Co to może być ? Wszy

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Co to może być ? Wszy

Post autor: jordan »

Haj zobaczyłem u mariana ze od jakiegos czasu ma mini strupki.. i nie wiem co to najpierw miała po operacjach uczulenie po znieczuleniach czy czyms tam i teraz ma troszke wiecej i nie wiem czy to od drapania czy od iskania czy od czego ? chyba ze wiecie co to moze byc ? świerzb to wątpie zeby byl... albo po zarciu cos ?


ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Solveigh
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:20 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: Solveigh »

Wczoraj pisałam na temacie o grzybicy... Moje miały takie same ranki plus bardzo się drapały... Wetka uznała to za grzybicę ale to nowicjuszka i sama przyznała,że nie ma pewności... Drapie się poza tym? Ma coś na skórze?
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: jordan »

wlasnie nic sie nie drapie, wydaje mi sie ze od iskania to jest lub po jakichs tam przepychankach.
Obrazek
Solveigh
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:20 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: Solveigh »

Ja osobiście wątpię czy od iskania. Moje iskają się kiedy tylko maja okazję i tak intensywnie,żeby mieć ranki jeszcze tego nie robiły:) A może zmieniałaś im karmę na inną lub inną ściółkę i nie pasuje im to? Moje kiedyś po zmianie karmy drapały się,po powrocie do starej minęło.
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: jordan »

właśnie nic nie zmieniałem :) i chłopczyk jestem jakby coś, jutro do weta to zobaczymy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Co to może być ?

Post autor: nausicaa »

jak nie pasożyty to może przebiałczenie? albo ściółka? alergia na zmieniony proszek/jakieś nowe żarcie?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Solveigh
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:20 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: Solveigh »

Wybacz:)
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: jordan »

zona wraca od weta. marian jest zawszawiony i to mocno jajeczka pod mikroskopem podobno ostro widoczne... nie wiem skad jak droga sciolka i zarcie zona dostala proszek na ogonki i marian dostal zastrzyk. dziwne kurde...
Obrazek
Solveigh
Posty: 73
Rejestracja: śr mar 09, 2011 10:20 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: Solveigh »

Ja miałam taki przypadek z moim poprzednim szczurkiem. Droga ściółka,a mimo to... Lekarz powiedział mi,że najlepsze sa zwykłe potargane ręczniki papierowe,chusteczki itd... Nawet w sklepowych ściółkach mogą być pasożyty.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co to może być ?

Post autor: Paul_Julian »

Sprawdź ogony, które dopiero co przyjechały do Ciebie, moze ktoryś z nich przyjechał już z dodatkami. No i mozesz sobie przerzucic temat do wszów :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Co to może być ?

Post autor: jordan »

no wlasnie zaczalem od lysej ale ona przyszla od ogoniastej i u niej by byly wszystkei zawszone nie wiem skad to sie wzielo... trzeba to wytepic
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”