Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Afera »

Moje szczury uwielbiają kolby z Vitapolu... z żadnej innej firmy. Znikają w ciągu jednego dnia, nieważne jakie czy bekonowie, świętojańskie, warzywne, czy owocowe. Myślę, że raz na jakiś czas można kupić szczurkom kolby z Vitapolu jak lubią, ale podstawowy pokarm dla szczurów tej firmy jest słaby.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: alken »

ja z nestora to nie widziałam nigdy żadnych takich z kolorowymi chrupkami, te co kupuję są w przezroczystej folii, po 1,75 za szt, raczej zwykłe ciasto obtoczone w ziarnach.
a w internecie widziałam fajnie wyglądające (jeśli chodzi o skład) kolby prowansalskie i meksykańskie z nestora
z vitapolu z resztą też jest sporo fajnych kolb, ale można trafić na żarówiaste chrupki
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Yaoja
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 22, 2011 5:48 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Yaoja »

Moi chłopcy tez najbardziej lubią kolby Vitapolu (świętojańska rulez!). Dwie ostatnie wynieśli z klatki i podkradali sobie nawzajem przenosząc je w swoje prywatne kryjówki. Z Nestora im jakoś nie podeszły, leżały tak długo, że aż w końcu je wyrzuciłam. Kiedyś trafiłam na kolby, które im smakowały prawie tak samo jak te z Vitapolu, ale pojęcia nie mam z jakiej firmy były. Były pakowane pojedynczo w przezroczyste folie, więc prawdopodobnie z Nestora. Z suszonymi owocami, bananowe, jabłkowe i żurawinowe na pewno, bo te zdarzyło mi się kupić, ale były też inne.
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: `naatka »

czyli powiadacie ze kolby z vitapolu są dobre i moge je kupować:D? o jak miło
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Jaworen_Aleksander
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2011 11:46 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Jaworen_Aleksander »

Mój Aleksander uwielbia kolby serowe z Vitapolu. Testowałam różne, ale tą wręcz kocha. :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: klimejszyn »

moje szczury uwielbiają kolby Nestora. kupuję im 'bombonierki dla gryzoni' tam jest 12 kolb, 6 rodzajów po 2 sztuki i są dwa rodzaje tych bombonierek :) ogony chrupią aż miło.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: MarMar »

A moje bestie to mają chyba jakąś pomieszaną identyfikację gatunkową ??? . Kupiłam im ostatnio kolby Vitakraftu ale dla chomików (bo nic innego nie było, a skład ok)- marchewkowe. Zniknęły w jeden dzień. Teraz kupiłam szczurowe - też Vitakraftu (bo jakoś boję się ryzykować Vitapol) kukurydziano-owocowe i kolba wisi czwarty dzień. Czasem coś pochrupią, ale bez entuzjazmu.
Jaworen_Aleksander
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 08, 2011 11:46 am

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Jaworen_Aleksander »

MarMar pisze:(bo jakoś boję się ryzykować Vitapol)
O co chodzi z tymi kolbami? Coś z nimi nie tak??? :o
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Sky »

Vitapol nie jest polecaną firmą. O tym więcej w temacie o karmach.

Ja kupiłam 3 kolby Nestora, jedną dostałam dodatkowo z Muffnem od Licho. I jakoś tak bez szału. Pochrupały trochę i tak zostały prawie nie ruszone. Czasem sobie poskubią, ale chyba bardziej z nudów. Maluchy po kolbach biegają, zamiast je jeść :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: alken »

niektóre vitapolowe mają barwione sztucznie chrupki, ale reszta jest jak najbardziej ok, te z vitakraftu wcale nie są lepsze, a droższe.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Sky »

Jak ostatnio wybierałam kolby, to wszystkie Vitapolu miało żarówiaste chrupki. Jakieś konkretne smaki nie posiadają takich? Bo często paczki są pozamykane i ciężko sprawdzić. Raz kupiłam i była strasznie 'kolorowa' a do tego okropnie śmierdziała chemią :/
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: alken »

kokosowa nie ma (moje bardzo lubią), z mniszkiem, swiętojańska, bekonowa chyba też nie, brokułowa ma sporadyczne zielone, generalnie większość nie ma, widziałam tylko w owocowych i warzywnych, ostatnio też nadziałam się na truskawkowe, myślałam że to różowe na zdjęciu to truskawki a to były chrupki :P
kolby to tylko przysmak, nie podstawowe jedzenie i nie mają specjalnych wartości odżywczych, kilka kolorowych chrupków tez nie zaszkodzi, już chyba bardziej niezdrowe są dropsy (a nikt się ich nie czepia) niż parę barwionych kawałków ciasta.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Sky »

Zapamiętam na przyszłość, bo tyle tego rodzai, że na prawdę nie wiedziałam, co wybrać.
Nawet nie zraziły mnie aż tak bardzo te chrupki, jak sam zapach. Chemiczny, wręcz odpychający. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba warzywną wąchałam.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: alken »

z tych vitapolowych co kupuję to zapach maja raczej nijaki, nestorowe pachną miodem. ostatnio kupiłam jakies kolby w lidlu i szczury w ogóle nie jedzą, skubnęły trochę a normalnie schodzi kolba w max 2 dni. podejrzewam ze sa totalnie bez smaku.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Entreen »

A ja kupiłam kolby firmy Tukan w Auchanie :D I bardzo mi się spodobały (ich cena również ::) ). Bez barwionych świństewek, naprawdę porządnie wygląda, zresztą zajrzałam w skład i nie było nic, co by mi podpadło.
A szczury, normalnie nie będące fanami kolb, zżerały, aż im się uszy trzęsły!
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”