Pilne! Bardzo chory

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kintaro
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 14, 2011 8:23 pm
Lokalizacja: Lublin okolice

Pilne! Bardzo chory

Post autor: kintaro »

Szczurek (1rok) mieszkają sobie z bratem razem. Drugi dzień nic nie je, ani nic nie pije, jest osowiały, ma nastroszone futerko, rano płakał, po południu z noska zaczęła się wydobywać brunatna wydzielina. Jakby świszcze,charcze ? przy oddychaniu ma zimne łapki i łepek. Od razu była wizyta u weterynarza. Problem w tym, że konkretnej diagnozy nie usłyszałem. Zostały przycięte zęby i podany jakiś lek ponoć. Możliwe, że ma połamaną szczękę tyle usłyszałem choć dla mnie to dziwna diagnoza, ponieważ nie je od 2 dni a (ponoć ta krew z ropą) leci od dzisiaj. Po wizycie jeszcze bardziej się to nasiliło i leci więcej. Co robić? Pomóżcie proszę.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pilne! Bardzo chory

Post autor: Paul_Julian »

Zmienić weta w trybie pilnym.
Ta wydzielina z oczek i nosa to porfiryna - pojawia sie w chwili stresu lub choroby.

Trzeba zrobić koniecznie RTG, tu http://szczury.org/viewforum.php?f=13 masz listę wetów, poszukaj w okolicy i jedź jak najszybciej , a najlepiej jeszcze dziś. Zimne łapki i głowa nie rokują dobrze w tej chwili.

Skąd wetowi przyszła do głowy połamana szczęka? Spadł skądś ? Chrumkanie, charczenie bardziej wskazuje na chorobę płucek. Być może jest też guz w jamie brzusznej lub płucach, skąd wydzielina z ropą z pyszczka. A jesli jest ropa z noska, to może być tez zapalenie płuc.

Jak będziesz u weta koniecznie zapisz nazwy leków i dawki. Jeśli jeszcze jest ten wet u którego byłes - zadzwoń, zeby podał nazwy i dawki leków. I z tą informacją idź do innego, trzeba pewnie dać steryd i antybiotyk.
Szczurka mozna dokarmiac np kaszką lub gerberkiem z łyzeczki, ale bardzo chory szczur nie będzie chciał jesc, w tej chwili wazniejszy jest czas, właściwa diagnoza i podanie leków.

Tu transport szczura w zimę http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=28674
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kintaro
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 14, 2011 8:23 pm
Lokalizacja: Lublin okolice

Re: Pilne! Bardzo chory

Post autor: kintaro »

odszedł w nocy...
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pilne! Bardzo chory

Post autor: Ogoniasta »

Przykro mi :(

Zmień koniecznie weterynarza i idź z drugim szczurkiem na badania.
Tak jak Paul napisał, objawy wskazują na płuca.... zdrowie drugiego szczurka jest zagrożone.
Nie czekajcie.. :(

Skąd jesteś??
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pilne! Bardzo chory

Post autor: Paul_Julian »

kintaro pisze:odszedł w nocy...
Bardzo mi przykro. Wiem jak to jest miec szczurka z chorymi płuckami. Ogoniasta ma rację, weż drugiego do weta i zacznij od RTG płuc.
Napisz skąd jesteś.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kintaro
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 14, 2011 8:23 pm
Lokalizacja: Lublin okolice

Re: Pilne! Bardzo chory

Post autor: kintaro »

okolice Lublina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”