[Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

[Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Post autor: Moloch »

Witam,

Od miesiąca mam mojego pierwszego szczurka - Ramone. Jest to młoda samiczka (w tej chwili 2 miesięczna), którą kupiłem w zoologu. Jest zdrowa, energiczna, inteligentna i uwielbia warzywa. Bez problemu udało mi się ją oswoić. Jest już spokojna i się prawie nie boi. Całymi nocami hasa sobie wesoło po klatce, świetnie się wspina i jest bardzo aktywna. Natomiast w dzień głównie wyleguje się w hamaczku, chyba że akurat żebrze o smakołyk. Jest to mój pierwszy szczur dlatego też kupiłem tylko jednego, ale okazało się, że bez problemu radzę sobie z jej hodowlą. Postanowiłem więc, że pora aby miała dobre towarzystwo w swoich szczurzych zabawach.

Poszukuje:
Młodej samiczki około 1-2 miesięcznej, żeby nie było między nimi dużej różnicy.
Najlepiej aby nie był to laibek (nie obraźcie się, ale przerażają mnie te czerwone oczy!) i czarno-biały (Ramona jest czarno-biała, moja mama polubiła szczury, ale na pewno ich nie odróżni jeśli będą tej samej maści).

Jak jej u mnie będzie?
Mam odpowiednio dużą klatkę, sporo zabawek, dobrą karmę (ostatnio JR Farm) oraz smakołyki. Ramone karmie różnym jedzeniem, ale tylko tym, które szczury mogą jeść. Codziennie szczur ma też możliwość spacerek po mieszkaniu i zabawy ze mną.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Post autor: szczurzyca. »

witaj :) odpowiednio duża klatka to jaka? podaj wymiary. ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: [Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Post autor: Moloch »

Klatka ma wymiary 52cm x 33cm x 75cm i wygląda tak:
http://img143.imageshack.us/img143/3778/klatkan.jpg
http://img146.imageshack.us/img146/3462/ramona1j.jpg
http://img593.imageshack.us/img593/4621/ramonao.jpg

ale nie jest to żadna "finalna" wersja klatki. Lubię majsterkować, robić półeczki (właśnie szukam odpowiedniego plastiku), mam już tunele, które muszę pociąć i jakoś fajnie rozlokować. Sprawdzam akurat co szczurasek lubi, a co nie, żeby jej tam było wygodnie. Wszystko dokładam po trochu aby jej nie denerwować.
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: [Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Post autor: sheila. »

Moloch klateczka jest za mała na 2 szczurki .
A szerokość to już w ogolę odpada ;)
Wiec szybciutko kup nową klatkę a wyposażenie super :P
sheila&mysia <3
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: [Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Post autor: Moloch »

Kalkulator twierdzi, że klatka się nadaje.
Moloch
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 11, 2011 10:02 pm

Re: [Warszawa] Zaadoptuje lub kupię młodą samiczkę

Post autor: Moloch »

Już nie ważne!
Przed chwilą dostałem wiadomość od znajomej, której koleżanka ma do oddania jedną samiczkę z miotu. Chciała ją sobie zostawić, ale może mi odstąpić. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”