(Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

(Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Magda :))) »

Witam.
Od jakiegoś czasu mieszkam w Tczewie (woj. pomorskie), bardzo chciałabym przygarnąć jakiegoś młodego (do 3m-ca) szczurka obojętna maść i płeć. Nie chcę kupować w zoologu, chciałam 'uratować' jakiegoś z allegro ale wszędzie tylko odbiór osobisty.
Najchętniej przyjmę od kogoś z Tczewa, Trójmiasta, z takiej 'domowej hodowli/wpadki'. Odbiorę osobiście. Szczurek będzie miał bardzo dobre warunki.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: szczurzyca. »

szczurki muszą być co najmniej dwa tej samej płci ;)
a dobre warunki to jakie? podaj wymiary klatki, jak wyglądają wybiegi, jakiej firmy karmę podajesz i jakiej ściółki używasz. :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Magda :))) »

Klatkę ostatnio zamówiłam taką dużą http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 81593.html, ale jeszcze nie przyszła. Szczurka jednego mam i ma klatkę 50/30/40. Podłoże Pinio drewniane. A karmię najczęściej XtraVital.
Zdjęcia obecnego szczura nie mogę wstawić jakoś :( ???
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: IHime »

Skoro masz już jednego szczurka, to chyba płeć nowego nie jest obojętna? Przecież nie chcesz za trzy tygodnie mieć klatki pełnej szczurzątek, z którymi nie wiadomo co zrobić. Na forum nie popieramy rozmnażania szczurów bez znajomości ich genetyki, zdrowia kilku pokoleń przodków i krewniaków.
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Magda :))) »

Oczywiście, że nie chcę ich rozmnażać, bez przesady... Przecież dużo ludzi hoduje szczury różnych płci i jakoś nic się nie dzieje, wtedy logiczne, że byłyby w oddzielnych klatkach, a nie razem.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: klauduska »

no chyba bez sensu kompletnie jest trzymanie 2 osobnych klatek z samotnymi szczurami, nie uważasz?? nie dość, że szczury samotnie siedzą, to jeszcze 2 razy więcej roboty przy sprzątaniu klatek, wybiegach i karmieniu....
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: mikanek »

Trzymanie w oddzielnych klatkach to bezsens, szczur potrzebuje stałego towarzystwa czyli osobnika tej samej płci..Nie po to, żeby pobiegać z nim 15 minut, ale po to aby w dowolnym momencie móc się do niego przytulić, wyczyścić sobie wzajemnie futerko, "pogadać" ze sobą. Poza tym trzymanie dwóch szczurków w oddzielnych klatkach to dla nich męczarnia, zwłaszcza szczurów odmiennej płci, bo chyba zdajesz sobie sprawę, że samica ma ruję co kilka dni a to nakręca samca...
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Magda :))) »

Mi tam sprzątanie nie przeszkadza. Jeśli nikt nie będzie miał samca, to mogę wziąć samicę, trzymać je oddzielnie i wiadomo, postarać się o dodatkowe towarzystwo. Czemu tak się raptem uczepiłyście tej samicy???
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: mikanek »

Bo głupoty piszesz, co to za towarzystwo dla szczura, które trzeba trzymać oddzielnie..są do adopcji i samiczki i samce , adoptuj takiego szczura, żeby mógł mieszkać z tym którego masz i tyle..to ja nie wiem z czym tu jest problem? :/
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: noovaa »

Temu że zamiast 2 szczurów razem miałabyś 2 samotne, cierpiące szczury... Do tego samiec stałby się niespokojny, mógłby być też agresywny z powodu samicy w okolicy....

Tak... Trzymamy szczury różnych płci ... Np. ja mam Adasia z samicami. Ale on jest wykastrowany.
Trzyma się też 2 różne stada, kilka samic i kilka samców.. Ale wtedy najlepiej byłoby trzymać je w osobnych pokojach, by nie czuły się wzajemnie.

Wspólne wybiegi nie zrobią z 2 szczurów stada. Jest to tylko niepotrzebne ryzyko ciąży ( wystarczy im parę sekund). A szczury dalej będą samotne. Jeśli chcesz samicę, samca wykastruj, wtedy to będzie miało sens.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Magda :))) »

Wiem, bo szczury hoduję odkąd pamiętam, i zawsze miałam 2-3, kastraty również, także taka 'zieliona' jak wam się wydaje nie jestem. Pewnie jakbym napisała, że wykastrowany jest samiec to też by się raptem wszystkim nie podobało prawda? To, że w oddzielnych klatkach się trzyma samce i samice i nie wypuszcza ich razem to też wiem. Pisałam przecierz, że zaraz będę miałą dużo większą klatkę i spokojnie w niej się zmieszczą 2 szczury.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: noovaa »

Jakbyś napisała że samiec jest wykastrowany, nikt nie miałby problemu z powierzeniem Ci samiczki... ale nie napisałaś ...

Wiele z nas ma kastraty...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Magda :)))
Posty: 104
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:02 pm
Lokalizacja: Tczew / okolice Trójmiasta

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Magda :))) »

Poza tym to zawsze do każdego tak się czepiacie? Nie zdążyłam dodać kolejnego postu (po pierwszym zamieszczonym przeze mnie) czy chodzi o samca czy samicę, tylko napisałam na początku tak ogólnie, za to wszyscy już zdążyli się na mnie rzucić, jakbym nie wiem jaką zbrodnię zrobiła...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: Paul_Julian »

Nikt się Ciebie nie czepia, tylko po prostu trzeba było od poczatku pisać jaka płeć, a nie, że moga siedzieć w osobnych klatkach i że jest to ok.
Spójrz na to z boku z punktu widzenia osoby, która Cię nie zna - piszesz jak rozmnażacz. Dlatego tak ważne jest, aby od razu w pierwszym poście umieścić potrzebne informacje, tym bardziej, że jesli to nie 1sze szczury to doskonale wiesz jakich pytań oczekiwać.

Aha, tu masz http://szczury.org/viewtopic.php?f=26&t=28539 poradnik jak wrzucac fotki :) Tylko prosimy o klikalne miniaturki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dreambook
Posty: 29
Rejestracja: sob paź 30, 2010 4:02 pm
Lokalizacja: 3miasto

Re: (Trójmiasto,Tczew) przyjmę szczurka!

Post autor: dreambook »

Ja mam samczyka na wydanie z miotu w tym wątku:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=28199
Zamawiający nie odebrał, więc jeśli jesteś zainteresowana to zapraszam na PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”