rusza się bo nie może (wiem, to brzmi podobnie, ale chodzi mi o to, że jeśli to by był kręgosłup to może nie mógłby się ruszyć)? Co się z nim działo zanim to się zaczęło? Dostał jakieś dziwne jedzenie? Spadł skądś, skoczył? Mogło mu się coś stać?
Nie wiem co mogę ci poradzić. Obserwuj go i napisz gdzie mieszkasz, może ktoś ci poradzi dobrego weta. Trzymam kciuki za szczurka!
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
filipszczur
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 23, 2010 8:06 pm

Re: Szczur jest chory POMOCY

Post autor: filipszczur »

tzn tak w 2 dniu tego w nocy juz dobrze bylo myslalem ze super uciekl mi z kawarium wyskoczyl i mozliwe ze byla wysypana trutka na myszy i polizal ale to bylo w 2 dniu byly 2 wczesniej wtedy mam go juz 3 tygodnie mieszkam okolice czestochowy radomska ;/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur jest chory POMOCY

Post autor: Paul_Julian »

Tutaj masz wetów z Częstochowy:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t ... 2A#p295264

Szczurek nie powinien być w akwarium (nie ma tam prawidlowej wentylacji) , a już w ogóle nie ma mowy o przechowywaniu jakiejś chemii w okolicy.
jesli wet podejrzewa coś z kregosłupem, to powinien zrobić rtg. Chyba , ze to coś neurologicznego. Dokarmiaj szczurka, możesz kupić Nutridrink w aptece. Nalej kilka łyzeczek do kubeczka , a resztę zamroź w woreczku do lodu, bo to ma krótki termin ważnosci.

To jest wysokokaloryczne picie i jedzenie w jednym. Podawaj to z palca, z łyzeczki, albo strzykawką (bez igły) po odrobince bezpośrednio do pyszczka.

Teraz możesz też podać kaszkę dla dzieci (taką zalewaną wodą ), albo gerberka. Nie podawaj mleka.
Jeśli szczurek je sam, mozesz podać mu jajko na twardo, makaron, ryz , kaszki itd.
Termofor zrób z butelki z gorącą wodą , zawiń to w szmatkę , i daj bezpośrednio blisko szczurka.


I ogromna prośba- pisz na spokojnie, oddzielaj zdania kropkami i przecinkami. Będzie nam wtedy dużo łatwiej Ci pomóc, bo nie musimy się zastanawiać o co Co chodzi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
filipszczur
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 23, 2010 8:06 pm

Re: Szczur jest chory POMOCY

Post autor: filipszczur »

Szczurek wyzdrowial dzis bylem jeszcze na kontoroli u weta dzieki wam za pomoc :))) Pozdriawiam wsolych Swiat i szczesliwego nowego roku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”