bezsilny wielkoszczur

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: fenyloetylo1 »

3 weterynarzy oglądało go tam gdzie byłam i każdy to samo powiedział... ale na potwierdzenie jutro będzie rtg czy to nie jakiś nowotwór..
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: Paul_Julian »

A , no chyba że tak. Nie wiedziałem, ze ogladało go kilku lekarzy. Trzymaj się.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: fenyloetylo1 »

teraz ciężka decyzja przede mną nie wiem co robić.....
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: Niamey »

jeśli nie męczy się w wyraźny sposób - to jest nie odczuwa silnego, przewlekłego bólu, może przyjmować pokarm itp., to według mnie po prostu opiekuj się nim najlepiej jak możesz. Starość sama w sobie to nie jest przesłanka do uśpienia zwierzęcia.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: alken »

jesli rtg nic nie wykaże to faktycznie może umierać ze starości. ale to dopadło go nagle czy były wcześniej jakieś objawy? jak zwierzak umiera ze starości to sa zwykle jakieś objawy poprzedzające ten "stan ostateczny", spowolnienie, niedowłady kończyn, mniejsze łaknienie, dezorientacja, dłużej śpi...

a badania może i sa drogie ale droższe jest w wielu wypadkach leczenie w ciemno ,które jeszcze w dodatku źle się zwykle kończy. jak nie wiadomo co jest, to podstawą jest komplet badań.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: S. »

Przypomniało mi się, że Mirka od której mam Modiego mowiła, że gambiany bardzo źle toleruja detergenty. Nawet jak sie umyje klatke detergentem i bardzo dokładnie opłucze, to i tak mozna zaszkodzić gambianowi. Jeżeli dobrze pamiętam, to matka Modiego zmarła po wymyciu klatki detergentem.
Kai chodzi po domu. Czy myjesz podłogi, szafki detergentami? Czy ma dostęp do detergentów? Może to pomoże w leczeniu.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: fenyloetylo1 »

on zawsze dużo spał... ale teraz śpi cały czas ... czasem się przekręci i nic poza tym... może i było coś myte ale nigdy mu to nie zaszkodziło to jest jednak starość... nie wiem czy coś go boli czy nie ale to jest ciężkie dla mnie ... budzę się i patrzę czy dalej żyje.. wczoraj już nic nie jadł a widzę że przechowuje w policzkach jedzenie dalej... weterynarz zabronił mi podawanie mu czegokolwiek na siłe
dum spiro spero
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: Layla »

Mnie zawsze dziwi, że wet tak szybko wyrokuje, że to starość. Starość nie pojawia się nagle. To nie jest tak, że zwierzak z dnia na dzień traci siły. Wg mnie Kai mógł się czymś zatruć lub może mieć nowotwór. W jakim mieście mieszkasz?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: alken »

Layla, w Lublinie.

fenylo, widze że Ci pasuje ta teoria o starości ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: fenyloetylo1 »

pasuje mi oczywiście.. bo by się zgadzało wszystko... i jego wiek...zawsze cały dzień spał i tylko na godzinkę wychodził hałasować .. myślałam że to normalne.. i od czwartku się zaczeło o tak o... dla mnie wy na siłę się dopatrujecie choroby .. ja idę zaraz zrobić badanie żeby tylko się upewnić że tak jest jak myślę...
dum spiro spero
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: Niamey »

nie wiem czy coś go boli czy nie ale to jest ciężkie dla mnie
rozumiem, ale to nie jest powód żeby usypiać zwierzę, bo nie usypia się zwierzaka dla własnej wygody. Jeśli nie wiesz czy go boli, to najprawdopodobniej nic go specjalnie nie boi, bo byś to zauważyła. Tak więc myślę, że jeśli to starość, to powinnaś się nim dalej opiekować i mimo wszystko dawać coś na wzmocnienie (może S coś doradzi, albo poszukaj na zagranicznych forach). Warto jednak sprawdzić czy to nie coś innego - może nowotwór, może zatrucie? Ospałość i apatia często są syndromami. Warto przejrzeć też fora, np. pierwsze z brzegu http://www.exotickeepersforum.co.uk/php ... m.php?f=21 i poczytać o chorobach gambianów.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: fenyloetylo1 »

to nie nowotwór albo zatrucie. na rtg wyraźnie widać że kai ma chore serce a co za ttym idzie problem z krążeniem... nawet nie wiadomo ljaką ma temperature bo termometr od 32 stopni.... jest jakby w śpiączce...
dum spiro spero
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: alken »

no to już jakis trop, na chore serce są leki, co dostał?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: S. »

fenyloetylo, przechłodzone gambiany zapadaja w śpiączkę, z której nie wychodzą żywe.
Czy Kai budzi się? Je?
Jeżeli tak, to podgrzej mu powietrze, tam gdzie jest. Może go przykryj, jeżeli na to pozwoli. Nie pozwól mu sie wychłodzić.
fenyloetylo1
Posty: 272
Rejestracja: pt lip 30, 2010 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa/Lublin

Re: bezsilny wielkoszczur

Post autor: fenyloetylo1 »

alken pisze:no to już jakis trop, na chore serce są leki, co dostał?
w poniedziałek będzie podjęta decyzja co do leków..
dum spiro spero
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”