Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: macik001 »

Ja dziś zmieniłam i wyeliminowałam ściółkę całkowicie.
Ostatnio wyłożyłam połowę klatki pinio a reszta była goła.
Denerwowały mnie te kawałki porozwalane i dziś postanowiłam kupić mate łazienkową. Na razie się sprawdza[ nie zasikana] i estetycznie wygląda :D
Pinio mam tylko w kuwecie w rogu, odrobinkę
rozawgardle
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2010 2:40 am
Lokalizacja: Toruń/Słupsk

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: rozawgardle »

Po skończeniu opakowania wiórów postanowiłam przerzucić się na coś lepszego. W zoologu dostępny był jedynie Norka Cats, więc wzięłam. Jak na razie jestem zadowolona z zakupu. Media siedzi w tym od tygodnia, co 3 dni oczyszczam klatkę z "grubszej sprawy", zapach pochłania całkiem dobrze, bryłki rozpadają się pod wpływem moczu całkiem nieźle, w przeciwieństwie do Pinio (którego używam jako ściółka dla królika).
Dodatkową zaletą takiego podłoża jest to, że nie trzeba codziennie figurować z szufelką i miotełką dookoła klatki. ; )
atrament, w przeciwieństwie do krwi, nigdy nie schnie.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: `naatka »

ja używam pinio :D
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
rozawgardle
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2010 2:40 am
Lokalizacja: Toruń/Słupsk

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: rozawgardle »

`naatka pisze:ja używam pinio :D
naatka, Pinio dobrze się sprawuje? (wcześniej go nie używałam dla szczura, a byłabym skłonna sprawdzić) : )
atrament, w przeciwieństwie do krwi, nigdy nie schnie.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: `naatka »

BARDZO! miałam cripsi(?) za 20 zł, na 2-3 razy starczało ::) a pyliło się masakrycznie.
pinio ma bardzo ładny zapach i za 10 l zapłaciłam 16 zł a nie 20 zł za 5 l jak to było przy cripsi(?). No i jest bardzo wydajny
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: mietła »

tu jest pinio jeszcze taniej http://swiatkarm.pl/s,zwirki,77.html
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
rozawgardle
Posty: 33
Rejestracja: śr gru 15, 2010 2:40 am
Lokalizacja: Toruń/Słupsk

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: rozawgardle »

Dzięk.
Następnym razem postaram się poszukać w tutejszych zoologach Pinio. : )
atrament, w przeciwieństwie do krwi, nigdy nie schnie.
Damian
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 26, 2011 9:48 am

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Damian »

ja uzywam trocin:D ale chyba ich nie lubi bo jak mu daje je na plastikowe pieterka to zawsze je wyrzuca albo przesuwa w same rogi (tam gdzie nie siedzi) myslicie zeby zmienic na cos innego?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Paul_Julian »

Zmień. Tanie (zwykłe) trociny sa bardzo często alergiczne - u moich 2 szczurów albinosek doprowadziły do zapalenia oskrzeli po 1-2 dniach przebywania na droższych trocinach. A poza tym często są w nich pasożyty, tak samo w sianie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: ania2832 »

Podsumowując, co jest lepsze Siano czy Żwirek ? Co lepiej kupić ? ^^
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: szczurzyca. »

zdecydowanie żwirek ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
ratlerka
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:16 am

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: ratlerka »

Używam różnych ściółek, dzikuskowi daję trociny, do tej pory dawałam samo siano, ale niestety szybko przesiąkało moczem i śmierdziało. Pozostałym szczurom robię mieszankę- siano+trociny i od niedawna granulaty drewniany, bo podobno dobrze pochłaniają wilgoć (pomysł pojawił się ze względu na śmierdzące myszy- szczury mi normalnie nie śmierdzą). Latem czasem daję trawę z trocinami. Ale chyba przerzucę się na żwirek.
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Gecko »

Używam tylko żwirku drewnianego, najczęściej Pets Dream Universal, czasami Pinio. Ten pierwszy jest lepszy, ale polecić mogę obydwa.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Paul_Julian »

ratlerka pisze:Używam różnych ściółek, dzikuskowi daję trociny, do tej pory dawałam samo siano, ale niestety szybko przesiąkało moczem i śmierdziało. Pozostałym szczurom robię mieszankę- siano+trociny i od niedawna granulaty drewniany, bo podobno dobrze pochłaniają wilgoć (pomysł pojawił się ze względu na śmierdzące myszy- szczury mi normalnie nie śmierdzą). Latem czasem daję trawę z trocinami. Ale chyba przerzucę się na żwirek.
Siano i trociny to niemal gwarantowane pasozyty i alergie :( Jesli trociny - to tylko z wyższej półki (np. Chipsi) , ale moje albinosy miały natychmiast zapalenie oskrzeli po daniu im chipsi zapachowych. Być moze na naturalne by tak nei zareagowały.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nast
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 29, 2011 4:32 pm
Lokalizacja: łódź

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: nast »

ja łączę drewniany żwirek z siankeim na razie, w pszyszłości mam zamiar wypróbować tą bawełnianą sciółkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”