Łapczywość, zachłanność

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Mynikal
Posty: 21
Rejestracja: sob lip 19, 2008 7:16 pm

Łapczywość, zachłanność

Post autor: Mynikal »

tagi: łapczywość, zachłanność, rzuca się na jedzenie, upychanie w pyszczku, dławienie



Gdy ja coś jem to mój szczurek (Pika mam ją od kilku dni) podchodzi do krat i patrzy się na mnie i tak jakby wołała o jedzenie. Gdy podsuwam jej do krat jedzenie to ona agresywnie się zachowuje, wymachuje rękami, wciska pyszczek w kraty i otwiera buzię. Czy to normalne?
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Agresywne karmienie.

Post autor: pin3ska »

Moj tez tak czasem sie zachowują, jezeli podsuwam im cos czego tak baaaardzoooo pragną... ;D ;D ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
Mynikal
Posty: 21
Rejestracja: sob lip 19, 2008 7:16 pm

Re: Agresywne karmienie.

Post autor: Mynikal »

Mój pragnie tego co ja jem. Gdy dam mu kawałek to po zjedzeniu znów podbiega jak najbliżej może i patrzy się na mnie. I tak przez 15 min.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Agresywne karmienie.

Post autor: S. »

Mynikal, nie karm szczurka przez kraty i najlepiej spożywaj posiłki w innym pomieszczeniu. To normalne, że jak widzisz kogoś kto zjada coś pysznego, też chcesz to zjeść.
Awatar użytkownika
Idusia
Posty: 160
Rejestracja: śr paź 21, 2009 1:01 pm

Re: Agresywne karmienie.

Post autor: Idusia »

Heheh to chyba normalne zachowanie :D Gdy ja coś jem Maksia też chce.Nawet nie wie czy dobre, czy nie - ona chce i już!
Zaszczurzona o__O
Awatar użytkownika
Mielia
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Łapczywość.

Post autor: Mielia »

Nie udało mi się na ten temat nic znaleźć więc zakładam nowy temat :)
Otóż czy można w jakiś sposób oduczyć szczurka łapczywości wobec jedzenia?
Bywa tak zachłanny, że potrafi sobie duże ilości na raz upychać do pyszczka przez co krztusi się.
Zjada swoje i podkrada reszcie dlatego od jakiegoś czasu jada osobno.
Jak to zwalczyć?
Ze mną:
za TM: Ogryzka, Walenty, Bubu, Klusek.
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Łapczywość.

Post autor: sasza&masza »

Dawac każdemu z osobna, i mniejsze ilości?
albo całą miche ogromną żarcia żeby mu nie zabrakło.
myślę nie da się oduczyć takich zachowań.
chociaz może?
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Łapczywość.

Post autor: Szeliza »

Tadzik ma identyczny problem. Chciała bym żeby Tadzik nie jadał wszystkiego od razu, tylko zjadał sobie trochę wieczorem.I żeby miał jeszcze na jutro. Ale nie on wszystko na raz zjada :-[ nie długo będę miała jeszcze kolegę lub kolegów.Będę musiała mieć 3 miski? Bo Tadzik wszystko im zje zapewne :-[
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łapczywość.

Post autor: smeg »

Jeśli Tadzik jest sam, to może je z nudów? Nie martw się na zapas, może jeśli będzie miał kolegów, to jedzenie przestanie być jego jedyną rozrywką :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Yaoja
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 22, 2011 5:48 am

Re: Łapczywość.

Post autor: Yaoja »

Hm, ostatnio mój pełnojajeczny, gruby, dominujący samiec zrobił się bardzo łapczywy przy jedzeniu. Miskę z suchą karmą mają pełną cały czas i raz na jakiś czas sobie podejdą i coś tam pochrupią, w ciągu dnia dam im trochę ziemniaka, makaronu, jajka, ryżu, jogurtu czy co tam akurat sobie przygotowuję, ale świeże jedzenie daje im raz dziennie, wieczorem zanim pójdę spać (głównie ogórek, a jak mam to marchew jeszcze, pomidor, brokuł, kalafior) i właśnie na to Conan się rzuca, je strasznie szybko i zachłannie, i jeszcze zabiera drugiemu. Dostają tyle, coby dla nich dwóch starczyło, a Conan jest dominujący, więc nie powinien raczej się aż tak martwić, że mu zabraknie. Baltazar (uległy) jest od niego ze dwa razy chudszy i je bardzo spokojnie, niemalże leniwie.
Zauważyłam to dopiero kilka dni temu, więc nie wiem czy to taka nagła zmiana czy to następowało powoli. Powinnam się w ogóle tym martwić?
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Łapczywość.

Post autor: zyberka »

Mój Bazyl też jest łapczywy ale za nic nie dało się go tego oduczyć i teraz po prostu chłopy muszą jeść pod kontrolą, zazwyczaj jak trzymam rękę w klatce to jest spokojniej.
Przy misce zachowuje się okropnie, aż czasami mi działa na nerwy. Załóżmy że daję im jogurt: dopóki nie ma Bobka wszystko jest ok. Jak ten się zbliży to Bazyl dosłownie rzuca się w miskę i zaczyna w niej przebierać jak najszybciej, drapać w dno... Jak już jest cały mokry to zaczyna mi te łapki wycierać o kuwete, chodzi i nimi szoruje, w efekcie wszystko jest do mycia ::)
Koko
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 12, 2011 1:46 pm

Re: Łapczywość.

Post autor: Koko »

Moje szczury też są łapczywe na jedzenie. Jeden jest tak wybredny, że nie je suchej karmy, najwyżej wybierze sobie jakieś dodatki, które mu smakują. Nawet jak nie ma nic innego w klatce to paszy nie ruszy. Rano jak wstaję, to on podchodzi do krat i "niucha" czekając aż mu coś z kuchni świeżego przyniosę - jakiś pomidorek, jabłko, sałata, czaaasami kawałek szynki (za dużo soli by codziennie dawać), bardzo rzadko żółty i biały ser czy płatki owsiane itp. A jak już coś dostanie to wyrywa mi z palców jakby przez tydzień nic nie jadł.
Drugi natomiast rzuca się na każde jedzenie, je strasznie dużo. Ma 2 miesiące więc rośnie ale jestem godna podziwu ile on może zjeść... Gdzie to wszystko się mieści ;D
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Łapczywość, zachłanność

Post autor: Martasz »

a jak przeciwdziałać rzucaniu się na jedzenie, gdy karmimy z ręki? gdy szczur rzuca się na jedzonko tak łapczywie że bierze razem z palcem? (tak jak pst tylko psa łatwiej tego oduczyć)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”