Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: L'urine-Boruta »

no cóż.. jak mówiłam, będę pisała co się dzieje.. więc... teraz się dzieje to, ż dziewczęta wybłagały u mnie jedzonko... bałam się, że będzie spór [bo przecież dlatego wyciągałam miskę], ale Lurka była na górze, Gandzia na dole i je obserwowałam. W tym samym momencie otwierałam klatki i dawałam jedzonko... Były bardzo głodne, Gandzia z wrażenia aż ugryzła mnie przez przypadek w palca. Sporu nie było bo obydwie zjadły równo:) Mam nadzieję, że głodować teraz na noc nie będą bo dostały po [dla nich] sporym kawałku szyneczki plus drops... Zostają razem na noc... Ale klatkę zostawiam uszykowaną w razie kłopotów... co mam nadzieję ihc nie będzie... :) Dam znać też co zastałam rano:)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Daithver
Posty: 112
Rejestracja: sob lis 06, 2010 6:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Daithver »

Moja starsza szczurcia też wcześniej nie przepadała za młodszą - goniła ją, ciągała za futro i ogólnie ustawiała, ale ani razu ich nie oddzielałam :P co prawda pierwszej nocy w ogóle nie przespałam, bo się szamotały jak opętane (a ja omal zawału nie dostałam xD) , ale co noc było lepiej ;)
Według mnie póki nie ma oznak agresji i krwi to trzeba je zostawić same sobie :)
Jeżeli coś robisz, rób to najlepiej jak potrafisz. Zwłaszcza gdy opiekujesz się innymi istotami

Koka i Ina po drugiej stronie tęczy
Molie, Mika, Sai i Ana ^^
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: L'urine-Boruta »

Wstałam o tej porze, że jeszcze są "zywe" i biegają więc nie zobaczyłam pięknego widoku ich spania ;pp , ale jest ok. W nocy nie słyszałam pisknięć tylko tupot małych stóp po całej klatce i przemieszczające się półki...:P Nie było źle. :))

Teraz zastanawiam się nad włożeniem im do klatki dwóch miseczek... Już minęło 12 godzin. W międzyczasie dawałam im do pyszczków jak chyba już pisałam, ale miseczka to miseczka:) więc muszę dokładnie poczytać..:))
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: L'urine-Boruta »

Lulka dostała ataku ADHD ;PP Za wszelką cenę chce pobiegać po pokoju... Nie wiem czy mogę je puścić razem! Pomocy! Po drugie w pokoju mam też jak już pisałam chłopczyka na DT do wtorku... możliwe to, że włąsnie on sprawia, że Lulka chce pobiegać... Co mam zrobić?:)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Koralyn »

zrób tak jak ja: zamknij je razem w malutkim pudełku lub kontenerze (bez jedzenia), dostarcz troszkę stresu i wyjmij po godzinie prosto do klatki:-)
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: L'urine-Boruta »

Koralyn ale one już śpią razem :) nie ma potrzeby, żebym jeszcze je miała oswajać. Przynajmniej mi się tak wydaje. Czasami Lurka pogodni małą, ale ogólnie to już się iskają. Jedzonko już w klatce mają i się o nie nie biją... Pytanie tylko czy mogę już je wypuścić po pokoju razem...
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Gromowataa
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 21, 2011 4:15 pm
Lokalizacja: Iława

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Gromowataa »

Witam : ) Jestem tu nowa i jestem świeżą posiadaczką dorosłego szczurka ( dostałam go od koleżanki bo ona nie miała czasu się nim zajmować...) I od razu kiedy się dowiedziałam ,że będę miała szczuraska zaczytałam się na wszystkich stronach i forach żeby dowiedzieć się czegoś więcej o tych zwierzątkach. I właśnie pomyślałam żeby dokupić mu kolegę , myślicie że to dobry pomysł ? I lepiej żeby poznali sie w klatce czy np. w pokoju na większej przestrzeni? I martwię się też o wielkość klatki , jest ona trzypiętrowa, o długości 40 .. mam jeszcze drugą klatkę w domu dwupiętrową trochę mniejszą i własnie będzie trudno namówić rodziców na trzecią...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=31458<----Moje chłopaczki : Toudi, Eddy, Fredi, Olinek i Willy <3
Za TM: Jaś- na zawsze w moim serduszku [*]<3 [/color]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Nakasha »

L'urine-Boruta, daj im jeść! :o Możesz im wstawić kilka misek z karmą, bo przy 1 mogą się kłócić. ;) A czemu miałabyś ich nie wypuszczać w pokoju? Niech się wybiegają. ;) Przecież sobie krzywdy nie zrobią. Przypadki, kiedy jedna samiczka zagryzła drugą można policzyć na palcach jednej ręki. ;)

Gromowataa, zapraszam tutaj:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=10242
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Skoro śpią razem, to tym bardziej mogą chyba razem pobiegać :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: L'urine-Boruta »

Nakasha czytaj ze zrozumieniem ;) Napisałam przecież, że już mają w klatce miseczki z jedzeniem:) Ponad to daje im krakersy które tak czy siak mała zabiera bo Lurka za nimi raczej nie przepada :)

O wypuszczeni się pytam bo mam w pokoju klatkę z małym chłopcem z ogonkiem:) Dlatego... Ale ok, skoro mogę wypuścić to mogę;))) Dzięki za podpowiedzi:)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: gadoola »

a co jesli jedna samiczka, starsza jest w ciaży ,a druga ma dopiero 5 tygodni i jest ze tak powiem "oderwana od cyca", czy taka sytuacja moze byc przyczyną konfliktow miedzy szczurami i lepiej je odlączyc i poszekac az starsza urodzi i wychowa młode,i dopiero je łączyc?
bo jak próbowałam to sie leja co tylko mlodsza podejdzie, wpycha sie ciężarnej do jej gniazda, a tamta sie denerwuje, gdy chce jej czyscic siersc strasza ja odpycha, małoda wchodzi pod nią, ale niewiem czy dlatego ze chce pokazac jej uległosc, czy jeszcze by chcciala dorwac sie do cyca, ale cięzarnej sie to nie podoba.W efekci dochodzi do pisków i bijatyk. a boje sie ze do zagrozi ciaży.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: L'urine-Boruta »

gadola.. od kiedy wiesz ze twoja jest w ciazy? gdyby lurka byla w ciazy to bym nie brala od kogos ciula tylko czekala az moje sie urodza i zostawilabym sobei curke. ale ok. twoja decyzja. ;)

nie mam pojecia co masz zrobic.. czekaj na inne odpowiedzi... z jednej strony mloda jest jeszcze mloda wiec nie powinno byc klopotow, a z drogiej wlasnie.. powinny byc ;D nie mam pojecia. czekaj na odp od osob bardziej kompetentnych...
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: furburger »

A ja bym nie stresowała niepotrzebnie ciężarnej i zabrała malucha i dołączam się do pytania od kiedy wiesz że jest w ciąży ?
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: gadoola »

no wlasnie dowiedziłam sie jakies 4 dni temu, starsza byla za pozno oddzielona od braci z powodu braku orientacji wlasciciela w ich płciach(ma 9 tygodni), ale dopiero jej wyskoczył brzuch. Mała ma 6 tgodni, pomylilam sie, i mam ja od 5 dni.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: gadoola »

a i od wczoraj są odzielone.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”