Szczur a inne zwierzęta

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kacha
Posty: 305
Rejestracja: śr wrz 01, 2004 1:53 pm

Re: Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Kacha »

[quote="Nakasha"]Moje maluchy rzucają się (gdy są razem np. w klatce: nawet czystej, nowiutkiej ^^'') na wszystkie inne gryzonie: myszoskoczki (które swoją drogą im się tym samym odwdzięczają :P) i tego biednego chomiczka, chociaż do ludzi nie są agresywne...[/quote]
Trudno się dziwić. Chomik albo myszoskoczek mogłyby być dla szczura pożywieniem...
"Doświadczenia innych osób nie są pomocą: czyjaś śmierć nie uczy nas umierać,a narodziny kogoś innego nie pomogą w przyjściu na świat"
Nokeg
Posty: 233
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:37 pm

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Nokeg »

łohh dawno mnie tu nie było:) przez czas mojej nie obecności nabyłem dwie samiczki chomika roborowskiego, jakoś boje sie zeswatać te maleństwa z moim Mozartem:) ale bede próbował je ze sobą zapoznac początkowo przez szybke lub kratki, mam nadzieje ze nie zjedzą sie tak odrazu:)
Pozdrawiam Mariusz

Im bardziej poznaje ludzi, tym bardziej kocham zwierzeta...
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Mycha »

Ja... odradzam.
Moje szczury lubią Dorę, ale np. papużka... usiadła kiedyś przez przypadek na klatce i krew się polała... Ale ta na szczęście przeżyła.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Zielucha&...
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 19, 2005 3:01 pm

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Zielucha&... »

łoo ja radze zachować bardzo ostrożność. Moje szczurkie nie lubiły zwierzat innych. Pierwszy lubił tylko ogonka mojej siostry, a wszystkie inne zwierzaki wpadały pod ząbki. czy to pies czy chomik. Nie radze
Ty jesteś mój narkotyk lecz raczej ciężki...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Czy szczury nie chca miec kontaktu z innymi zwierzetami?

Post autor: Ewqa »

Szczur mojego brata polował na mojego chomika, oczywiście mozliwości upolowania go nie miał. Ale na innym forum jedna osoba opisywała, że miała świnkę a kupiła młoda szczurzycę i zwierzaki sie zaprzyjaźniły, tzn szczurka uważała świnkę chyba za mamusię i dawała się jej czyścić i lizać.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ADAMS
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 05, 2005 11:22 am

szczur i myszka

Post autor: ADAMS »

czesc czy maly szczur moze byc w klatce z 1 roczna myszka ?
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

szczur i myszka

Post autor: czarny mag »

EEEEEEEE.... Ja osobiście uważam że nie bo myszka jest bardzo bardzo bardzo malutka a szczurek już troche większy i zabawy mogłyby spowodować jakieś niemiłe okoliczności... to oje osobiste zdanie
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

szczur i myszka

Post autor: Meggy »

mag, masz rację... szczury dzikie są WSZYSTKOŻERNE, to znaczy że czasem w naszych pupilach moga odezwać się instynkty łowieckie, co raczej nie wróży dobrze myszce... albo po prostu wśród zabawy może zrobić jej krzywdę, w końcu jest sporo większy...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur i myszka

Post autor: krwiopij »

a ja tam mysle, ze ktoregos pieknego dnia szczurek po prostu zagryzie ja i zje...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

szczur i myszka

Post autor: Meggy »

heh, chciałam o powiedzieć jakoś delikatnie, ale chyba Twoja wypowiedź prędzej przedrze się przez szare komórki :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur i myszka

Post autor: krwiopij »

wiesz, czasami trzeba brutalnie i doslownie... ;) tak wlasnie by ta mysz skonczyla, wiec nie ma co ryzykowac...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

szczur i myszka

Post autor: Aniula »

Cytuje z ksiazki Michaela Mettlera "Szczury maja zroznicowany stosunek do innych zwierzat(...)moga zabijac nawet male zwierzeta,jezeli beda one latwa zdobycza.Jednak moga zaprzyjaznic sie z innymi gryzoniami(...)Szczury odznaczaja sie wyjatkowo zroznicowanym charakterem i trudno przewidziec reakcje kazdego z nich na zwierze innego gatunku."
Ja bym nie ryzykowala,istnieje w sumie jakas szansa na to ze beda zyly zgodnie ale moim zdaniem ryzyko jest zbyt duze.
:>
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

szczur i myszka

Post autor: czarny mag »

A ja mam pytanko ale nie na temat szczurka i myszki... Ja mam 2 szczurki i chce sobie dokupić 3. Ale nie weim czy to moje 2 szczury nie zagryzą albo nieodżucą tego 3... pomóżcie... nie weim co mam robić wiem że to temat ale niewiedziałem gdzie się mam o to spytać...
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur i myszka

Post autor: krwiopij »

pzejrzec dzial 'stadko'... powinno pomoc...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

szczur i myszka

Post autor: czarny mag »

właśnie daltego pytam się was akurat tu bo tam nie moge znaleźć takiego tematu a zakładać nowy niewarto. To jak... pomożecie?
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”