Nakashowe ogoniaste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Hades i Haddorek skończyli dzisiaj 2 latka!

:D

Dziadki nadal są pełni werwy, weseli i chętni do biegania, szczególnie Haddorek. Nie wyglądają i nie zachowują się na swój wiek, oni chcieliby jeszcze szaleć jak za młodu. Moje wieczne dzieci. ;D


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: maua_czarna »

Kciuki za Krówkę, a co do ogonka Kismetowego - z jednej strony dobrze, że nie stało się nic gorszego ::) Ja pewnie zrobiłabym awanturę, chociaż czasami ręce opadają co się dzieje w lecznicach...

Zdrówka i mizianko, sto lat dla wiecznych dzieci, wszak faceci dziećmi są caaałe życie :D :D
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Powiedziałam co o tym myślę, po prostu krzyk oprócz rozładowania moich emocji w niczym innym nie pomoże - więc nie nazwałabym tego awanturą. ;) Rzadko krzyczę, sytuacja musi być ekstremalna, żebym tak straciła nad sobą kontrolę. ;)

A dziadki dostały na urodziny owsiane ciasteczka. :D

Czekamy, aż guz Kali się "wyklaruje", na razie jest rozlany na dużej powierzchni boku i będziemy ciąć...
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: IHime »

Jakie tam dziadki, ja dwóch przystojniaków widzę! Sto lat dla nich!
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: sr-ola »

Wszystkiego najlepszego chłopakom w ŚREDNIM WIEKU, bo gdzież im tam do starości, jeszcze ho hoo ;) :)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nietoperrr... »

No,no!Takie chłopaki to by jeszcze nie jedną szczurzą młódkę wyrwały na swój wdzięk!Niejedna by chciała takiego pana emeryta! ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Kilka dni temu kupiłam dwie klatki - 100 x 100 x 54 i 100 x 80 x 54, rozstaw prętów 1,5, ogromne drzwiczki jak w Tommy'm. Jako że nie toleruję ocynku, zawiozłam je do malowania proszkowego. Mam więc klatki o super wymiarach, idealnym rozstawie prętów i w najpiękniejszym czarnym kolorze. Kuwety są bordowe, aby pasowały do czerwonego pokoju.

Włożyłam 80-tkę w 100-tkę, tak że mam własnej roboty towera o wymiarach długość 100, szerokość 54 i wysokość 167. Miałam kupić inną klatkę, ale tak wyszło o wiele taniej.... klatki z malowaniem kosztowały mnie tylko 465 zł.

A mieszkają w tym "towerze" moje połączone stada. Wczoraj połączyłam wykastrowanych chłopców z głównym stadem panien - pobiegali chwilę na kanapie, potem wrzuciłam ich razem do klatek. Niekastrowane panny dostały rujki (nawet maleństwo Qiuyue) i zapanowała ogólna miłość. ;) Rano, po nocy w klatkach, wszyscy spali już wymieszani, w kupkach. Uwielbiam moje szczury za ich łagodność i łatwość łączenia. :)

Mam razem, w jednym stadzie, 25 ogonków. :) W drugim stadzie staruszków jest 6 ogonków i oddzielnie Laputa z Azasiem. W końcu tylko trzy klatki, trzy stada... ;)

Guz Kali rośnie. Po przerwie majowej będziemy ciąć...



Zrobiłam zdjęcia z łączenia i nowego "towera", ale nie mam obecnie siły i ochoty aby je obrabiać i wrzucać.

Wczoraj zmarła babcia Zbyszka. To była... życzliwa, ciepła, kochana kobieta. Znałam ją od 10 lat... zawsze była - na każdym obiedzie, imprezie rodzinnej.... miała nowotwory - w płucach i wątrobie... jej organizm w końcu się poddał.... przez kilka dni może mnie nie być, pomagamy przy pogrzebie.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Jessica »

bardzo mi przykro z śmierci babci Zbyszka :'(
ogromnie współczuję i całym sercem jestem z Wami
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Dzięki.


Zdjęcia z łączenia w klatce 100 x 100. Na samym początku Umberto denerwował stado, bo łaził i próbował dominować inne ogony, dopóki nie dopadły go Juuko z Kyu... spacyfikowały go i od razu zrobił się spokojny. ;) Potem tak grzecznie spał na i pod szczurami:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Od dwóch dni szczury siedzą już w "towerze", wszystko jest ok, nie ma kłótni ani bijatyk.



Kali przez parę dni dostawała antybiotyk i lek przeciwzapalny, opuchlizna wokół guza zeszła i okazało się, że sam guz nie jest taki duży:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek


Wymacałam też guzka u Pocahontas.... Guzek jest mały, miękki, blisko skóry:

Obrazek Obrazek

Poczekamy aż guzki bardziej się uformują i będziemy usuwać je u obu seniorek razem.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nietoperrr... »

Ech,te guzioły... :-\ Zmora szczurolubów...
Nakasha,ale zdradź mi pewien sekret,tak całkiem offtopowo...Czym upaprana jest ta ferplastowa półka,że widzę to już na którymś zdjęciu z rzędu??? ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

To czarna farba. ;) Wylała mi się puszka na tarasy gdy malowałam poprzednie ocynkowane klatki.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: noovaa »

A jakiej farby użyłaś ? :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Nie pamiętam, to było dawno temu. ;) W każdym razie to jakaś specjalna bezpieczna farba, nie jest trująca dla dzieci (i dla zwierząt również), nawet w przypadku pogryzienia.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nietoperrr... »

A ja myślałam,że to porzeczki ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: sr-ola »

Cudowny widok! http://s993.photobucket.com/albums/af56 ... C_2125.jpg Ech, aż mnie skręca, żeby zanurzyć łapki w tę szczurzą ruchomość :)

Faktycznie, na tym zdjęciu http://s993.photobucket.com/albums/af56 ... C_2142.jpg guz wygląda na dość spory i rozległy. Biedne te stworzenia, guzy hurtem to nic miłego.
Nietoperrr... pisze:A ja myślałam,że to porzeczki ;)
Bo tak naprawdę Nakasha , przy ostatnim poczęstunku szczurków porzeczkami, narobiła tysiące zdjęć z zapasem na rok, żeby wrzucać nam z archiwum dawkami, jak wygłodniałym dzieciakom ;) Ale my sprytniejsi! ;)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”