szczur i coś ;-)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Double
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 09, 2005 9:55 pm

szczur i co? ;-)

Post autor: Double »

dzień dobry :) a ja obecnie posiadam:
- szczura (w przeszłości jeszcze dwa)
- 2 psy
- 5 węży
- 10 jaszczurek
- 9 żab i 1 salamandrę
- 1 ptasznika
- niezliczoną ilość owadów karmowych oraz rybek.

Zaznaczam z gory, że z szacunku nie karmię węzy szczurami :>
Terraryści i "Szczurzaże" to całkiem odmienne światy i jestem ciekawa, jak Wy sobie wyobrażacie hodowlę zwierząt egzoycznych w domu. Czy dalej jest to "czarna magia" dla ludzi "niewtajemniczonych, czy wiedza o terrarystyce wśród społeczeństwa mimo wszystko jakoś się zwiększyła w ciągu ostatnich lat?
pozdrawiam serdelecznie
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur i coś ;-)

Post autor: krwiopij »

'zawezonych' mamy tu chyba niewiele, ale kilka ptasznikow sie znajdzie... ;) sama interesuje sie pajakami, mam pod opieka sliczna grammostole pulchre i staram sie poszerzac swoja wiedze na temat terrarystyki... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: ajlii »

yyyyyy... to czym karmisz węże...?
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur i coś ;-)

Post autor: krwiopij »

myszkami? :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: maka »

witaj !
mam dwa weze..........podziwiam,ze masz ich az tyle..........
powiedz czy sa razem czy kazdy osobno?
i jakie masz jaszczurki?
mam tez 3 ptaszniki: b.smithi,b.albopilosum i nhandu coloratovillosum.
polecam je wszystkim !!! sa kochane!!!
jest tez wij Thajlandzki,ale chce go sprzedac.......... :(
no a o gryzoniech ,rybach i psie to juz przemilcze.......heheheheh
Double
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 09, 2005 9:55 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: Double »

oczywiście, ze kazdy waz jest osobno (mam 4 lancetogłowy /każdy innej maści/, pytona krolewskiego maści striped i boa piaskowego). Z jaszczurek mam: agame brodatą, scynki ablepharus kitaibelli, scynka ognistego, tilikwy scynkowe, mabuję czerwonoboka, mabuję teczową. Węże karmię myszami i innymi gryzoniami. Ptasznik to phormictopus platus. Kiedyś miałam różne grammostole i acanthoscurrie.
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: maka »

coraz czesciej sie zastanawiam nad zaba rogata..........
jak mialas,to poprosze o same negatywne odczucia i wady tej zaby,by mnie zniechecic...........heheheeh,bo zalety znam.....

pozdrawiam twoje zoo od mojego zoo :lol:
Double
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 09, 2005 9:55 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: Double »

mam żabę rogatą, cudne zwierzę niestety ;-) jedyną wadą może byc tylko to, że prowadzi baaaaardzo nudny tryb życia ;-) (nie wszystkie, moja jest w miarę aktywna)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

szczur i coś ;-)

Post autor: lajla »

hehe no tak jest co podziwiac ;)

ale to moze skozystam i sie pochwale...
sama oprucz szczura mam min. zolwia - tez terrarystyka ;) ale niedlugo powiekszy mi sie grono terrarystycznych zwierzat bo mam zamiar w te progi wprowadzic gecko Vittatus oraz scynka berberyjskiego ;) narazie jestem na etapie budowy terra, dopiero zaczynam ;)

tez myslam nad pajakiem bo male itd. ale nikt nie chcial sie zgodzic wiec zaczelam myslec nad zaba... ale zgodzili sie na jaszczurki :D
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: maka »

czy mocno ryczy ta zaba???????????
Double
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 09, 2005 9:55 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: Double »

żaby rogate nie ryczą, ewentualnie skrzeczą jeśli się boją albo nawołują samiczki. moja w ogóle nie wydaje żadnych dżwięków i nie gryzie, jak się boi to ucieka
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

szczur i coś ;-)

Post autor: nezu »

Tez mnie ten plaz zawsze fascynowal : ]
Zawsze jak otwiera pyszczek sprawia wrazenie jakby otwieral sie caly przod jej ciala :P
I ten kolorek...
Niestety na zywo widzialam ja tylko w zoo, nigdy w sklepie, na sprzedaz :(.
Poza tym to pewnie drogi zwierz...
Co nie zmienia ze cudowny... :roll:
(no, jak dla mnie ;))
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: maka »

nezu jest dostepny w sklepach netowych.....okolo 100 zl nieraz nawet 50-60 zl............wystarczy tylko poszukac,ale najpierw akwateriarium.....
ja jestem w trakcie przemysliwania co i gdzie.........ehhhhhh
ale wlasnie slyszalam,ze nie daje po nacach spac.........
dlatego to odkladalam na potem,ale skoro nie jest tak zle to sie chyba powaznie zastanowie :lol:
piekna zaba......... :twisted:
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

szczur i coś ;-)

Post autor: nezu »

wiesz maka, ze tak powiem mam w domu 6 akwariow w tym 3 niezajete przez zwierzeta. Przerobienie ich na akwaterrarium nie przysporzy mi wielkich problemow :>
Jak dotad jedynym plazem ktory mieszka ze mna pod jednym dachem jest aksolotl Ferdek..;)
Jemu co prawda potrzeba akwa a nie akwaterrarium no ale to nie zmienia ze plazy fajne sa ;)
Zabe rogata pewnie kiedys sobie sprawie ale to juz raczej jak bede na swoim.
(coby nie zalezec od ojca)
maka, a w data "zjazdu" sie nie zmienila?:)
Ktos by w sumie musial sie przejsc po mnie na dworzec albo wybrac latwodostepne miejsce spotkania...
Wiec jak?..:)
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

szczur i coś ;-)

Post autor: maka »

jasne....trzeba sie umowic z Masterton...ona ma po drodze do mnie dworzec , to by ciebie odebrala i przyszlybyscie razem do mnie.......
jak bedzie dostepna to z nia pogadamy,narazie wyjechala........

a chomiczki rosna jak na drozdzach.........juz maja otwarte szparki i wyłaza z gniazda,matka je tacha z powrotem a one znowu sa na srodku klatki..........heheheeh :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”