Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Paul_Julian »

Cegla,ale nikt nie wymagal biznesplanu,tylko podstawowego info,ktorego majac 14 lat doswiadczenia nie umiala podac.
Takie rzeczy mozna podac od razu i od razu dostac odpowiedz co sie robi dobrze a co zle.
Po to,zeby ten plan działania byl lepszy. Takie odpowiedzi to doskonaly szkic.
Ale ma nabywców i plan kupna klatek. Wolalbym zamiast tego uslyszec czym karmila szczury,jaką ma sciółkę i jakiego weta. Bo te pytania to nie są pytania o przyszłość,ale o przeszłość lub teraźniejszość,więc do tego nie trzeba się specjalnie przykladac. Kazdy z nas obudzony w srodku nocy na to odpowie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: UprzejmaCegła »

Paul_Julian pisze:Cegla,ale nikt nie wymagal biznesplanu,tylko podstawowego info,ktorego majac 14 lat doswiadczenia nie umiala podac.
A po co to podawać, skoro wszyscy (na forum/czytający to forum) znają to "podstawowe" info nt. trzymania (nie hodowania) szczurków? Tych "podstawowych" informacji jest mnóstwo (jaka klatka, jaka ściółka, wybiegi itp.), więc po co je podawać?
Paul_Julian pisze:Wolalbym zamiast tego uslyszec czym karmila szczury,jaką ma sciółkę i jakiego weta.
No niestety nikt (w normalny sposób) się o to nie zapytał, ale jestem pewna, że jeżeli ktoś kulturalnie zadałby takie pytanie to odpowiedziałaby bez problemu.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Paul_Julian »

Mam wnioskować, ze ten post http://szczury.org/viewtopic.php?p=748404#p748404 był niekulturalny ?

Takie podstawowe informacje (karma, ściołka) są na forum. Owszem. Skąd więc tylu nowych ( a czasem i starszych stażem) posiadaczy szczurów karmi je Vitapolem/Megan i trzyma na najtańszych trocinach i sianie? I co gorsza, nie da się przekonać, że to może doprowadzić do chorób? Albo, że już doprowadziło, ale nadal uparcie właściciel twierdzi, ze siano jest dobre. A wet za drogi.

Dziewczyna informuje nas o niemal konkretniej dacie - więc już samo to pozwala mi przypuszczać , ze ma już ulożony plan. Przecież ma już nabywców. I 14 lat doświadczenia.

Ja jestem sceptyczny i nie mam/nie będę mieć zaufania do takiej osoby.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: UprzejmaCegła »

Pawełku, zwracam honor, bo zapomniałam się o Twoim poście.

Chodzi mi przede wszystkim o to narzucanie, zarzucanie, czepianie, zakładanie z góry, że się nie powiedzie/że pomysł jest durny, ale przecież nikt nie wie nic o Czikosz. Po co pisać i wypytywać się co drugi post o "wszystko", skoro niedługo się dowiemy co dziewczyna ma na myśli? Przecież jeszcze nie założyła hodowli, nie rozmnaża szczurków, nie zrobiła nic co można by uznać za złe/głupie. Po co zaśmiecać wątek jednym i tym samym. Z resztą sama poprosiła o pomoc (gdy zaprezentuje swój plan), więc wystarczy poczekać. Rozumiecie co mam na myśli, prawda?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: klauduska »

i ja sie całkowicie zgadzam z cegłą. piszecie tutaj zjazdy po niej itd itp, a ona jeszcze nic takiego nie zrobiła oprócz tego, że napisała, że chce założyć nową hodowlę..
poczekajcie aż się odezwie z planem [ale czytając wasze wpisy, nie zdziwię się jak już więcej się nie zaloguje]. wtedy możecie krytykować/doradzać itd itp.
dziewczyna nie zakłada tej hodowli jutro przecież. daje i sobie i wam czas do namysłu itd
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: UprzejmaCegła »

Wybaczcie post pod postem.
Nie chcę się z nikim kłócić, więc nie odbierajcie moich słów jako atak. Bronię dziewczyny, bo jeszcze nikt nic nie wie, a już jest gadanie. Nie chcę by uciekła od naszej społeczności, nie chcę by miała o nas złe zdanie, nie chcę sytuacji, w której każdy będzie się zastanawiał "co się z nią dzieje? Co się dzieje z jej pomysłem? Co się dzieje z jej szczurkami?".
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Paul_Julian »

Masz rację, tylko można było zacząć działać już wcześniej. Właśnie zaraz na początku dyskutować z ludźmi, wymienić się tym co się mysli. ktoś już wczesniej napisał, ze w takim razie mogła 1 lutego napisać ten post i wtedy przedstawić swój plan działania.
Wiesz jak to działa , jak sie rzuca temat, potem znika i radosnie patrzy jak temat sie rozwija siedząc cicho. Nic tak nie denerwuje ludzi, jak to , że druga osoba nic nie mówi, nie odpowiada na pytania, a pierwszy post budzi szereg wątpliwości.
Szczerze to wolałbym , żeby pogadała sobie z ludzmi i zaczeła hodowlę na porzadnie, z łazeniem do weta , z dbaniem o to co sie dzieje z jej szczurkami u nabywców, ale nie wierzę w to.
Klauduska, zjazdów nie ma, zjazdy są w innych tematach. Jest za to dużo wypowiedzi za i przeciw. A może za dużo wymagam od 19letniej dziewczyny z 14sto letnim doswiadczeniem w trzymaniu szczurów?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: klauduska »

a gdzie tu są jakieś posty za? każdy tylko pisze, że ona się nie odzywa, że nie podała żadnych info, że jej nie ufacie itd itp.
nie wiem jakie ona ma doświadczenie ze szczurami. a może rzeczywiście od 15 lat ma szczury [co JEST możliwe nawet patrząc po ludziach zaufanych tutaj, którzy mają szczury i mają dzieci]. nie znam się na hodowli i ja tutaj nie będę się w tym temacie wypowiadała, to zostawię profesjonalistom, ale nie uważam, że od razu wszystko na NIE powinno być. dajcie jej czas do tego lutego i przestańcie wreszcie się tak rozpisywać jaka to ona nie jest, bo to i tamto.
jak się na pocz lutego nie pojawi, to wtedy sobie możecie pozwolić na krytykę jej osoby. na razie serio dajcie sobie na wstrzymanie trochę.

a dla mnie to, co tutaj wypisujecie to są zjazdy. nie chciałabym czytać takich rzeczy na swój temat, dla mnie to już nie jest żadna krytyka [bo ona powinna coś sobą wnosić i korygować zachowanie], tylko zwykły zjazd.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Paul_Julian »

klauduska pisze:a gdzie tu są jakieś posty za? każdy tylko pisze, że ona się nie odzywa, że nie podała żadnych info, że jej nie ufacie itd itp.
To poczytaj wczesniejsze posty, gdzie jest wyrażnie napisane co daje i nie daje przynaleznośc (lub nie ) do Stowarzyszenia i in.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: klauduska »

o wow. zaszalałeś teraz :). posty o zrzeszeniu to mają być posty za dot. hodowli niezrzeszonej?

db moim zd. zrobił się wlk offtop to tak btw, więc ja kończę udzielanie się w tym temacie :). co chciałam powiedzieć, to powiedziałam, a teraz poczekam na to, co napisze założycielka tematu.

:)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Paul_Julian »

Justka1 pisała o niezrzeszonych ;)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Czikosz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 15, 2011 12:14 am

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Czikosz »

Rany, ale żeście się rozgadali! Planu nie ma, bo laptop w serwisie. Będzie w poniedziałek i jakoś to napiszę. Chciałabym w wordzie wam dać i byście sobie ściągnęli z chomikuj.pl dam na bezpłatny transfer i dam linka i sobie każdy będzie mógł obejrzeć nawet moje pociechy! Nie wiem czy tak nie będzie lepiej niż całość na forum. Odpowiedzcie mi jak wolicie?

- ściągacie sobie z chomikuj.pl
czy
- dać na forum wielki post, ale bez zdjęć

Pozdrawiam Niecierpliwych :) i tak was lubię :PP
Czikosz
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Paul_Julian »

Fotki mozesz dorzucic jako linki albo miniatury np. w fotosiku, albo imageshacku, tu jest jak to zrobić http://szczury.org/viewtopic.php?f=26&t=28539
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
BabeOfJazz
Posty: 352
Rejestracja: pn lut 01, 2010 11:46 pm
Lokalizacja: Świnoujście, sercem w Gdyni <3

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: BabeOfJazz »

Ja byłabym za tym, żeby całość (ze zdjęciami) była na forum. Jeśli z Chomika to zniknie, to szkoda, żeby nie było dostępu do Twoich wypocin... :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”