[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
fizol
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 03, 2011 12:54 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: fizol »

Pulki drewniane są lakierowane nietoksycznym lakierem "LUXMAL HYDROPARKIET" gorzej z domkami drewnianymi siuśki to tam norma trzeba te domki myc co góra 2 tygodnie bo faktycznie jedzie siuśkami wtedy,na prętach nie mogą chodzić cholera to widzę że jedne osoby są za prętami a drugie za plastikowymi półkami a trzecie za drewnianymi pólkami ,szmatek nie ma sensu na te pręty wykładać ba mniejsza szczurzyca zaraz będzie je do domku zaciągać wszystkie ,powaga nie mogą po prętach biegać??? no cóż coś pomyśle wymyśle i wrzucę fotkę pozdrawiam
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blanny »

Były przypadki, że zwierzaki połamały sobie paskudnie lub zwichnęły łapki po chodzeniu na prętach. A wiadomo, że szczurki, które się wspinają, biegają, bardzo potem cierpią z taką łapką. Poza tym, rany łapek często bardzo długo im się maślą i wymagają antybiotykow i wizyt u weta.
Na forum jest naprawde niewiele sprawdzonych osób, które używają półek z prętów i je chwalą - można ich na jednej rece policzyć.
Warto by było, żebyś zastąpił takie półki koszyczkami, tackami plastikowymi lub polkami, a nawet lakierowanymi półkami drewnianymi.

A tu teraz ode mnie taka mała metoda - ja zamiast lakierowac polki drewniane w nowej klatce (mieszkam w mieszkaniu bez balkonu, nie mialam, gdzie tego zrobić), obszylam je ceratą. Znalazlam u siebie taką torbę z ceraty z Auchanu (zwykla cerata pewnie też się nada) i tym obszyłam. Siuśki nie wsiakają, a ogony o dziwo nawet nie gryzą ich z jakims wielkim zamiłowaniem. ;D


(Przepraszam, że czasem nie ma polskich znaków, ale używam laptopa siostry, a szynszyl jej wyzarł kiedyś kilka przycisków, m.in. alt, i teraz bardzo cięzko chodzi i rzadko 'wchodzi'. Przepraszam. ;) )
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
fizol
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 03, 2011 12:54 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: fizol »

Oki klatka przerobiona zamiast półek drewnianych wstawiłem koszyczki plastikowe także po prętach już nie pobiegają chyba że wspinanko uprawiają po ściankach ale to im się zawsze podobało http://www.fotka.pl/profil/kkkarolka83/ ... fdd8524c8a
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: mietła »

fizol pisze:Oki klatka przerobiona zamiast półek drewnianych wstawiłem koszyczki plastikowe także po prętach już nie pobiegają chyba że wspinanko uprawiają po ściankach ale to im się zawsze podobało http://www.fotka.pl/profil/kkkarolka83/ ... fdd8524c8a
super.ja chyba tez zamienię drewniane półki na koszyki,bo ich nie zabezpieczyłam i wiecie co teraz jest :( narazie pomaga mycie woda i płynem ale na krótko.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szczuruleczka »

Ja dziś wyjeżdżam na 6 dni na narty, biorę śmierdziele ze sobą. Bedę mieszkały w starej, małej chomiczej klatce (o tej: http://allegro.pl/ferplast-klatka-combi ... 24342.html ) myślę że przeżyją, będę wypuszczać je na łóżko w domku. Podróż autem znosza świetnie, przez 8-godzinną drogę na działkę nad morze spały i bardzo dobrze się czuły.
Dziś jedziemy 6 godzin, myślę, że będzie git.
Pozdr :P
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blanny »

fizol, teraz jest super. :) Świetnie mieć na forum kogoś nowego takiego jak Ty, kto tak dba o swoje pociechy. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nietoperrr... »

fizol,teraz jest super!!! ;D
szczuruleczka,ma nadzieję,że Ty nie masz dorosłych szczurów,tylko maluchy...Bo jeżeli masz dorosłe i chcesz je trzymać przez tyle dni w czymś takim,to współczucia dla nich... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: furburger »

fizol jakie ma wymiary ta klatka na dole? ;>
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ania2832 »

fizol ja bym tam jeszcze w wolną przestrzeń jakiś hamaczek dała :D
I gratuluje pomysłu, niewiele ludzi stosuje się do naszych rad tak szybko ^^
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: kao »

szczuruleczka pisze:Ja dziś wyjeżdżam na 6 dni na narty, biorę śmierdziele ze sobą. Bedę mieszkały w starej, małej chomiczej klatce (o tej: http://allegro.pl/ferplast-klatka-combi ... 24342.html ) myślę że przeżyją, będę wypuszczać je na łóżko w domku. Podróż autem znosza świetnie, przez 8-godzinną drogę na działkę nad morze spały i bardzo dobrze się czuły.
Dziś jedziemy 6 godzin, myślę, że będzie git.
Pozdr :P
Szczerze mówiąc, mój transporter jest większy od tej klatki... klatko-terrarium...
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: mietła »

ja mam taką klateczkę dla 2 ogoniastych http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d4 ... acb7f.html ale planuję kupić woliere to będą miały wille.Narazie obserwuję i szukam czegoś w przystępnej cenie.Nie pali mi się,bo zle nie mają ale jak coś dorwę fajnego to zaraz będzie zmiana.I jak będą do oddania szczurki w Kołobrzegu to przygarnę trzeciego(bo moją 3 Myszkę musiałam niestety uśpić) więc najlepiej po połączeniu do nowej klatki wszystkie dać.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Blanny »

Z czego Ty zrobiłaś ten wielki kołowrotek..? Na forum szynszyl widziałam, jak ktoś zrobił z miski takiej plastikowej. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: mietła »

Blanny pisze:Z czego Ty zrobiłaś ten wielki kołowrotek..? Na forum szynszyl widziałam, jak ktoś zrobił z miski takiej plastikowej. :D
kupiłam w animalia.pl coś koło 35zł.
Polecam wszystkim.Jest bardzo duży.Służy do biegania i spania :) I jakościowo super.
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
fizol
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 03, 2011 12:54 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: fizol »

dzięki ludziska ,no jak mieć te małe psotniki i olewać je to burzy całą harmonie a to zwierzęta są lepsi od większości ludzi, a klatka na dole ma wymiary dł 70 szer 40 wys 80 a ta na górze dł 60 szer 35 wys 50 pozdro
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: szczuruleczka »

Dorosłe ale bardzo malutkie szczurzyny! A pozatym będą miały bardzo długie wybiegi, w końcu to tylko 6 dni! Myślę, że górskie powietrze dobrze im zrobi!
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”