moje szczupaki kochane

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Wszystkie beżyki pojechały już do domów stałych lub tymczasowych. Zwariowany tydzień, ale i ogromna ulga, że udało się !
Beżowa rodzinka zabawiwszy w szczupakowie, i tu pozostawiła swoich reprezentantów:
młodziutką Asche, która zdobywała mnie od poniedziałku i w końcu jej się to udało :) i - Grenadynę.
Grenadyna... wyjmowałam resztę dziewczyn z transportera - wyjmowałam i wpuszczałam do klatki jedną po drugiej tak, jak udało mi się wyodrębnić z kulącego się do siebie spanikowanego skupiska. Jedna z nich piszczała za każdym razem kiedy kierowałam dłonie w ich kierunku: „nie rób mi krzywdy, nie dotykaj, ostrożnie, ojej ! ojej, dotyka ! ostrożnie, ojej, chyba stanie mi się krzywda !”... nieudolnie staram się opisać słowami, co zdawał się wyrażać ten pisk - Dżum tak piszczał. Nie pod moim adresem, tylko spoufalających się za bardzo szczupaków, ale to był dźwięk który znałam tylko u Dżuma, jego wzruszająca wizytówka...
Wtedy w środę, nie widziałam która to, zanim w transporterze nie została ostatnia. Piszczałką okazała się jedna z mam. Jakoś tak bezwiednie nie dałam jej do dużej klatki do dziewczyn, tylko do tej gdzie była Asche i jej siostra, która przedwczoraj pojechała do xxx. Pierwszy impuls się liczy, nie byłam w stanie później go kwestionować. Grenadyna została :)

Są więc we dwie i trzymajcie kciuki, żeby ich liczba się nie powiększyła :-X
Na wieczór postaram się o zdjęcia :)
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: tahtimittari »

Cieszę się, że w szczupakowie radość zapanowała :D A i dla Ciebie ogromne wyrazy szacunku, wszak tylu istotkom dałaś szansę na lepsze życie.
Mizianko dla wszystkich, szczególnie dla nowych, bo jeszcze im nic nie posyłałam. Oraz życzenia zdrówka - jak zawsze dla Hermana.
Awatar użytkownika
Carolina
Posty: 58
Rejestracja: pn mar 28, 2011 7:05 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Carolina »

przeurocze ściuraszki :)

pozdrawiamy :)
Kacper i Dyzio 11.02.2011r. ㋡

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=30339

love my rats :* ❤
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

zdjęcia koniecznie :D co prawda widziałam zoologowe znajdy na poprzednich fotach ale te imienne chcę poznać osobiście
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Tak, ja też proszę o fotki ! Ol, jestes wielka ! Ciekawe, czy Grenadyna bedzie miec charakterek Dżuma, czy tylko piszczenie :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: unipaks »

Piękne imiona... :)
Cieszę się, że dziewczynki dołączają do Was i mam nadzieję, że będą zdrowe (bo całą resztę tego co potrzeba, mają u Ciebie jak w banku! :) ) Kwarantannę dla wszelkiej pewności im robisz? ::)
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia panieneczek, tymczasem przesyłam głaski dla wszystkich :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: IHime »

Ol, jesteś wspaniała! Tak się cieszę, że dzięki Tobie tyle ogoniastych ma zapewnionych dobrą przyszłość! No i gratuluję dwóch nowych lokatorek. Chętnie zobaczyłabym ich pyszczusie.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

Moja zasługa nikła, bez dziewczyn, które oferowały DT, nie poradzilibyśmy, dlatego im przede wszystkim jestem wdzięczna :-*


Kwarantanna jest, szczurzyce muszą bardziej mnie poznać, a ja – je. Asche już wie, że nic strasznego jej tu nie spotka, jest wesoła i ciekawska :) Często z główką przewieszoną przez koszyczek pogląda na drzwi klatki. Ale zanim rozgryzę Grenadynę trochę potrwa. Przy pierwszym spotkaniu z ręką kuli się, kładzie płasko i mruży oczy, jakby chciała przehibernować to nieprzyjemne doznanie, ale jak się ją zostawi na chwilę nie niepokojoną zaczyna badać otoczenie, a kiedy już nabierze w danym miejscu śmiałości trzeba być ostrożnym ::)

Już myślałam, że ze zdjęć nici, bo cały dzień dziewczyny przespały, a potem na tapczanie zaczęły działać szczupaki. Zorganizowałam nowym wybieg na fotelu, tylko tam Grenadyna "hibernowała": Obrazek
a Aschul w ferworze przekopywał budkę i w obiektyw chwytałam tylko bazgroły jej słodkiej buzi: Obrazek

Dopiero po jakimś czasie, jak się ułożyły razem obrazki nabrały ostrości:
Obrazek Obrazek Obrazek jujkowe, prawda ?
(i tak samo wtedy się kształtowały nasze stosunki: mała Urinka odważniejsza, Baruszek jeszcze w lęku do świata ...)


Później Gernadyna zaczęła szarpać materię budy, a na moje lekkie upomnienie gotowa była całkiem serio się odgryźć, cicha woda ! :P
A wieczorem to ja wyrządziłam dużej beżuli wielką krzywdę. Cała rodzinka ma przepiękne długie i idealnie czyste ogony, coś niesamowitego – a ja dałam im dziś maliny ... :'(


Z łączeniem poczekamy, aż wyjaśni się stan dziewczyn i lepiej się poznamy. Poza tym męczy mnie dylemat jak się do owego łączenia zabrać, oczywiście – wiadomo jak, tylko w jaki sposób, żeby nie zranić Hermaniątka ? Znając czubisko będzie chciał, prawem starszeństwa, dokładnie obwąchać podwozia nowych, ale jak zostanie przyjęty ? Ulrika i Witalis znają czasy świetności Hermaństwa i dotąd zachowuje u nich autorytet. Tylko czy nowe nie zobaczą w nim tylko starszego i słabnącego szczura ???
Nie wiem, nie wiem, dobrze że jeszcze czas.


Przyniosłam dziś szczupakom pierwsze koniczynki ! Wszyscy zjedli swoje bukieciki ze smakiem, tylko przed Witalisem trzeba było dłużej potrząsać ::) żądza w oczach, ale - STRACH !
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i szybki "cap": Obrazek :D

Wituś ::) :-*

I jeszcze Herman najmileńszy, co tak się dziś mościł: http://www.youtube.com/watch?v=Ek4fcz0yODU :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Ale piękne te białaski ! Cudne !
A koniczynka taka prawdziwa z łąki ? U Ciebie to zawsze tak ladnie wszystko , zwiazane trawką jak najfajniejszy prezent :)
A Hermanik jak układa i poprawia :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: ol. »

prosto z nadnoteckiej łąki, najpierw wydłubywałam pojedyńcze ledwo co wschodzące, ale potem trafiłam na takie na gałązce :) smakowało :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Musze u nas zobaczyc w Chwaszczynie :) W lato zawsze maja świezą dobrą pszenicę , koniczynka mniam !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

sama bym capnęła taki bukiecik :D

a Herman się mości po królewsku, zaiste ;)

a obcowania z elfiątkami (także hibernującymi) - zazdraszczam
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: Paul_Julian »

Alken, moze Ol. nas zaadoptuje ? :D

Pi pi pi ! pi pi pi ! Squeek?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: alken »

Paul_Julian pisze:Alken, moze Ol. nas zaadoptuje ? :D

Pi pi pi ! pi pi pi ! Squeek?
no właśnie mogłaby, ja tak lubię kiełki, a u Niej często :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: moje szczupaki kochane

Post autor: unipaks »

http://s889.photobucket.com/albums/ac94 ... C05315.jpg przepiękne są! :-*
A Herman moszczący sobie ręczniczkami domek - kapitalny! :D Jak skwapliwie przejmuje podsuwane mu ręczniczki, zmyślnie je układa, a potem wychodzi z domku po głaski i wraca wiedziony pewnością, że to jeszcze nie koniec miłego... :)
Co do Witalisa, może miał obawy, czy to nie jakieś tryfidy, wolał poczekać by się upewnić ;)
Wiosna na całego w Szczupakowie, fajnie mają
Też bym się dała adoptować :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”