mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

dadziorek1987
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 11, 2011 5:05 pm

mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: dadziorek1987 »

hej!

Wczoraj stałam się posiadaczką pierwszego w moim życiu Szczurka-Toudiego. Niestety troche jest bojaźliwy. na początku siedział caly czas w domku, od dzisiaj jako że podarowalam mu swoją skarpetkę( i tak nie miałam drugiej) siedzi pod skarpetą.. wczoraj troche Go wzięłam na ręce..siedział w jednej pozycjy albo szukał drogi ucieczki...zresztą trochę...popiskiwał?Nie wiem co to znaczy.... dziś wypróbowywałam na nim technikę z kukurydzą prażoną i powiem że jakiś efekt był gdyż mimo żę na rękę nie chciał wejść podchodził do wejścia. sam na razie też nie wychodzi...dziś znowu go wziełam na ręce.. potrzymałam troche(przy okazji zostałam cudownie okupkana:)) i teraz moje pytanie? czy dać mu na razie spokoj z braniem na ręce i tylko tą kukurydze mu dawać? czy zabrać mu domek i czy brać go na siłę na ręce?? acha....mam klatke z pięterkami...jak na razie CZASEM wchodzi na pierwsze ale chyba jeszcze się nie zdarzyło zebym Go widziała na najwyższym....czy to dlatego że jeszcze się troche boi??

z góry dziękuję za pomoc!!
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: KITEgirl »

nie mam zbyt dużego doświadczenia ale wydaje mi się że zabierz mu domek gdy się w nim chowa. możesz mu robić domek z rąk albo nosić pod bluzą, przyzwyczai się do twojego zapachu. i codziennie spędzaj z nim czas. moje rozrabiaki też były takie bojaźliwe ;)
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: mikanek »

Każdy zwierzak odczuwa stres związany ze zmianą miejsca zamieszkania. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i pozwolić szczurkowi ochłonąć. Wkładaj co jakiś czas rękę do klatki ale pozwól mu samemu podejść, niech sobie obwącha, poskubie . Jak już nie będzie panicznie uciekał wtedy delikatnie go wyjmij i wsadź pod bluzę, niech przyzwyczaja się do Twojego zapachu ;)
Dużo zależy też od charakteru Twojego szczurka, są nieśmiałki, które zawsze będą do wszystkiego podchodziły z rezerwą i są łobuziaki co śmigają od pierwszego dnia pobytu.
No i sprawa najistotniejsza- szczurki to zwierzątka stadne, czyli trzymamy w domku co najmniej dwa osobniki tej samej płci. Jest to absolutna konieczność , aby Twój podopieczny zdrowo się rozwijał . Polecam wątek adopcyjny i szybki przygarnięcie towarzysza :)
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: smeg »

Jak już zostało powiedziane, Twojemu szczurkowi niezbędne jest towarzystwo drugiego szczurka. Drugiego nie kupuj jednak w sklepie, bo sama widzisz, że takie zwierzaczki trudno się oswaja, a przygarnij z forum - będzie już oswojony i nie będzie się bał człowieka. Poza tym Twój pierwszy szczurek dzięki temu też się łatwiej oswoi, ucząc się od nowego kolegi, że nie jesteś taka straszna ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
dadziorek1987
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 11, 2011 5:05 pm

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: dadziorek1987 »

dziś przyszłam do domu(gdyż od wczoraj wieczrem mnie nie było) i on siedział cały czas pod skarpetą..coś jadł bo w miseczce było mniej ale myślę że na pięterka nadal nie wwchodził....zabrałam mu skarpete to w rogu usiadł...teraz wzięłam go na kolana i mam nad nim rękę położyłam trochę kukurydzy..właśnie je..ale troche popiskuje...i co o tum sądzicie?? :(
dadziorek1987
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 11, 2011 5:05 pm

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: dadziorek1987 »

a jeszcze jedno...czy jak mam ten domek nad nim to mogę go tez miziać?? czy jeszcze nie??
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: S. »

Możesz go miziać i możesz go deliktnie przytulić. Przytulenie zazwyczaj jest lepsze od miziania. Ale to zależy od szczurka i jego upodobań.
dadziorek1987
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 11, 2011 5:05 pm

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: dadziorek1987 »

No i stało się :)

dzisiaj jadę po nowego kumpla dla mojego Toudiego.:) Tak jak pisaliście będzie on z hodowli :) Dumbo tym razem ;)
Niestety oprócze tego że codziennie biorę Toudiego na ręcę on nadal siedzi tylko w jadnym kącie i nie zwiedza klatki...martwi mnie to gdyż pięterka nadal są nie ruszone...je i pije i tyle.....mam nadzieje że przyjazd bardziej oswojonego Ogonka pokaże mu że nie jestem potworem :)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: KITEgirl »

obawiam się że twój nowy przyjaciel będzie z pseudo...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: smeg »

Lepiej nie płacić osobom, które prowadzą pseudohodowle i mnożą szczury bezmyślnie, a tyle innych jest w potrzebie i szuka domków. Mam nadzieję, że wzięłaś go za darmo :)

Ale najważniejsze, że Twój ogon będzie miał towarzysza :) Zobaczysz, to na pewno go rozrusza ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: mały Ogonek i Jego pani w potrzebie....

Post autor: KITEgirl »

może chodzi o to że to musi być dumbo, a że nie ma możliwości adopcji takowego bo transport itp, dadziorek1987 woli kupić w pseudo tylko dlatego że szczurek ma mieć większe uszka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”