Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

prako
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 24, 2011 11:06 pm

Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Post autor: prako »

Witam! Chciałbym zaadoptować 2 lub jednego szczurka z Poznania. Czekam na odpowiedzi!
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Post autor: klauduska »

a) nie kupujemy tutaj na forum :)
b) opisz jakie masz warunki: klatka, karma, wybiegi, wet
c) samce czy samice?
d) jak nie masz jeszcze żadnego, to nikt ci samotnika nie odda tutaj, więc lepiej, żebyś 2 tej samej płci zaadoptował od razu
:)
prako
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 24, 2011 11:06 pm

Re: Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Post autor: prako »

No to w takim razie zaadoptuje :) jestem nowy na forum. Klatka spora, 3 pietra jakos 50x35 cm. Moga byc 2 samice bo z tego co czytam najlatwiej jest je oswoic:) Mialem juz 2 szurki, niestety jeden zginal smiercia tragiczna, a drugi.. coz, kazdy sie dziwi, ale normalnie byl brany na rece, oswojony, bralem go na spacery biegal po pokoju az pewnego dnia zdziczal, zaczal grysc wszystko co popadnie az w koncu zdechl. Czytalem na forum ze najlatwiej oswoic 2 samiczki dlatego takich szukam:) karmy jeszcze niemam, ale nie bede na niej oszczedzal, bo wiem ze szczur to super zwierzatko i zalezy mi na jego zdrowiu. A podloze granulat, zostalo mi jeszcze z 5 kilo :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Post autor: klauduska »

klatki mają 3 wymiary :)
ja mam 4 samców i z oswajaniem/łączeniem nie miałam kompletnie żadnych problemów. samice się trudniej łączy. panowie są bardziej miziakowaci od dziewczyn, które zawsze mają nadmiar energii :)
trochę nie rozumiem tego "zdziczał blabla aż w końcu zdechł". nie zajmowałeś się nim może odpowiednio po śmierci jego przyjaciela i dlatego zaczął gryźć?
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Post autor: furburger »

Ja tam z samicami problemów ani z oswajaniem ani z łączeniem nie miałam. Fakt samce są bardziej miziaści chociaż jedna z moich szczurzyc sama przychodzi żeby ją pomiziać. Udane łączenie też jest zależne od wieku szczurów jeśli są młode łatwiej je połączyć.
Ale popieram klauduske od razu lepiej wziąć dwa żeby nie bawić się w łączenie :)
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zaadoptuje/kupie 2 szczurki z Poznania

Post autor: smeg »

Przypuszczam, że klatka jest trochę za mała, mimo że nie podałeś trzeciego wymiaru. Minimum dla dwóch samiczek to 60x36x55 - popularny model na allegro. Dla samców żaden wymiar nie może być mniejszy, niż 40 cm, więc nadaje się 70x40x80 (na 3 szczury). Jeśli Twoja ma 3 piętra przy takich wymiarach (mimo że trzeciego mogę się tylko domyślać :P), to pewnie bardziej jest dla chomika. Szczur powinien mieć możliwość swobodnego stania w klatce na dwóch tylnich łapkach.

Nie słyszałam, żeby samiczki było łatwiej oswoić, niż samce :P Na pewno mają inne charaktery, samiczki najczęściej mają ADHD i tylko by biegały po pokoju, zwłaszcza młode, a samce częściej są leniwe i lubią być głaskane, chociaż czasem odwalają im hormony i stają się agresywne (wtedy trzeba kastrować). Zresztą na forum jest temat o zaletach i wadach każdej z płci, możesz poszukać :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”