Prezes i jego dream team. <3

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Entreen »

Ojejku, ależ z Franka prześliczny romantyk :D Zachwycają mnie te zdjęcia!
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Afera »

Zmienił się i to bardzo, jednak nadal pokazuje pazur w stosunku do samców. Jak Prezes i Puszek są na wybiegu Franka muszę zamykać w transporterze, bo tak się miota w swojej klatce, że nie idzie go uspokoić...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Moje szczuraski.

Post autor: maua_czarna »

Ja się nie mogę napatrzyć na szelki, chyba zdecydujemy się zrobić, efekt powalający :D
Była kiedyś na forum taka instrukcja, z niej robiłaś czy to jakiś Twój autorski projekt? ;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Afera »

maua_czarna szelki są zrobione według tego schematu http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... la+szczura jednak ja swoje zrobiłam troszeczkę inaczej - moje są skrzyżowane na piersi tak by nie podduszały szczurka jak ciągnie. Ja gorąco polecam zrobienie takich szelek, to super pomysł, bo zwierzak może pobiegać po dworze a właściciel ma nad nim kontrolę. :)

Majunia też w końcu dała się ubrać w szeleczki i szalała na trawce. :) Dopiero teraz na słońcu pięknie widać jej cudowne niebieskie futerko. Zawsze marzył mi się american blue self, Maja pomimo nieznośnego charakterku jest moim wymarzonym szczurkiem. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Rano byłam u nowego weta z moją 6. :) Wet okazał się bardzo fajny, nawiasem mówiąc sam trzyma szczurki, był zachwycony moimi ogonkami, stwierdził, że są świetnej formie i dawno nie spotkał takiej osoby jak ja, która tak dba o szczury i tyle o nich wie. Miło było mi to słyszeć, szczerze mówiąc trochę mnie zawstydził. To tyle z miłych rzeczy, bo podróż do weta nie była miła... ludziska jak to ludziska. Na przystanku furrora, bo miałam dwa transportery z 6 szczurami - ludzie przerażeni pytali co to i czy się nie boję, czy gryzą no i po co tyle czy handluję... jakiś gó*** już chciał kupować... potem w autobusie jakaś baba zaczęła ciągnąć za transporter bo chciała zobaczyć co to po czym krzyknęła na cały autobus "szczury, jakie ohydne" ... na co jej odpowiedziałam "Pani też jest ohydna". Po dotarciu do domu wzięłam szczury na spacer to też furrora... dzieciary biegały za nami krzycząc "myszka, myszka" a zdruzgotane mamusie łapały swoje pociechy krzycząc "dziecko to szczur natychmiast do mnie!". Jednym słowem paranoja... nie wiem czy w szczurach jest coś dziwnego to bardzo popularne zwierzęta domowe a ludzie zachują się tak jakby UFO widzieli.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Entreen »

Jak tu ślicznie... :)) Maja to bardzo urokliwy szczuras :)

A ja właśnie z reakcjami spotykałam się innymi - ludzie przyprowadzali swoje dzieci, dopytywali o szczurki, pytali o nie, czasem nawet paluchy do transportera wsadzali (a że moi malcy są bardzo towarzyscy, to przyjmowali to z radością)... Tylko konduktor w pociągu co nieco się skrzywił ^_-...
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Newbie »

ja jak kiedyś jechałam z babami busem i koleś zobaczył że wiozę szczury to zrobił taką obrzydzoną minę i się ode mnie odsunął :P przynajmniej trochę luzu miałam :D ale ogólnie u mnie reakcje są pozytywne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Afera »

U nas w Radomiu najwyraźniej jakieś same dzikusy są. :P No niestety ludzie są różni.

Suzie i Franek:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Synchronizacja:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczuraski.

Post autor: unipaks »

http://img28.imageshack.us/i/dsc2556v.jpg/ i ciekaw szczurek wielkiego świata, i boi się... :)
Fajne szelki, muszę odgapić :D Tylko raczej pojadę z moimi za miasto, bo taki spacer pośród wrzeszczących bachorów i histerycznych krzyków bab to byłby dla nich jednak zbyt duży i niepotrzebny stres, przedkładamy nad coś takiego ciszę i spokój :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Afera »

unipaks uwierz mi, że ja też wolę ciszę i spokój... tym bardziej jak wychowałam się pod miastem wśród pól, łąk, pagórków i w dolinie rzeki (za płotem mam rzekę dość sporą). Staram się jak najczęściej przyjeżdżać do domu do rodziców z ogonkami by mogły sobie pochodzić po działce po trawniku... jednak nie zawsze jest to możliwe, bo na studiach u mnie lubią cisnąć i nie raz w weekend muszę zostać w Radomiu tam zostaje mi blokowisko i mikroskopijny trawniczek pod blokiem... to nie to samo co własna działka na odludziu, swój własny, prywatny kawałek zieleni...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczuraski.

Post autor: unipaks »

Właśnie, własny ogródek to dla szczurasków raj... Cieszę się, że jest coraz cieplej i jak z Fini wszystko będzie w porządku, pojedziemy gdzieś gdzie jest miła trawka z koniczynką i mleczajem :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Afera »

W Święta byłam u rodziców w domu, więc mogłam zabrać moje szczurasy na spacer po podwórku. Trochę zdjęć:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Jessica »

jakie piękne zdjęcia w plenerze! :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Afera »

Dziękuję. :*
Dziś zmniejszyłam chłopakom klatkę. Mieli połączone dwie w jedną, jednak siedzieli tylko w tej małej na górze, a na dole mieli ubikację (schodzili na dół tylko za potrzebą sikając i robiąc kupę na wszystko - rury, hamaki, domek), więc zostawiłam im samą dolną część, która jak na dwa samce jest w sam raz (długość 70, szerokość 40, wysokość 70). Bynajmniej używają jej całej i zaczęli używać kuwety nie tylko w celu przepychania się. Wybiegi mają tak czy siak, więc w klatce siedzą tylko jak mnie nie ma i w nocy.
Aktualne zdjęcia klatek wrzucę niedługo, tutaj zdjęcie przed zdjęciem górnej części:
Obrazek
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczuraski.

Post autor: unipaks »

Ileż cudnych fotek! Przepięknie wyglądają Twoje szczuraski; miały prawdziwy raj :)
A tu : http://img96.imageshack.us/i/dsc2883i.jpg/ wyglądają, jakby oczekiwały na przybycie SWOICH ;) :D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje szczuraski.

Post autor: Agatow »

Nie przejmuj się opiniami, ludzie są dziwni, jak ktoś ma inne zwierzę niż pies czy kot to od razu się dziwią. Moje zazwyczaj chowały się w rękawie poza domem i dlatego nie wzbudzały sensacji ;)

Przepiękne masz te sesje plenerowe! Umieram z zazdrości!! Chociaż te moje panikary pewnie musiałyby się najpierw przyzwyczaić. Szeleczki świetne, urzekły mnie próby pozbycie się szeleczek http://img577.imageshack.us/i/dsc2762i.jpg/ ;D

Szczur w zieleni nasłuchujący odgłosów... sielanka! http://img812.imageshack.us/i/dsc2628h.jpg/
A tu szczur na spacerku z panią! Super naprawdę http://img825.imageshack.us/i/dsc3024.jpg/

Mam nadzieje, że szczurkom podoba się nowa klatka ;)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”