Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: szczurzyca. »

ja polecam Timę. :) moje niejadki zostawiają tylko łupinki. bardzo różnorodna, pachnąca i na pewno smaczna. ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Karmy POLECANE

Post autor: UprzejmaCegła »

szczurzyca. pisze:ja polecam Timę. :) moje niejadki zostawiają tylko łupinki. bardzo różnorodna, pachnąca i na pewno smaczna. ;)
Smaczna, smaczna ;) spróbowałam jednego pomarańczowego chrupka :P ::)
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Zapytam tutaj, żeby nie zakładac nowego wątku.
Co podawać ogonkowi podczas długiej podróży[15 h] żeby jakoś to przeżył?
Jest 50% szans, że będe mogła go mieć na widoku, karmić miziać itd.
Może mieć jedzenie w transporterku cały czas?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

Wydaje mi się, że jeżeli nie podasz mu dodatkowo wody, należy włożyć trochę świeżego jedzenia - soczystych owoców i warzyw, typu ogórek czy jabłko, żeby uzupełnić brak wody. Jeżeli zaś poidełko będzie w transporterze, to może tylko trochę dotycczasowej karmy, której dostawał przed podróżą.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Newbie »

mam pytanie. jak to w końcu jest z Tropifit Rat? (kiedyś były pozytywne komentarze - kupiłam moim dziewczynom i bardzo im smakuje, jednak ostatnio natrafiłam na negatywne komentarze)
tak czy inaczej czekam na dostawę VL, ale ze względu na to, że dziewczynom Tropifit smakuje - chciałabym mieszać te dwie karmy. dlatego piszę, bo chciałabym mieć pewność że Tropifit nie zaszkodzi maluchom, dlatego proszę o porady
Obrazek
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

Znaczy może ja powiem od siebie: karma jest dobra z tym, że dość uboga i zawiera przede wszystkim pszenice (chyba). Ja byłam ogólnie zadowolona bo i cena przystępna i sama karma ok.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Karmy POLECANE

Post autor: UprzejmaCegła »

lovekrove pisze:Znaczy może ja powiem od siebie: karma jest dobra z tym, że dość uboga i zawiera przede wszystkim pszenice (chyba). Ja byłam ogólnie zadowolona bo i cena przystępna i sama karma ok.
Teraz zamiast zboża są granulki, ale jeżeli komuś trafi się "stary" Tropifit to znaczy, że sprzedawany jest z magazynu, ponieważ w świecie handlu figuruje pewna zasada: sprzedaj najpierw "stare", później "nowe".
Awatar użytkownika
Oluśka25
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 14, 2011 2:30 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Oluśka25 »

Ja kupuję teraz moim szczurzynkom Versele Laga - Rat Nature.Testowałam różne karmy, i tańsze i droższe. Zauważyłam, że w większości tych tańszych karm najwięcej jest ziaren zbóż, a za nimi moje szczurki nie przepadają, zawsze wyjadały wszystko oprócz właśnie tych zbóż i zostawiały je w miseczce. Druga sprawa, że najbardziej lubią takie kolorowe krążki, kuleczki (nie mam pojęcia co to jest) a tego w Versele Laga jest sporo. Tak więc z czystym sumieniem tą karmę polecam, cena może dość wysoka, ale mimo wszystko warto.
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Newbie »

Właśnie chodzi mi o Tropifit ten nowy. jakby ktoś mógł napisać czy to bezpieczne czy zdecydowanie nie dawać ?
Obrazek
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Ja zamówiłam dziś w zoologicznym Verse Lagę.Koszt:16 zł. Jeśli zasmakuje mu, to będe zamawiać w internecie, jest dużo taniej :D
Na razie podaję mu vitapol >:( , ale chce przejść na coś innego. Na początku będę mieszała obie karmy, a później mam nadzieję, że damy radę bez Vitapolu
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz zamówić tez Time Rattime , albo JR farm. Cokolwiek byle nie witapol. Mozliwe, że bedzie marudzić na poczatku, bo jednak zdrowe zarcie czasem mneij smaczne od fast fooda :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

macik001, w zooplusie przykładowo JR Farm uczta dla szczura to koszt 28-30zł za 2,5kg, co daje nam cenę do 6ciu zł za 0,5kg - w sklepie na moim osiedlu 0,5kg Vitapolu kosztuje 6.50zł ... Cenowo wychodzi to samo, a jakościowo różnica jest kolosalna :). Do tego zbierz 3-4 osoby ze swojego miasta, które złożą zamówienie w zooplusie na 100zł i wysyłka będzie gratis.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Varico
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 4:46 pm
Lokalizacja: Szydłowo

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Varico »

Ja od 5 miesięcy karmię moje szczurki Timą Rattimą i muszę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony. W misce nic nie zostaje prócz łupinek po słoneczniku i dyni :D
"Let's put the smile on that face .."

Obrazek
Varico
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 4:46 pm
Lokalizacja: Szydłowo

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Varico »

Ja od 5 miesięcy karmię moje szczurki Timą Rattimą i muszę powiedzieć, że jestem z niej zadowolony. W misce nic nie zostaje poza łupinkami po słoneczniku i dyni :D
"Let's put the smile on that face .."

Obrazek
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

noovaa pisze:macik001, w zooplusie przykładowo JR Farm uczta dla szczura to koszt 28-30zł za 2,5kg, co daje nam cenę do 6ciu zł za 0,5kg - w sklepie na moim osiedlu 0,5kg Vitapolu kosztuje 6.50zł ... Cenowo wychodzi to samo, a jakościowo różnica jest kolosalna :). Do tego zbierz 3-4 osoby ze swojego miasta, które złożą zamówienie w zooplusie na 100zł i wysyłka będzie gratis.
Dziękuję Tobie bardzo za informację :-*
Na pewno skorzystam :)
Tylko teraz będę musiała poczekać aż zje Verse Lagę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”