[ZNACZENIE] terenu/właściciela

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Blanny »

W sumie, to jest to dziwne. Mam trzy samce. Samce powinny znaczyc teren, a zaden NIGDY mnie nie obsikal. Bawie sie z nimi, nosze na ramieniu, na karku, pod bluza.. A zaden nigdy nawet kropelka mnie nie oblal. :P
Szczury znacza teren, np. lozko czy dywan. Ale nie rece ludzi, bez przesady..
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Gecko »

Mnie się na ręce nie zdarzyło, ale myślę, że to kwestia czasu, bo na spodnie czy koszulkę szczurki siknęły raz czy dwa razy...
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: siusianie na rękę .

Post autor: kao »

Blanny, może nie zauważyłaś ;)
Co to dla szczura za różnica ręka, czy dywan... Nie oduczy się, ale nikt nie jest idealny 8)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Paul_Julian »

Sikają na ręce też :) Tylko nie wszystkie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
-szczuromaniaczka-
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 28, 2010 12:58 pm
Lokalizacja: Marki / Warszawa

Re: siusianie na rękę .

Post autor: -szczuromaniaczka- »

Blanny pisze:Poza tym szczury to zwierzeta stadne i nie trzymamy ich pojedynczo.
wiem , i mam zamiar dokupić drugiego . niedawno jej siostra odeszła [*] a do tego czasu od początku były razem ..
Ze mną: Raya i Asha
Moje aniołki :Kaja..[*]i Buba[*] ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Paul_Julian »

Nie dokupuj. Zajrzyj w nasz dział Kupie/Oddam/sprzedam. Zwierzaki są do adopcji za darmo :) Transport też sie uda zorganizowac. gwarantujemy,. że nie bedzie siusiać na rękę , ale na pewno nie bedzie miał gratis świerzbu i bedzie miał rozpoznaną płeć i wdzieczne serducho!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Domcia2605
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 14, 2010 3:41 pm
Lokalizacja: Żagań

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Domcia2605 »

Paul_Julian pisze: gwarantujemy,. że nie bedzie siusiać na rękę , ale na pewno nie bedzie miał gratis świerzbu i bedzie miał rozpoznaną płeć i wdzieczne serducho!
Myślę, że nie możesz tego zagwarantować. Mam szczurka adoptowanego z forum i również siusia na ręce, tzn najczesciej zostawia takie krople. Ale nie zawsze. Natomiast szczur z zoologa tego nie robi.
Zalezy od szczura.
Szczury Ludzi Lodu
Każdy ma czasem takie chwile, że chciałby się wczołgać pod łóżko i czekać na jakiegoś potwora.
Zaszczurowiona od 13. I. ;)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Flaumel »

Myślę, że Paul chciał napisać, że nie możemy zagwarantować, że nie będzie siusiać na rękę, ale na pewno nie będzie miał gratis świerzbu i tak dalej...
Chochliki zjadające 'nie' :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Paul_Julian »

Faktycznie jakiś wredny chochlik :-\ Dokładnie chodziło mi o to, co napisała Flaumel.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
bongg
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 3:32 pm

Re: [ZNACZENIE] terenu/właściciela

Post autor: bongg »

Serwus.
Mam szczurka, Piątka, lat już w zasadzie dwa. Pod względem znaczenia terenu (bądź mnie) jest rewelacyjny - co prawda siknie gdzieniegdzie od czasu do czasu, ale bezwonnie.
Czy jeśli bym mu sprawił kumpla (od razu mówię: solidarność plemników, kastracja nie wchodzi w rachubę O0 ) jest niebezpieczeństwo, że mocz obu panów nabrałby nieprzyjemnie wyrazistego zapachu?

PS. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: siusianie na rękę .

Post autor: altaj89 »

Witam!
wiem ze watek jest dosyc stary ale mam podobny problem i nie znalazłam w owym wątku odpowiedzi. Otóż mam dwie sczurzyczki i obie sikają na ręce. A raczej nie sikają, tylko zostawiają małe kropki moczu, wszedzie, na poscieli, na meblach itd. Jedna ze szczurek notorycznie wchodzi mi na dłoń i zostawia krople moczu, jak zetre to whcodzi znowu i moze tak w nieskonczonosc ;) raczej nie chodzi o to że czuje sie samotnie, bo ma przyjaciółke, napewno tez sie mnie nie boi bo bardzo mnie lubi, a kropki zostawia zwłaszcza jak jest rozluźniona i wesoła, np podczas zabawy. Kiedy biega po pokoju, bawi sie na łóżku itp. co jakis czas wskakuje na mnie, zostawia mocz na dłoni i wraca dalej do zabawy :P Mi to wygląda na oznaczanie , ale jesli mówicie ze samiczki tego nie robią, a tym bardziej nie oznaczaja moczem członka stada, to co to może znaczyć?
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: smeg »

Samiczki jak najbardziej oznaczają teren kropelkami :) Nigdy nie miałam samców, ale czytałam, że one znaczą bardziej, całymi kałużami moczu, więc cieszę się, że moje dziewczyny zostawiają na mnie tylko kropelki :P Sikają głównie na moje dłonie, często też na telefon mój albo mojego chłopaka - czyli takie rzeczy, które nami pachną. Na pościeli i meblach raczej nie zostawiają kropelek. Czasem mam wrażenie, że cały dzień tylko czekają na to, żeby mnie osikać - od razu po wyjściu z klatki zostaję olana :P Ale chyba ma sposobu, żeby je tego oduczyć. Można najwyżej nie pozwalać im wchodzić na ręce.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: siusianie na rękę .

Post autor: altaj89 »

nie pozwalać wchodzic na rece było by smutno ;) Ale z moimi szczurami chyba ogolnie ejst cos nie tak jesli chodzi o to siusianie. podobno szczury lubia czystosc i nie chca siedziec kolo wlasnej kupy czy na siuśkach, a moim maluchom zupelnie to nie przeszkadza ??? zwlaszcza jedna szczurka, dolączyła do mnie jako druga, a pierwsza chyba przejeła jej nawyki i teraz obie sikąja po prostu pod siebie. Sikają w hamak, na szmatki na któych spią itp. Mają jeden ulubiony koszyk do spania w którym spią i sikają, i jak juz caly zasikają to nie przennosza sie nawet w ine miejsce tylko leżą w siuśkach ;) co więcej, wczoraj leżały obie w pojemniku na posciel, wyjełam je i zauwazylam ze jedna szczurka ma głowke i plecki mokre w moczu - druga musiała leżeć na niej i sikać pod siebie. Czy takie zachowania tez sa normalne?
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: siusianie na rękę .

Post autor: smeg »

Niestety tak :P Wszystkie moje szczury - poprzednie i aktualne stadko - zawsze spały w swoich sikach :P Co prawda kupkają na dole w ściółkę, ale leja w szmatki i hamaki. Szczury lubią czystość pod tym względem, że często się myją i nie lubią być czymś uciapane, ale własnych siuśków widocznie nie uznają za nieczystości ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: siusianie na rękę .

Post autor: Blanny »

Kto Ci powiedział, że szczury są czyste? Owszem, myją się co 5 minut, ale.. Każdy z nich uwielbia spać na własnych sikach, sika pod siebie w hamaku, potem śpi na tym. ::) Albo sika na swojego towarzysza. :P Kupkają najczęściej do koszyczków i kuwety. I też potrafią na tym spać. :P Jest co całkowicie normalne i byłoby wręcz dziwne, gdyby tak nie robiły. ::)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”