Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

sWeeT
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 04, 2005 12:04 am

poradzcie..prosze :)

Post autor: sWeeT »

Mam szczurka juz od 2 tyg...jest strasznie nadpobudliwy..wiem ze młode ogonki sa ciekawe swiata..ale on za bardzo szaleje:P....a jak sie go trzyma na rekach to ucieka jak chomik i nie moze usiedziec w miejscu 3min..czy to normalne....? a moze mozna jakos temu zaradzic....by byl np spokojnieszy na rekach...?....wiem ze to moze kwestia przyzwyczajenia...i ze kazdy szczurek jest inny,,,ale jestem ciekawa waszych komentarzy...moze czegos wiecej sie dowiem;)...
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: n-boh »

Moja szczurka, od drugiego dnia u mnie była ciekawska ale nie uciekała. Moja rada jesli szczurek nie chce ci wchodzic na rece to nie rob tego na siłe. Poczekaj, każdy ma wlasny charakter i nie od razu sie oswoji. U jednych trwa to ktorko u innych dluzej. Póki co poczytaj sobie na stronce o oswajaniu, bo znajdziesz tam kilka ciekawych rad. Pozdrawiam! :D
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: ber_ry »

moja zetka tak samo sie zachowywała:) myśle że z wiekiem sie to zmieni :)
ja i zetka :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: limba »

nawet 3 min...mysle ze to normalne...moje dziewczyny szczegolnie po wypuszczeniu to nigdzie nie sa w stanie usiedziec dluzej niz 30 sekund.. No chybaze wstane wtedy mnie tropia (male agentki) i baaaardzo chca na raczki...Po dwoch godz jak juz troche sie wyganiaja to sa chetniejsze do pieszczot i wiecej czasu spedzaja na mnie... :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: Karolina »

pewnie się jeszcze nie przyzwyczaił, poczekaj trochę jak pozna Twój pokój i sie wybiega to zacznie "badać" Ciebie
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: Nakasha »

Hihi moje szczurki też tak mają i to z wiekiem nie mija :P Po prostu muszą się wybiegać, potem same przyłażą i wślizgują się mi pod sweter, by ułożyć się w kłębuszek i spać;)

Ale tym razem chodzi chyba o nieoswojenie.... musisz bardziej go do siebie przyzwyczaić, sprawić, by traktował Cię jako członkinię stada - jesli masz tylko 1 to dość szybko powinien Cię pokochać ;) Tylko musisz często i duzo uwagi mu pościęcać, też nosić pod bluzą, skoro nie lubi siedzieć n rękach, niech przywyka do Ciebie ;) Ale nic na siłę :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Tak z wiekiem sie uspokoi! Wiem po duśce coprawda jeszcze niezabardzo spowolniła obrotów ale jest zauwazalna zmiana a mam ja od 2 mieśecy wiec radze ci przyzwyczajaj sie bo tego typu ogonki spowalniają ok 5-6 mieśąca a puzniej to juz z górki :wink:
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: maka »

bardzo dlugo miej go na rekach az sie zmeczy i zasnie uciebie na kolanach...troche sie oblaskawi jak zobaczy ze mozna sobie wygodnie spac na czlowieku........ja mam taka metode i nawet zlosliwe szcurki sie szybko oswajaja :lol:
ursiulka
Posty: 306
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 6:55 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: ursiulka »

spokojnie to normalne, moja latała jak opentana teraz sie uspokoiła, posiedzi na mnie uśnie sobie czasem, ale raczej woli łązić sobei sama po mieszkanku :)
Moje małe słoneczka (szczuraski)
:) Viki - 04.09.04r
:( Niusia -15.10.02-01.09.04 (w moim serduszku)
Mój klopsik (piesio):
:) Ariel (Basset hund)
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: Nokeg »

3 minuty... ja mam Mozarta od pół roku i nie wysiedzi paru sekund w jednym miejscu mimo ze jest w 100% oswojony i jest pewna więź między nim a mną...szczurki mają poprostu to do siebie ze jak siedzą w jednym miejscu to pewnie albo jedzą albo śpią:)
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: Mycha »

Młode szczurki mają taką głupakwkę, ale jeśli maleństwo wzięło się z "normalnego domu" to z pewnością ciekawskie stworzonko i przyzwyczai się do Ciebie co oczywiście nie oznacza, że będzie wylegiwał się na rękach!
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
pina190
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 27, 2005 5:15 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: pina190 »

w piątek minie już 2 tygodnie jak mam szczurka. Facet w zoologicznym mówił że szczurki oswajają się w ciągu 3, 4 dni. W sumie nie wiem czym się martwie bo mój Rocky po tych kilku dniach w chodzi mi sam na rękę jak ją wkładam do klatki, liże mnie, ale jak jest u mnie na rękach to cały czas się wierci, nie posiedzi i nie chce żebym go głaskała. Jest malutki bo jak go kupiłam miał 3 tygodnie. Na 3 dzień chyba spał u mnie na rękach. Chciałabym żeby posiedział u mnie spokojnie. Czy wszystkie szczurki są takie ruchliwe? Czy może on mi nie ufa? Bo jak siedzi sam w klatce to widze że jest smutny.
Ostatnio zmieniony ndz paź 15, 2006 9:44 am przez pina190, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: Lulu »

a jakie ma zabawy poza klatka?

bo odnioslam takie wrazenie z tego po napisalac (moze mylne, nie wiem), ze szczur albo siedzi w klatce albo jak go wyjmujesz to zmuszasz go by ciagle siedzial Ci na kolanach. szczurki musza przeciez sobie pobiegac i to jak najwiecej, jezeli chce sie miec zwierzaka co bedzie caly czas siedzial na kolanach i nic innego nie robil to polecam maskotki...
pina190
Posty: 2
Rejestracja: wt gru 27, 2005 5:15 pm

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: pina190 »

no właśnie innych zabaw nie ma. Troche się boje go puszczać na podłoge bo on szybko biega i możę uciec. To jest mój pierwszy szczurek i nie wiem do końca jak z nim postępować. Czytałam co nieco ale nie pisała nic dokładnie co robić jak i kiedy.
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy to normalne, ze szczury sa takie ruchliwe?

Post autor: Lulu »

szczur powinien moc sie wybiegac. zabezpiecz kable i inne rzeczy, ktore moga byc dla niego niebezpieczne... puszczaj go najpierw no na lozko i siedz z nim tam by mogl od czasu do czasu na Ciebie przybiec. szczur to ciekawskie stworzenie, w koncu sam wymysli jak zejsc na podloge. jezeli spedzasz z nim duzo czasu to powienien byc oswojony i nie bedzie problemu z tym by go zlapac...

moje jak biegaja i tak przychodza mi wskoczyc na kolana ;) jakos zazwyzaj za nimi biegac nie musze by je zlapac.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”