1 starszy + 2 młode

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bumbus16
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2010 6:26 pm

1 starszy + 2 młode

Post autor: bumbus16 »

Witam. Dostałem szczurka od brata. Ma on (benek) 16 miesięcy. Wiem że szczury powinny żyć w stadzie wiec chciałem sprawić mu towarzystwo. Chcę się dowiedzieć czy dwa młode (samce) będą odpowiednie. Do tej pory benek żył sam. Jest bardzo spokojny i daje ze sobą zrobić dosłownie wszystko. Klatka w jakiej go trzymam ma wymiar 120 cm dł. 40 cm szer. i 60 cm wys. Czy wystarczy na jednego starszego i dwa młodsze?. Czytałem już dużo tu na forum o łączeniu szczurków jednak nie wiem nadal czy tak "starego" można łączyć z młodymi.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: zuzka-buzka »

tak. szczury można łączyć w każdym wieku. W dodatku masz fantastyczną klatkę. ;) powodzenia w ADOPCJI (mam nadzieje, że właśnie to chcesz zrobić :P )
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
bumbus16
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2010 6:26 pm

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: bumbus16 »

To fajnie. Tak chcę zaadoptować i już wiem gdzie się zgłosić. :)
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: zuzka-buzka »

Super.
Tylko pamiętaj, że zapoznajemy na neutralnym terenie, takim, na którym żadna ze stron nigdy nie była. ;) A klatka musi być PORZĄDNIE zdezynfekowana, zmień też wystrój. Poczytaj z resztą. tu na forum jest dużo info:)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: alken »

bumbus16 pisze:Klatka w jakiej go trzymam ma wymiar 120 cm dł. 40 cm szer. i 60 cm wys.
a to taka "swinkowa" klatka, z szerokim rozstawem prętów? jak tak to trzeba ją będzie osiatkować bo maluchy powyłażą.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
bumbus16
Posty: 3
Rejestracja: śr paź 27, 2010 6:26 pm

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: bumbus16 »

nie to jest klata mojej własnej roboty. zrobiłem ja z drobnej siatki i osadziłem na na grubym i twardym( żeby nie zjadły) sylikonowym odlewie. góra oczywiscie jest zdejmowalna żeby mozna było spokojnie i wygodnie karmić i wyciągać szczurki.
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

: 1 starszy + 1 młody

Post autor: adzia19923 »

Czyli jeżeli poznam je ze sobą na neutralnym terenie to łączenie pójdzie łatwiej. Ja jak na razie mam klatki blisko siebie, tyle tylko, że Rico pyrka. I początkowo łączenie zaczęłam źle, ponieważ wypuściłam szczurki na terenie, w którym Rico często bywał:(:(:( Po prostu źle zinterpretowałam instrukcję. Ale kluczowe pytanie: Czy mam szansę na to aby Rico 9 miesięczny zaakceptował małego?? POMOCY!!!
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: S. »

szansa jest bardzo duza, tylko potrzebuja duzo czasu.
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: adzia19923 »

Ale Rico pyrka na małego. Nie jestem w stanie podjąć się tego łączenia. Nie potrafię. :(
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: S. »

zacznij od zamiany klatkami, tak aby szczurkom wymieszały sie zapachy.
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: adzia19923 »

No zrobiłam tak. Rico jest na górze i nie ma dostępu do małego. Mały jest na dole w swojej klatce. Mam dużą klatkę stąd zmieściła mi się klatka małego. Rico czasami pyrka na niego, ale już powoli się przyzwyczaja do obecności małego. Tyle tylko, że nie daje ich razem na jedno łóżko, ani nie pozwalam Ricowi zbliżyć się do małego, ponieważ jest agresywny.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: Szeliza »

Będę miała ten sam problem, bardzo się boję :-[ Mój szczur ma roczek, a mam zamiar zaadoptować mu jeszcze 2 szczury z laboratorium. Ciekawe co z tego będzie ???
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: adzia19923 »

Ja mam tragedię...Teraz mojemu Rico coś się stało... Ma problem z oddawaniem moczu. Zbiera mu się w pęcherzu i robi się gula:(
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: smeg »

Szeliza pisze:Będę miała ten sam problem, bardzo się boję :-[ Mój szczur ma roczek, a mam zamiar zaadoptować mu jeszcze 2 szczury z laboratorium. Ciekawe co z tego będzie ???
Dobrze, że bierzesz dwa młode :) Będą mogły się bawić ze sobą i nie będą za bardzo męczyć statecznego Tadzika, ale jednocześnie nie będzie się czuł samotny :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: 1 starszy + 2 młode

Post autor: S. »

adzia, u ludzi są to objawy raka prostaty. Zatrzymanie moczu, a nie gula.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”