[Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guest

[Zabawy] pomysły na zabawę ze szczurkiem

Post autor: Guest »

:D Znacie jakieś proste zabawy ze szczurkiem?
gabisia_0

Zabawy

Post autor: gabisia_0 »

hmmm ... może to nie jest jakaś taka specjalnie fajna zabawa ,ale ja się zwykle bawię z moim szczurasiem , że kładę go na łóżku i robię mu jakieś tunely z poduszek miśków itp. albo ogólnie na podłodze robię jej jakiś tor przeszkód , a na końcu stoi nagroda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Wika

re

Post autor: Wika »

Ja ze swoją bawiłam sie tak,że puszczałam ją np.na łóżku,albo na podłogę i 'goniłam'ja swoją ręką,jakby to było inne zwierzątko,leciutko chwytałam,;ona uciekała,ale zawsze wracała,by znowu uciec i tak potrafiła się bawić nawet prze 10 min!!!Bardzo to lubiła :P
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Zabawy

Post autor: Mycha »

W chowanego

Puszczam jednago z mojich szczurków na zabezpieczone wcześniej mieszkanie i uciekam. Chowam się gdzieś w domu a szczur na początku mnie goni a potem obejdzie wszystko w poszukiwaniu mnie. Na końcu włazi mi na ramię. Najfajniej bawi się Shaididwa :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
fiflok

Zabawy

Post autor: fiflok »

a moj szczurek LEON sie nazywa ehehe
to bawie sie znim tak ze daje mu moja reke i nia uciekam od niego a on ja sciga , albo drapie go tak silniej trochu on odskakuje dostaje "szwungu" biega starsznie szybko robi zwroty o 180 stopni i wraca znow do mnie :)
alive

Zabawy

Post autor: alive »

Ja wszystkim moim szczurkom robiłam taka zabawkę jak dla kotka tzn. na nitce przywiązywałam kulkę z papieru. Biegały za nia po całym pokoju :)! Wszystkie też lubiły bic się z moja ręką.
Jolka

Zabawy

Post autor: Jolka »

Moja Nelly bawi się w ten sposób, że wejdzie pod kołdrę- tam gdzie ja jestem... i biega jak oszalała... no normalnie jakby conajmniej ją kot gonił.... i co chwilkę wyskakuje w szalonym pedzie z pod kołdry, żeby zobaczyć, czy moja głowa nadal jest na poduszcze poczym znów daje nura pod kołdrę i zabawa się zaczyna od nowa... to chyba narazie jedyna zabawa którą Nelly stosuje... jest u mnie dopiero 6 dni więc myślę, że wszystko jeszcze przed nami :)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich szczuro-maniaków:
busiak

Zabawy

Post autor: busiak »

Jak juz o tym, to moje szczurusie nie lubia sie bawic z reka.
Za to uwielbiaja:
Sciagac mi pierscionki z palcow
Lapac za lancuszek, ktory mam na szyi i uciekac (tego ja nie lubie z oczywistych powodow, hehe)

No i standard czyli bieganina po kocu i obgryzanie moich paznokci.
Czy to normalne? :lol:
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Zabawy

Post autor: GoHa »

Fajne te wasze zabawy .... Ja mam szczurka od 5-ciu dni ale na razie to on szaleje jak go wypuszczam i "tapta" w szalonym tempie po kanapie. Co jakis czas do mnie podbiega. Moja reka tez go goni ale on sie za bardzo nie boi. Poniewaz jestem teraz zainteresowana zabawami z szczuraskami, to odswiezam temat i czekam na kolejne propozycje zabaw !!! Do dziela!
Dobrze jest być kochanym... :)
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Super zabawa lancuszkiem! Wasze szczurki tez to lubia?

Post autor: GoHa »

Witajcie kochani! Dzis odkrylam nowa (i moja pierwsza zarazem) zabawe z moim mlodziutkim szczurkiem ! Lancuszek !!(pozniej napisze jaki) Stawiam klatke na lozku (jeszcze nie umie zejsc), mam przy sobie taki lancuszek od niesmiertelnikow i jak moj Quba go zobaczy to wybiega z klatki i lata za nim jak szalony. A dodam, ze nie umialam przedtem skupic jego uwagi na sobie. Teraz maluch jak zobaczy ten lancuszek to jest wniebowziety!! Podskakuje jak kangurek, wspina sie po nim, biega i lata po calym lozku, zeby go tylko zlapac. Dodatkowo kupilam mu niesmiertelnik z lancuszkiem (to taka blacha na ktorej wybito mi jego imie i dzien urodzenia :D ) i powiesilam w klatce. I tam tez jest to jego ulubiona zabawka, skacze, ciagnie go. Ubaw po pachy! Ten niesmiertelnik i lancuszek jest metalowy, wiec nie da rady go przegrysc ani pogrysc. Zalatwicie cos takiego swoim maluchom. Nie wiem czy starsze tez lubia takie zabawy... Ale myslalam ze moj Quba bedzie zawsze juz tak biegal dookola i mial mnie gdzies ... a teraz bawi sie ze mna godzinami ... I co o tym sadzicie ???
Dobrze jest być kochanym... :)
neris

Super zabawa lancuszkiem! Wasze szczurki tez to lubia?

Post autor: neris »

No, szczurek ma przynajmniej zabawę nowa ;)

Ja dodam, że niedawno zabawiłam się z moją szczurką w przeciąganie "liny" :P Miałam w domu taki sznureczek, przypominający rzemyk. pewnego razu leżał on na biurku, po którym grasowala Neris i nagle cap! Szczurka łapie sznurek w zęby i ciągnie do swojej skrytki :P nie chciałam, zeby mi go zjadła więc łap za drugi koniec :) Mała puściła na chwilę, zaraz znowy złapała i ciągnie :P
Ubawiłam się nieźle. Bo Neris wyglądała przy tym naprawdę zabawnie ! :)
w koncu w nagrodę (żeby sie nie zniechecała ;)) dałam jej ten sznurek a ona... go olała (w przenośni) :P
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Super zabawa lancuszkiem! Wasze szczurki tez to lubia?

Post autor: GoHa »

:D Wlasnie takie przeciaganie liny urzadza moj Quba. A jak juz sie rozbawi tym ciagnieciem, to zaczyna sie zabawa w "jestem bardzo przestraszony". Biega, wrecz skacze jak oszalaly w roznych kierunkach po calym lozku. Potem wskakuje do klatki i sie patrzy. I za chwilke znow wylatuje jak z procy i szaleje ... Naprawde mozna sie usmiac, bo czasem z rozpedu nie trafia w otwor w klatce tylko obok ... hehehe :lol: :lol: :lol:
Dobrze jest być kochanym... :)
izunia

Super zabawa lancuszkiem! Wasze szczurki tez to lubia?

Post autor: izunia »

ja swojemu sprawilam podobny lancuszek tylko ze od starego korka od zlewu z tym ze powiesilam go w klatce szczurek go ciaga podgryza kuleczki i probuje je ukrasc a nawet sie na nim husta hehe slodziutki...
Gremlin

Zabawy

Post autor: Gremlin »

mój szczuras uwielbia buszować po mojjej biblioteczce i ma sadystyczną przyjemność ze zrzucania wszystkiego co się na niej znajduje. Gdy odkładam rzeczy na miejsce on zaczyna znowu...
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Zabawy

Post autor: Azi »

Polecam kilka zabaw dla szczurków. Moja mysza uwielbia bawic sie pliłeczkami kauczukowymi. Niestety zbyt szybko zostają one poobgryzane, więc znalazłam inne rozwiązanie. Nalezy zainwestowac ponad 2 zł i kupić "Kinder niespodzianke" To zielone opakowanie w którym znajduje się zabawka jest idealne do zabawy dla Frodzi. Nie może go za szybko przegzryźć, a zato bawi się nim. Jeżeli zawet przegryzie to chwyta w ząbki i gania z nim w kółko po pokoju. Odradzam jednak zabieranie jej zabawki, gdy ma ją w ząbkach - może ugryźć, w końcu to jej :!: :D Ogolnie : dobra jest każda kulista, w miare mala i wytrzymala kulka. To pudeleczko z "jajka" jest o tyle dobre, ze w sśrodku można zamknąć smakołyk. Dzięki zapachowi chętniej się bawi i jeżeli uda się jej to otworzyć - ma nagrodę. Polezam tez ułóżenie na podłodze sterty starych ubrań i wpuszczenie do nich szczurka. Moja bawi się w przeciskanie się między nimi przez kilkadziesiąt minut. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”