Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Karmy POLECANE

Post autor: UprzejmaCegła »

Newbie pisze:Właśnie chodzi mi o Tropifit ten nowy. jakby ktoś mógł napisać czy to bezpieczne czy zdecydowanie nie dawać ?
Ten nowy jest super :) Z miski znika (dosłownie) wszystko :) wprawdzie karma waży mniej (500g; ze zbożami ważyła 700g), ale wydaje mi się, że jest tak samo wartościowa.
aga1990
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 19, 2011 3:12 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aga1990 »

Kurcze, jestem na dosyć odległej stronie.. no cóż.. Ja kupuję karmę firmy TROPIFIT.. Ma certyfikat HACCP.. Dla niewtajemniczonych HACCP to system analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli, a po naszemu to system jakości produktów, który nie pozwala na żadne przewinienia dotyczące pokarmu. pokrótce badana i sprawdzona żywność :D
*Ze mną: Tina <3

**Za TM: Nygus, Nika, Pumba
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

aga1990 pisze:Kurcze, jestem na dosyć odległej stronie.. no cóż.. Ja kupuję karmę firmy TROPIFIT.. Ma certyfikat HACCP.. Dla niewtajemniczonych HACCP to system analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli, a po naszemu to system jakości produktów, który nie pozwala na żadne przewinienia dotyczące pokarmu. pokrótce badana i sprawdzona żywność :D
HACCP jest systemem zarządzania, nie gwarantuje JAKOŚCI PRODUKTU tylko DOBRĄ PRAKTYKĘ ZARZĄDZANIA. Badana jest nie ogólna jakość produktu, tylko jej zgodność z założonymi wartościami. Czyli w praktyce możemy dostać karmę z dobrej jakości składników, ale nie dopasowaną do potrzeb zwierzaka, zaprawioną konserwantami, itp. Przynajmniej nie powinno się trafić zapleśniałej karmy.
HACCP to dobra rzecz w firmie, bo informuje nas, że firma jest zarządzana na podstawie jasnych reguł, które wielokrotnie się sprawdziły, zapewnia dużą powtarzalność otrzymanego produktu. Ale trzeba również spojrzeć na skład karmy.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

jak wcześniej pisałam wydaje mi się, że tropifit ma za dużo białka, przynajmniej ma go procentowo więcej niż wszystkie inne karmy. oczywiście dla kogoś może byc to zaleta ale ja nie jestem zwolenniczką "kultu białka" (da się zaobserwować na forach dietetycznych) zarówno w ludzkim jak i szczurzym żywieniu ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Flaumel »

Ale podsumowując. Tropifit lepszy od megana i tak dalej. Dobry na sytuacje kryzysowe.
Na normalne sytuacje dalej podkreślamy, że Versele Laga, Tima Rattima, JR Farm Uczta szczura i tak dalej. Nieprawdaż :) ?
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Czy ktoś z Warszawy planuje niedługo robić zamówienie w zooplusie? Planuję kupić 5 kg Timy, także do darmowej przesyłki brakuje mi niecałych 44 zł. Chętnie bym zrobiła z kimś wspólne zamówienie. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: valhalla »

Czy Timę sprzedają w jakichś mniejszych opakowaniach? Jestem zadowolona z VL, ale chciałabym coś innego na spróbowanie ogonom dać. Szczurki mam stosunkowo od niedawna, więc na razie nie ogarniam jeszcze "hurtowego" zamawiania im potrzebnych rzeczy (aczkolwiek żwirek kupiliśmy ostatnio 40L, czyli już "hurtowo" ;) ).
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: noovaa »

valhalla, sprzedają w 2.5kg paczkach zdaje się, ale zawsze możesz dorwać kogoś kto sobie zamawiał i odkupić powiedzmy na raz / dwa żeby sprawdzić jak zjedzą.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

valhalla, zrób zamówienie z Blanny, weź na spróbowanie 2,5 kg :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Blanny »

Już mam 100. :) Hurtem biorę od razu dwa worki żwiru i trochę smakołyków. :D
Poczekam jeszcze z 30 minut (bo muszę spać iść zaraz), więc jakbyś się zdecydowała, valhalla, to napisz. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Varico
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 4:46 pm
Lokalizacja: Szydłowo

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Varico »

A właśnie. Jakoś pod koniec stycznia/ początek lutego robię zamówienie w zooplusie, około 100 zł. Jeśli ktoś z Poznania by coś chciał... (darmowa przesyłka będzie). W ferie jadę do Poznania. :D
Na pewno będę w Pestce i w Ikei, więc żebym nie musiał dużo jeździć do Was, w tych miejscach moglibyście odebrać. ^^
"Let's put the smile on that face .."

Obrazek
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gruszka1990 »

hej ja właśnie dziś otrzymałam przesyłkę z zooplus - kupiłam timę rattimę na próbę, ale jeśli moje dziewczyny będą jadły to chcę zrobić zapas i z chęcią dołącze się do zamówienia! także jak będziesz wiedziała kiedy zamawiasz to pisz mi koniecznie na priv ! :) :) :)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gruszka1990 »

przepraszam wiedział bo coś nie doczytałam ;)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Dostałam już Tą Versele Lagę Rat Nature. Wygląda dobrze ale...ten zapach mnie odrzuca. Pachnie mi psią karmą ???
Zauważyłam, że w środku jest dużo czerwonego...czegoś. Czy możliwe, że od tego kupa Ogórka zmieniła swój kolor?
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Swoją drogą...dopiero wczoraj zauważyłam, że ta Karma to Versele Laga a nie Verse Laga. Cały czas żyłam w błędzie ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”