Przygarnę szczurka, samice.

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

*Ryśka*
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:34 pm

Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: *Ryśka* »

Jestem z okolic Włocławka. 19 lutego będę przejeżdżać przez Łódź, Częstochowę i Katowice, także mogę zabrać ogonka. Niestety, dopiero późnym wieczorem lub nocą. Będzie to mój pierwszy szczurek, ale myślę, że będzie miał u mnie dobrze :)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: lovekrove »

Poczytaj trochę forum zanim zdecydujesz się zaopiekować ogoniastymi. Przede wszystkim należy wiedzieć, że szczurki to zwierzęta stadne i muszą mieć towarzystwo. Nikt nie wyda Ci ogonka wiedząc, że skażesz go na samotność. Weź dwa - podwójna radość, podwójna zabawa, nie musisz poświęcać tak wiele czasu no i oczywiście oba będą szczęśliwe ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: klauduska »

musisz napisać coś więcej. nikt ci nie odda szczura do adopcji bez odp na te podst pyt [:)]:
1. Czy masz już szczury?
2. Czy posiadasz klatkę? Pokaż zdjęcie i podaj wymiary.
3. Do jakiego weterynarza chodzisz? Jeśli nie ma szczurków, przeczytaj do jakiego powinnaś chodzić [topik o wetach na forum]
4. Czym zamierzasz karmić szczurki?
5. Czy będzie raz na jakiś czas informowała o stanie zdrowia pupilków?
6. Czy masz w domu inne zwierzęta?
7. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów?
8. Jak będą wyglądały wybiegi?

nie adoptujemy jednego, bo szczury to zwierzęta stadne i muszą być przynajmniej 2 [poczytaj tutaj dlaczego powinny być trzymane razem: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541]

http://szczury.org/viewtopic.php?f=30&t=28855&start=15 tutaj jest temat o adopcji maluchów, które się wczoraj urodziły dopiero [koło ziel góry]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29093 tutaj jest temat o maluchach, które się nadal NIE urodziły [widziałam, że się pyt już czy będą na wydaniu 19.02..] w DG
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29190 samice z wrocławia
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29177 szczurki z sandomierza
i jeszcze labiki z warszawy można adoptować
*Ryśka*
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:34 pm

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: *Ryśka* »

1.Nie mam i nigdy nie miałam szczurka, ale od czegoś trzeba zacząć, no nie? :)
2.Klatkę mam chyba odpowiednią<parter i piętro, 3 drzwiczki, sprężyna do wchodzenia na górę> dł.41 cm, wys.52 cm, szer.26 cm
3.Znam dobrego weta:P
4.Na pewno nie będę karmić ściurów karmą za 2zł. Podacie jakąś dobrą karmę? Dostaną także gerberki, jogurty ,warzywa i owoce.
5.Mogę informować o ich zdrowiu.
6.Mam psa, ale jemu tylko w głowie sen( 9 lat)i jeszcze patyczaki ;)
7.Nie wyjeżdżam na długo, ale jeśli już to babcia da mu jeść, a jak przyjadę to kilkugodzinny, aktywny wybieg :D
8.Wybiegi będą aktywne, z zabawą i nauką. Oczywiście wszystkie wartościowe rzeczy pochowane( w tym kable:)
9.Czytałam duuuużżo i wiem, że to zwierzęta stadne.W niedalekiej przyszłości planuję drugiego;)
10.Nie mam zamiaru ich rozmnażać.
Jeśli coś jest nie tak jak trzeba, to powiedzcie.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: smeg »

Klatka jest za mała, dla dorosłych szczurów-samców żaden wymiar klatki nie powinien być mniejszy niż 40 cm, dla samiczek może być odrobinę mniej. Popularna klatka dla dwóch samiczek o minimalnym dopuszczalnym rozmiarze to 60x36x54 - np. taka: http://allegro.pl/klatka-dla-chomika-gi ... 92569.html .

Co do weterynarza - niektórzy są bardzo dobrymi, ale jeśli chodzi o psy i koty, a na szczurkach się nie znają. Musisz mieć pewność, że ten, do którego będziesz chodzić, zna się na gryzoniach.

O karmie, ściółce i wszystkim innym możesz poczytać na forum :) Polecane marki to np. Versele Laga, Vitakraft, Tima Rattima. Nie polecamy Vitapolu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: lovekrove »

Klatka za mała. Musi być minimum 40 szerokości, żeby szczurek mógł się swobodnie obrócić. Tu jest przelicznik wielkości klatki, na ilość jej potencjalnych mieszkańców: http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=5280
Dobre karmy, to na przykład firm takich jak: Beaphar, Versele Laga, Vitakraft
A dobry weterynarz nie koniecznie zna się na szczurkach. Wiesz na pewno, że ma styczność z gryzoniami, może jakiś dyplom?
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: szczurzyca. »

nie może być tak, że jeden i potem drugi. dwa albo wcale :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
*Ryśka*
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:34 pm

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: *Ryśka* »

yhhyyy..niestety na razie nie jestem w stanie kupić większej klatki :-\ A czy mogłyby w niej być, jeśli miałyby codziennie 2 godzinny wybieg?
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: szczurzyca. »

raczej nie. przecież nie musisz mieć szczurka już teraz. poszukaj go jak będziesz mieć klatkę :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: lovekrove »

Dwugodzinny wybieg to i jak masz dużą klatkę to się ciurkom należy. Najpierw zaopatrz się w karmę, klatkę, a potem adoptuj DWA szczurki z forum ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: Marcysia. »

Chyba wolisz żeby ogonki miały dobrze u Ciebie. Bo mam nadziej ze nie zależy Ci wyłącznei na tu i teraz, niezależnie od samopoczucia Stworzonek :)
I pamiętaj że poza samym faktem napędzania biznesu (co ja niestety tez zrobiłam, przyznaje się) kupując szczury ryzykujesz ze mogą mieć chorobę, czy to genetyczną poprzez rozmnażanie siostra-brat, matka-syn itp, czy nabytą w sklepie.
i zawsze możesz dołączyć dwie klatki do siebie, albo tą, mniejszą traktować jako transporterek :)
Awatar użytkownika
Marcysia.
Posty: 229
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 3:26 pm
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: Marcysia. »

Chyba wolisz żeby ogonki miały dobrze u Ciebie. Bo mam nadziej ze nie zależy Ci wyłącznei na tu i teraz, niezależnie od samopoczucia Stworzonek :)
I pamiętaj że poza samym faktem napędzania biznesu (co ja niestety tez zrobiłam, przyznaje się) kupując szczury ryzykujesz ze mogą mieć chorobę, czy to genetyczną poprzez rozmnażanie siostra-brat, matka-syn itp, czy nabytą w sklepie.
i zawsze możesz dołączyć dwie klatki do siebie, albo tą, mniejszą traktować jako transporterek :)
Oddane :( Binia (*), Igła, Hikari, Łazanka, Ithuriel, Atos, Portos, Aramis
Za Tęczowym Mostkiem:
Mrówka i Abba
(*)
*Ryśka*
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 01, 2011 6:34 pm

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: *Ryśka* »

Właśnie pomyślałam, że moja ciocia ma starą klatkę po jakimś gryzoniu. Czy mogłabym je połączyć jeśli tamta byłaby duża?
Oczywiście bym ją oczyściła i wgl :)
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Przygarnę szczurka, samice.

Post autor: ammy88 »

Pewnie że możesz połączyć, dużo osób tak robi. Sprawdź jednak czy odstępy między prętami nie będą za duże i ewentualnie osiatkuj klatkę :)
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”