agresja wobec młodszego.

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

agresja wobec młodszego.

Post autor: `naatka »

Elka jest troche młodsza od Maji . Moja babcia i mama zaobserwowały że Majka zachowuje się wobec niej agresywnie tzn. rzuca się na nią i ją przyganiata. Ela aż piszczy, ja sądziłam że to zabawa ale nie wiem. Nie zauważyłam żeby Ela miała ślady drapania czy coś.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: smeg »

Jeśli nie ma śladów, to zignoruj to. Muszą ustalić, kto rządzi w stadzie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: valhalla »

Moi chłopcy też tak robią (różnica wieku niewielka, chyba z tydzień-dwa najwyżej, ale to starszy prowokuje). Nie gryzą się, nawet nie otwierają pyszczków przy tym ;) Jeśli Twoje dziewczyny robią też coś podobnego, to nie martw się. Jest to w pewien sposób urocze :) a co do pisków, to między szczurkami różnie bywa. U mnie jest tak, że często jeden iska drugiego, ale robi to trochę... brutalnie, np. opierając się łapkami na jego łepku ;) wtedy nic dziwnego, że piszczą. Nawet niewinne czynności mogą wywołać pisk.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: adzia19923 »

Witam!
Nie chciałam dodawać nowego tematu, ale mam problem ze swoim obecnym już stadkiem. Przywiozłam dziś 1-miesięcznego maluszka a mam już 8-9 miesięcznego szczurka. Może zrobiłam błąd gładąc ich na tym samym łóżku gdzie Rico zazwyczaj lubił spać. Ale starszy wyczuwszy małego wpadł w ''FURIĘ'' . Biegał jak szalony a co najgorsze ja próbowałam ratować małego szybko włożyłam go do klatki i chciałam odłożyć Rica. Noi ten wyczuł małego na moich dłoniach i tak mnie pogryzł do krwi, że to szok. Pierwszy raz odkąd go mam ugryzł mnie. Później jak puścił mnie gryźć w prawą rękę, podeszłam do niego i pokazałam mi co mi zrobił. To ugryzł mnie w następną ( hahahha ale bolało) Nakrzyczałam na niego wystraszył się i pobiegł do klatki. Tam zaczął latać jak szalony osikał cały swój domek i położył się na nim. Nie pozwolił otworzyć klatki. Pilnował jej! No matko święta. Ja wiem, że on jest o mnie zazdrosny, ale to OBSESJA. Co mam robić?? Jak mam ich razem jakoś zaprzyjaźnić.?? Czy do maja zdążę????
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: Paul_Julian »

Chyba troszkę za wczesnie na łączenie, trzeba by je dac na razie osobno. Tu jest temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=7784 o łączeniu dużych z malymi, może cos bedzie pomocnego.
Starszy szczurek jest już chyba w wieku buzowania hormonów, a to może powodowac agresję. Do maja myślę , że spokojnie da radę :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: adzia19923 »

Jakoś muszę ich połączyć. Ale jak na razie to ręce mi się zagoić muszą.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: Paul_Julian »

No to powolutku wszystko, daj w osobne klatki, zastosuj łaczenie tak jak się łączy inne. Wymien im szmatki , zamieniaj klatki itd. :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: adzia19923 »

To za jakiś czas mogę wpuścić Rica do klatki malucha ale oczywiście małego wyciągnąć??? i na odwrót???
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: Paul_Julian »

Tak. Po prostu zastosuj metody, jakie sie stosuje przed samym spotkaniem szczurków "na zywo" . Czyli niech starszy trochę pomieszka w szmatkach, w których wcześniej mieszkał Mały. I odwrotnie. Albo zamień klatkami , tylko wtedy szmatki zostaw po poprzednim lokatorze.
W takiej sytuacji, kazdy z nich będzie czuł sie nie na swoim terytorium (obce szmatki, obca klatka) i powoli będzie się oswajać, że inaczej tu pachnie. I np. tak mogą sobie spędzić noc, albo dzień.
Nawet niech tak sobie i miesiąc mieszkają, mały w tym czasie sporo podrosnie, będzie silneijszy, a starszy powinien sie oswoić z zapachem Malego.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: adzia19923 »

Ale na razie ich nie będę razem spotykać:( To jest straszny widok jak on się na niego najeża i zgrzyta z nienawiścią do mnie jak i do niego:( Wyrządziłam mu krzywdę:(:(
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: Paul_Julian »

Wiem, że nie zamierzasz :) Tylko czasem się nie stosuje tego zamieniania klatkami, a wystarcza 1-2 spotkania na neutralu. Na spokojnei zamieniaj klatkami. U mnie jak pojawił się 1szy kastrat, to nawet jak siedział obok w klatce , to dziewczyny dostawały szału przez kilka dni, szarpały kratki, rzucały się. Wcześniej nigdy u mnie nie było samców.
na pewno sie uda , oby sie obyło bez pózniejszej kastracji.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: adzia19923 »

Będę próbować:) Ale boję się że Rico strasznie to zniesie. Ja kocham tego zwierzaka:) Nie chcę aby mi na zawał smarł:( albo coś podobnego;.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: agresja wobec młodszego.

Post autor: adzia19923 »

Dziś zamieniłam ich klatkami na 30 minut. Ale Rico nie za bardzo lubi w niej być. Gryzł wszystko:D:D ale później spał na ubranku małego. Za to Jurgen :D:D biegał jak szalony:) Był bardzo zadowolony:D i śmiesznie wyglądał w takiej wielkiej klatce:) Będę robić tak często. Ale i tak boję się ich razem połączyć, bo on jest bardzo agresywny. A jak Rica biorę w ręcę to tak sztywno trzymam aby mnie nie ugryzł. Mam już obawy i trochę się go boję. Mały jest najśmieszniejszy, bawić się chce. Tylko szkoda mi go, bo czuje się samotny:(
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”