strupy, łupież, chora łapka..

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pannaemocjonalna
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 29, 2011 10:32 pm

strupy, łupież, chora łapka..

Post autor: pannaemocjonalna »

od jakiegoś czasu mój roczny szczur strasznie się drapie. zauważyłam, że ma (tylko!) w okolicy karku małe, czerwone strupki. gdy lekko smyrałam go w tamtym miejscu, lizał mnie po łapce, co znaczy, że było mu dobrze... bardzo lubi jeść karmę royala dla psów, więc jakiś czas dawałam mu ją, po parę kuleczek. wczoraj zobaczyłam, że kuleje na tylną łapkę. gdy dotknęłam go w łapkę, nie piszczał, nie uciekał, czyli go nie bolało. wygląda to na paraliż.. (co jest objawem częstym u starych, umierających szczurów, mój ma rok!) ciągnie łapkę za sobą, często ma ją nad ziemią, ale nie boli go.. dalej biega, ma apetyt, tyle że więcej śpi i ma łupież. bardzo się martwię. co się z nim dzieje? :( czy powinnam wyciągać go z klatki? co robić?!
pannaemocjonalna
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 29, 2011 10:32 pm

PS!

Post autor: pannaemocjonalna »

na szyi ma mniej sierści i rankę..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: strupy, łupież, chora łapka..

Post autor: Paul_Julian »

Do weta marsz. Prawdopodobnie ma świerzb ( te strupki i drapanie). Resztę juz zapytasz weta, może zeskoczył i łapkę zwichnął? Łupież - jesli pomaranczowy, to normalne dla samców. jesli biały - możliwe, ze to jakieś pasożyty.
Cokolwiek to jest - wet jest nieodzowny.
Weż tez drugiego szczura, bo świerzb jest zarażliwy. jesli nie masz drugiego szczura - trzeba zaadoptować z forum ( sa za darmo i transport sie znajdzie ) , ale dopiero po wyleczeniu tego jednego.
Polecanych wetów znajdziesz tu : http://szczury.org/viewforum.php?f=13 , ale kazdy wet ma ivermektynę.
Szczurki lubią jesc karmę dla psów, ale nie powinny, ew. kilka malych kulek wrzucone do 1 kilo karmy.
Czym karmisz szczurka i jaką ma ściółkę ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: strupy, łupież, chora łapka..

Post autor: smeg »

Strupki, ranki i drapanie mogą być też objawami przebiałczenia, zwłaszcza jeśli często podajesz karmę dla psów i produkty mleczne. Spróbuj całkowicie odstawić produkty zawierające białko i zobaczyć, czy to pomoże.

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=6052 - temat o tym jest tutaj, co prawda z 2004 roku, więc pewnie na niektóre wypowiedzi trzeba brać poprawkę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”