Mój pierwszy - Andrzej ;D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sowus
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 15, 2011 9:18 pm

Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: Sowus »

Witam ;D
Mam na imię Kamil przeżyłem juz 20 wiosen :P i właśnie zacząłem swoją historie ze szczurkami ;)

Wcześniej miałem same chomiczki ( Andrzeje, Andźeliki i Maxy ^^ ) tak samo
Mój 1 szczurek którego dostałem od mojej dziewczyny dnia 11 marca 2011
Po szybkim namyśle dostał godne imię poprzednika jak i te same co ma szynszyl mojego brata
A więc dostał godne Imię Andrzej ma umaszczenie hasky i posiada slodziutki bialy pasek na pyszczku jak narazie próbuję go oswoić ale nei bardzo mi to idzie - wszystkiego sie boi. Moze jakies pomysly? Nie za bardzo sie na tym znam.

Posiada 3 pietrowa klatke na której moze sie wybiegac :D

Zdjęcie z 1 dnia

Obrazek

a te już z dzisiaj :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: kinia87 »

maluch jest cudny :) ale jak najszybciej spraw mu kolege do klatki, szczury to zwierzeta stadne, nie moga byc trzymane w pojedynke. Poczytaj troszke na forum.
Jakiej wielkosci jest Twoja klatka? wydaje sie, ze jest mala, za mala nawet na 1 szczura... a ta rura to po 3 miesiacach bedzie juz do wyrzucenia, bo Twoj andrzejek po prostu sie w niej nie zmiesci...klatki mozna na forum tez kupic okazyjnie.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: kinia87 »

pietrowa klatka nie jest dobra, bo szczury moga sobie polamac lub zwichnac lapki na pretach.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Sowus
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 15, 2011 9:18 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: Sowus »

zdjęcie klatki z bliska

Obrazek

i z daleka

Obrazek

co do rurki to wiem ;)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: kinia87 »

na 2 samce na pewno bedzie za mala... na jednego moze byc, ale koniecznie wyjmij pietra i urzadz ja po swojemu (hamaczki, koszyki itp. ) poszukaj na forum w dziale klatki, zdjecia klatek, zobaczysz jak powinna wygladac klatka dla szczura... w Twojej klateczce szczur wzdluz sie nei wyciagnie :( a glebokosci tez nie ma szalowej...skoro maluch zajmuje jej juz 1/3 ...
nie odbieraj tego bron boze jako atak, tylko pomocne zdanie :) przejrzyj forum, jest rowniez dzial o oswajaniu.
A skad byl brany szczurek?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: delikatna »

Kochany, po pierwsze klatka - za malutka dla szczura. Poczytaj o klatkach, wymiarach i ich urządzeniu .Czyżbyś dostał od dziewczyny szczurka ,a klatkę wykorzystał po chomikach? :-X
Po drugie szczurek nie powinien być sam, musiałbyś mu sprawic kolegę, aby nie czuł się samotny (oczywiście drugiego chłopca!) ;) Na forum można adoptować ogonki ;)
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
Sowus
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 15, 2011 9:18 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: Sowus »

Też o tym myśłałem. Postaram sie coś zmienić z tymi pięterkami ;) A Andrzej był brany z Zoologicznego.
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: iku »

widzę w rogu karmę z Animalsa... poczytaj we właściwym dziale, Animals, tak jak i Vitapol, to sama chemia, nie warto dawać tego zwierzakowi :)
Sowus
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 15, 2011 9:18 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: Sowus »

Tak klatka po chomikach - przyznaje jestem zielony ale mam nadzieje, że na tym forum znajde pare przydatnych rzeczy;) A co do drugiego szczurka to ciężko będzie. Na jednego ciężko było nakłonić rodzinkę a i bałbym się, że by się nie skumplowali.
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: kulek »

Ale fajny Andrzej :)
Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze szczurkami, więc pozwolę sobie na kilka uwag:

Jeżeli mogę zaproponować to zmień ściółkę na żwirek tego typu http://www.krakvet.pl/certech-zwirek-su ... -2869.html. Trociny bardzo pylą. No i karmę... Animals to niezbyt dobra firma. Polecam Timę: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... tima/31175.

No i pomyśl o adopcji towarzysza dla Andrzeja :)

Przejrzyj forum, czytaj i witamy w gronie zaszczurzonych! :)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: Astharte »

Przystojniaczek z Andrzeja ;)
A co do karmy, to wystarczy Versele Laga lub Vitakraft, te w przeciwieństwie do Timy można kupić w dobrych sklepach ;)
Awatar użytkownika
delikatna
Posty: 60
Rejestracja: sob mar 12, 2011 12:35 pm
Lokalizacja: Wyżyna Katowicka

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: delikatna »

Poczytaj sobie dział o przekonywaniu rodziny, są tam argumenty świadczące o tym ,że różnica pomiędzy posiadaniem 1 a 2 ogonów jest niewielka : ) sprzątać trzeba tak samo, różnica w kosztach nikła ,a ile radości :)
Mama Jasia (*) 15t2d,
a także owczarka niemieckiego Brutusa, dwóch dachowców - Balbinki i Pakulinki oraz szurzyczek Klary i Helgi (ur. 31.01.11)
Obrazek
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: iku »

i co do uwagi, że się nie polubią - masz cały dział o oswajaniu, wszystko się da ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: unipaks »

Śliczny ogonek :)
Nie będę dublować rad i wskazówek, forum jest kopalnią pożytecznych wiadomości nie tylko dla początkujących :)
Andrzejek bez problemu zaprzyjaźniłby się z innym malutkim ogonkiem - myśmy mieli najpierw samotnego ogonka, a później dwójeczkę: różnica w ich i naszym szczęściu przeogromna
Porządkowo oraz finansowo niemal tak samo, namawiamy na uszczęśliwienie Andrzejka , Wy też będziecie zadowoleni :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Sowus
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 15, 2011 9:18 pm

Re: Mój pierwszy - Andrzej ;D

Post autor: Sowus »

Przyglądałem się 2 szczurkowi w tym zoologicznym ( pewnie z tego samego miotu co Andrzej )

Obrazek

i 2 fotka

Obrazek

Tylko, że on tam odosobiony siedzi inne szczurki razem w innym koncie a on sam. Może agresywny nie wiem...

jak na razie robię hamak dla Andrzejka ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”