"spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

"spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Lolciaa »

moja najstarsza szczurzyca od wczoraj jest spuchnięta,jakby nagle bardzo przytyła ( a była najdrobniejsza ze stada!),pod przednimi łapami guzy - zakładam,że powiększone węzły chłonne,na policzkach też spuchnięta ( ślinianki?),równomiernie po obu stronach,trochę jak chomik wygląda.Jest troszkę osowiała,ale ma apetyt i się rusza.

miał ktoś kiedyś styczność z takimi objawami,co to może być ?

ps.jak można odróżnić ropień od nowotworu?
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Paul_Julian »

Od konca.
Ropień najczęsciej rosnie bardzo szybko. Nawet w ciągu nocy.
Co do szczurki - jutro do weta ( bo zaraz weekend :( ) , zrób rtg całego ciałka. Jeśli nie chciała by jesć - można by podejrzewać wzdęcie (i wtedy brzuszek jest twardy, na to pomoze troszkę espumisanu lub troszke no-spy)
Byc może jakiś guz jest w środku, lub jest to jakaś reakcja alergiczna. Najwazniejszy to wet.
W w-wie jest kilku dobrych wetów http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: nausicaa »

wygląda na reakcję alergiczną albo ugryzienie (jakiś owad?), skoro tak cała napuchła nagle.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Lolciaa »

okazało się ,że to obrzęk całego ciała,płyn ją całą wypełnia,teraz jest taka "nalana"

na rtg serce powiększone i stany zapalne w płuckach

dostaje Furosemid - o,4 ml podskórnie dwa razy dziennie
Enroxil - 1/3 tabletki dziennie
i od dzisiaj Prillium - mam napisane 2 kreski dopyszczkowo raz dziennie,ale kurcze nie wiem czy z insulinówki czy z tej zwykłej strzykawki co dostałam w niej lek :(

więc czy ktoś mądrzejszy ode mnie wie czy dla dorosłego szczura dawka dzienna Prillium to 0,2 ml czy raczej 2 ml ???
muszę dziś podać a do lecznicy się już dziś nie dodzwonię <ściana>
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Magamaga »

Ja bym obstawiała 0,2 ml.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: tahtimittari »

2 kreski = na pewno 0,2ml, nie 2 :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: nausicaa »

na pewno ta mniejsza wartość.

ale to tak szybko by taki obrzęk nastąpił? nie było wcześniej nic widać, kurcze, nie sądziełam, że szczur ma ąz tak szybkie reakcje :-[
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Lolciaa »

super,podaje w takim razie 0,2 ml ;)

ja też nigdy się z czymś takim nie spotkałam,tym bardziej się przestraszyłam,w końcu boimy się tego co nieznane :)
wet zresztą też się zdziwił,że tak szybko się to działo i że ma płyn w calutkim ciałku

najlepiej nie jest,ale czekamy jak zareaguje na leki,we wtorek mamy jeszcze ekg i mamy zdecydować co dalej
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Lolciaa »

słuchajcie,mam pytanie,może i głupie ale nie wiem.

czy mogę użyć tej samej igły dwa razy?
skapnęłam się właśnie,że nie mam już insulinówek(tzn,mam 2 a potrzebuje zrobić jeszcze 3 zastrzyki)

i kurcze nie wiem,bo zawsze używałam nowej ???
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: tahtimittari »

Nie można. Na igle po użyciu zostają różne rzeczy, używając jej drugi raz możesz to wprowadzić na igle do ciałka.
W aptece bez problemu kupisz igłę, kilka gorszy to kosztuje ^-^
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Hanka&Medyk »

Hmm, my dostaliśmy Prilium rozrobione w większej strzykawce i do podawania doustnego po 2 kreski insulinówki dziennie. Możesz spokojnie podawać na jogurt.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: "spuchnięty"szczur,powiększone węzły chłonne

Post autor: Lolciaa »

Priliumy to i my podajemy doustnie po 2 kreseczki dziennie ,ale to jest tak mała ilosc ,że nie bawię się w mieszanie z czymś tylko od razu do pyszczka :D

mi chodziło o podanie Furosemidu podskórnie,ale na szczęście znalazłam w zakamarkach apteczki dodatkową igłę więc problem rozwiązany :)
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”