mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mycha10064
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 24, 2011 4:52 pm

mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: mycha10064 »

dzisiaj po południu zauważyłam, że mój szczurek krwawi.. zaplamił wszystkie półki w klatce, nawet ścianę i moje łóżko..
krwawi mu też z ucha.. co się dzieje?
jeszcze dzisiaj rano było wszystko w porządku, to się stało tak nagle
czy to może być samookaleczenie?
czy to jakaś choroba?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: Paul_Julian »

Do weta, jak najszybciej !
Mógł pęknąc jakiś wrzód w uchu, nie wiadomo. Następnym razem, jesli coś takiego bedzie się działo- nie czekaj na poradę z forum , tylko biegiem do weta . Krwawienie jest zawsze niebezpieczne.

Tu masz listę polecanych weterynarzy http://szczury.org/viewforum.php?f=13 , sprawdź kto jest blisko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: Cyklotymia »

Jeśli jest sam, to mogło być samookaleczenie - samotnym szczurom może psychika siadać, wygryzają sobie futerko itp...
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: Astharte »

Miałam kiedyś coś podobnego. Cala klatka, półki, wszystko we krwi. Poleciałam do weta, ale na szczęście okazało się, że to "tylko" naderwany pazurek.
Miejmy nadzieję, że twój szczurek wyjdzie z tego...
mycha10064
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 24, 2011 4:52 pm

Re: mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: mycha10064 »

wątpie, żeby to było samookaleczenie, bo nagle bardzo schudł mimo, że jedzenia ma pod dostatkiem.
@Paul_Julian: wiem, już dzwoniłam, po prostu dzisiaj nikt mnie nie przyjmie;/
jutro idę.. o ile Dżordż przeżyje noc....;<
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: Paul_Julian »

A nie masz mozliwosci podjechania gdzieś dalej, wszystko jest już pozamykane? Nie chce mi sie wierzyć , że jesli jakis wet jest otwarty, to powiedział, że nie przyjmie.

A co się dzieje ze szczurkiem ? Takie nagłe chudniecie oznacza chorobę. Jesli faktycznie zaden wet nie chce Cie przyjąc , opisz co się dzieje. Obejrzyj dokładnie szczurka, zajrzyj w uszka. Jesli nie chce jesc, trzeba go karmic papkami (np. gerberek , nutridrink).
Nalej gorącej wody do szklanej butelki, zawiń to w szmatkę i połóż obok szczurka - potrzebuje ciepła.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: mój szczur krwawi/ samookaleczenie?

Post autor: Astharte »

Mycha, a skąd jesteś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”