Moje łapki:D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Moje łapki:D

Post autor: adzia19923 »

Szczurami zajmuję się już od 6 miesięcy zdecydowałam się na kupno po śmierci mojego cudnego chomiczka. Kiedyś jak miałam 13 lub 12 lat miałam pierwszego szczurka:) Matyldę albinoskę. Ale szybko ode mnie odeszła z przykrego powodu.
Aktualnie Rico ma 9 miesięcy kupiłam go w zoo. Nie wiedziałam, że zrobię mu krzywdę tym, iż kupiłam tylko jednego. Miałam z nim dużo problemów. Miał świerzba, pchły i był bardzo przestraszony chował się pod trociny i twardniał. Nazywałam go Rico-Twardy-Nornik. Po zaadoptowaniu Jurgena do Rica przylgnął kolejny przydomek Gryzoń. Gdyż upierdzielił mnie, kiedy wyczuł maluszka.
Jurgen to zwariowany szczurek, przyjazny, zabawny:) Rico był taki jak był mniejszy , ale nie aż taki jak Jurgen:) Mimo to do Rica mam duży sentyment kocham go. Mam z nim dużo problemów zdrowotnych. Jurgen to zdrowa ryba ale często leci mu krew z noska. Nie wiem jakie są tego przyczyny. Jurgen to moja perełka:) Chciałabym się nimi pochwalić..
Od 4 dni postanowiłam ich łączyć. Mam cyrk:):) Ale już coraz lepiej. Nawet na łóżku już śpią razem..:) A akcja dzisiejsza przebiła wszystko. Jurne i Rico dostali marchewkę. Oczywiście mały je bardzo szybki, a że był blisko Rica to wyrwał mu jedzonko. hehe ale zabrałam małemu i oddałam Rico. Później przyniosłam Jurgenowi, bo widocznie jeden plasterek mu nie wystarczył:)



http://img263.imageshack.us/i/dsc00002lx.jpg/ RICO

http://img51.imageshack.us/i/sam0726t.jpg/ JURGEN
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Mielia
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje łapki:D

Post autor: Mielia »

adzia19923 pisze:. Jurgen to zdrowa ryba ale często leci mu krew z noska. Nie wiem jakie są tego przyczyny.

To pewnie porfiryna, przyczyny mogą być różne np stres, choroba.
A o łączeniu szczurów możesz poczytać w dziale "stadko" na pewno informacje tam napisane ułatwią ci to łączenie :)
I taka rada na przyszłość, nie kupuj szczurków w zoologach bo trzymają je tam w złych warunkach a "chodowle" pozostawiają wiele do życzenia jesli chodzi o warunki. Szczurki możesz adoptować z forum, zawsze jakiś szczurek czeka na kochający dom :)
Ze mną:
za TM: Ogryzka, Walenty, Bubu, Klusek.
Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje łapki:D

Post autor: Capisca »

piękne szczurasy :)
powodzenia w łączeniu
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Moje łapki:D

Post autor: adzia19923 »

Ale te w zoo też są biedne. Jak zobaczyłam mojego Ricusia musiałam go wziąć. Po prostu taka chęć zaoferowania mu dobrego domu.
Żałuję, że nie wzięłam jego brata bliźniaka.:) Ale mam teraz Cyrkowca:):) hehe JURGENA:D:D:
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”