ZDJECIA klatek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: molll »

ale one maja półeczki z plexi a ścianki z drewna "śliskiego" (bo niewiem jak to fachowo się zwie) ... buuu nie zalamujcie :(
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: klauduska »

półeczki z plexi: czad :)!
ale myślę, że z wentylacją jednak będzie problem. szczurki to małe śmierdziochy, więc jak nie będzie dobrze powietrze przelatywało, to mogą ci się zacząć bakterie rozwijać i będzie jeszcze gorzej pachnieć. [to tak jak z potem. normalnie nie pachnie, ale jak nie wietrzysz/wymywasz, to ło-matko-boska ;)]. będziesz więc musiała często bardzo sprzątać raczej.
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: molll »

zastanawiałam się właśnie czy ta część dolna (plastikowa) nie będzie miała za mało wentylacji ale tato stwierdzil że ma dobry patent na drzwi i że siatka jest na drzwiach wiec powinno starczyc... no zobaczymy jak w praktyce bedzie. Oby sie spawdzilo. :)
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: pariscope »

Molll, nie martw się na zapas. Wkładaj im dużo ręczniczków papierowych, które często wymieniane nie zdążą się zaśmierdzieć. Dawaj im też łatwe do prania szmatki w miejscach, w których lubią siedzieć. Ściółki nie musisz im dawać na całą powierzchnię klatki. Wystarczy kuweta narożnikowa, albo nawet zrobiona z plastikowej miski odpowiedniej wielkości. Moje szkraby bardzo szybko zaskoczyły do czego taka kuweta służy. Sikały najczęściej w koszyczku, w którym spały w szmatkach i ręcznikach. Ja im tylko codziennie wymieniałam zawartość koszyczka, bo problem jest właśnie w sikach. Kupki tak nie śmierdzą, bo są praktycznie suche. Tak więc zawartość kuwety, do której wpadały tylko bobki, wystarczyło wymieniać co tydzień, lub nawet rzadziej. Dzięki temu można sobie pozwolić na lepszą ściółkę, bo nie zużywa się jej tyle, co na całą powierzchnię klatki.
Wydaje mi się, że powierzchnie drewniane tej wspaniałej klaty są laminowane, więc siki nie powinny w to wsiąkać i łatwo je przetrzeć codziennie wilgotną ściereczką.
Fajnego masz tatę, że tak się postarał.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: klauduska »

offtop: moje właściwie kuwetę olewają. kurcze nie wiem jak je nauczyć, żeby tam się tylko załatwiały. to samo jest na wybiegach. rozkładam im ręcznik i tak kładę im ich kupki, ale gdzie tam, żeby one się załatwiały tylko w jednym miejscu. srają gdzie popadnie. jak ja mam ich nauczyć czystości?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Paul_Julian »

Poszukaj tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=29117 dopiero co podawałem tam linki ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: molll »

myśle że sprawe czystości mam juz opanowaną- wczesniej mieszkały w ciasnej klatce szczebelkowej gdzie naprawde ciężko było z porządkami- sciana obsikana, podłoga w karmie i granulacie... Teraz myśle że nie będzie problemu bo i rozmiary wieksze i półki nie przemakalne. A i patent z polarkami mi się spodobał bo mam ich na tyle że piore i zamieniam co rusz na nowe żeby nie smierdolily bomble- muffi szczególnie w obsikanych miejscach lubi sie wylegiwac xD
Kwestia wentylacji mnie bardziej wystraszyla bo myslalam ze naprawde sie o to postaralam tymbardziej ze smrody maja ciagle klatke otwarta jak w domu jestem. Naczytalam sie postow na temat budowy samodzielnej klatki i mysle ze przemyslany byl kazdy krok. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. I czy gryzc swojego lokum nie beda chcialy! ;) W przyszlym tygodniu jeszcze pieńki z lipy mi tato obiecal uciąć takze z czasem bede sie chwalic jak to wyglada :)
dzięki za wsparcie ;) moje trojaki was pozdrawiaja :D
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: molll »

http://img408.imageshack.us/img408/6320 ... 58a.th.jpg
troche lepiej? :) kombinujemy kombinujemy i myśle że za jakiś czas dojdziemy do perfekcji i będzie pięknie :)
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: molll »

Obrazek
troche lepiej? kombinujemy kombinujemy i myśle że za jakiś czas dojdziemy do perfekcji i będzie pięknie
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: molll »

mol jak zwykle zaśmieca- coś mi się zdjęcie pokiełbasiło :/ przepraszam za powtarzanie:

Obrazek
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: lovekrove »

Ciekawie mają :D Fajnie, podoba mi się.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: valhalla »

Super :) Modelarskie arcydzieło :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
borówka
Posty: 341
Rejestracja: pt paź 29, 2010 6:22 pm
Lokalizacja: Tychy

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: borówka »

Ooo, ładnie, oryginalnie. ;)
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: sasza&masza »

Fajne ale jak to się sprzata? i w ogóle łatwe do sprzątniecia? siuśki się niedługo wchłoną i będzie fee.
Ale sama klatka bombowa! ;D
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: ZDJECIA klatek

Post autor: Pająk »

Wreszcie skończyliśmy urządzać nową klatkę :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”