[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

cena to chyba z kosmosu. :P
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

mietła pisze:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... e7c437290a ta jest odlotowa.Tylko kudre "troszkę" kosztuje >:D
"Pojnik bez większego wysiłku można zamątować w klatce" - proooooszę, i to jest oficjalny opis produktu? ??? Jak można napisać "zamątować"? ::)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: mietła »

smeg ale ten błąd chyba nie ujmuje nic klatce prawda? :) Żeby tak trochę tańsza była.Och jaki raj by miały moje ogoniaste ::)
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Afera »

Klaciocha niczego sobie i ... cena również. :P
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
mietła
Posty: 330
Rejestracja: śr sie 18, 2010 11:52 am
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: mietła »

Patrzcie co się pojawiło w zooplusie.A pisali,że nie będzie.Tylko odstępy między prętami strasznie duże.Moja czarna szatanica jak nic sie przeciśnie >:(
Moje "szczochy" kochane:
[*]Mysza,Mućka,Czarnula :(
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: aneczkaa »

Witam, właśnie planuję zakup klatki dla mojego pierwszego szczurka:) czy klatka o wymiarach:
długość - 58 cm
szerokość - 36 cm
wysokość - 26 cm
byłaby odpowiednia dla jednej szczurzycy?? zastanawiam się, czy długość klatki może nadgonić to, że ma tylko 26 cm wysokości? ;)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: mikanek »

długość podstawy co najmniej 70 cm dla dwóch szczurzyc, bo nie trzymamy jednego szczurka. To zwierzątko stadne i musi mieć towarzysza. Im większa klatka tym więcej ciekawego wyposażenia możesz zamontować ;p
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: smeg »

Żaden wymiar nie może być mniejszy niż 35 cm (dla samców niż 40 cm), żeby szczur mógł się swobodnie obrócić (razem z ogonem). Klateczka, której wymiary podałaś, nadaje się tylko dla chomika lub myszki. Absolutne minimum dla dwóch samiczek (bo nie możesz mieć tylko jednej, będzie nieszczęśliwa) to 60x36x55 - popularny model na allegro. Polecamy jednak podstawę 70x40.
Klatka powinna być wysoka, bo szczurki bardzo lubią się wspinać, zwłaszcza młode :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: kinia87 »

przegladajac filmiki na yt trafilam na genialna klatke (podejrzewam, ze ferplasta) ale nie jest to ferplast tower... moze mi ktos powiedziec, gdzie mozna taka dostac? zalezy mi, zeby w calosci drzwi byly otwierane (jak na filmie) po prostu rewelacja!
albo ma ktos pomysl jak w klatce REMY mozna zrobic w ten sposob otwierane drzwi:>
http://www.youtube.com/watch?v=10GSflk-kkY
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: lovekrove »

Mi się wydaje, że ta klatka, to własnoręcznie robiona. Moim zdaniem, to otwierane tak drzwi są niewygodne o tyle, że jak ma się dużo szczurów, a zależy Ci na wyjęciu jednego, to bardzo trudno to zrobić, bo zaraz wszystkie po pokoju się rozbiegają.
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: macik001 »

Ale tam chyba w tych przednich otwieranych drzwiczkach były jeszcze takie małe ::)
Albo źle widziałam.
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sheila. »

macik jak ty źle widziałaś , to ja też źle widziałam , ale wydaję mi sie=ę , że dobrze widziałam , więc ty też dobrze widziałaś ;D
sheila&mysia <3
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: pariscope »

Wszelkie wyposażenie tej klatki musi się wspierać na bocznych ściankach i tylnej. Tak lubiane przez nasze szczury hamaki musiały by być podwieszane od góry, lub być trójkątne, narożnikowe. Chociaż... dla chcącego nic trudnego, trochę pokombinować i też można stworzyć szczurom fajne, funkcjonalne wnętrze.
A małe drzwiczki w dużych są z całą pewnością :D
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
junge
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:09 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: junge »

(Nie wiem czy dobrze dobrałam temat, ale na odpowiedniejszy nie trafiłam. :))

Czy przenoszenie starego szczura do dużo mniejszej klatki, aby się nie poobijał ma sens? Ma ponad 3 lata, nie widzi prawie całkowicie, ma niedowład tylnych łapek, nie waży najwięcej, ale nadal jest strasznie ciekawski i usiłuje wspinać się po prętach, co w zawsze kończy się upadkiem. Czasem aż szkoda mi na to patrzeć, bo kiedy mogę, wtedy próbuję interweniować, ale nie non stop przecież z nim jestem. Problemem jest jego młodszy kolega (2 lata), który ma się świetnie i zmiana klatki byłaby dla niego męczarnią (tak myślę). A rozdzielić ich przecież nie rozdzielę. Macie jakiś pomysł, jak dogodzić jednemu i drugiemu? :)
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: furburger »

Ja bym przeniosła takiego staruszka, mój dziadek jest teraz w klatce 40x70x40 i z ledwością wchodzi na półeczkę która według mnie i tak jest nisko i nie raz widziałam jak z niej leci....
Takie spadnięcie z dużej wysokości może się dla niego źle skończyć a przecież tego nie chcesz ;>
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”