Nosek...

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Nosek...

Post autor: Funia.Szczunia »

Od paru dni wychodziłam z moim szczurem na dwór ( tak na 10/15 min.) Kiedy przedwczoraj wyszłam to zobaczyłam ( tak po 5 min.), że jedną dziurkę noska ma czerwoną. Wyglądało to jak krew więc natychmiastowo wróciłam z nią do domu.Powtórnie wyszłam na dwór ( ale już bez szczurka ). Wróciłam po 2 godzinach i już tego nie miała. Co to mogło być ??? Mogło być to od zmiany temperatury ( w domu 25 C, a na dworze tak ok. 27/28 C.)lub ciśnienia ??? Czy mogę znowu z nią wychodzić na dwór ???
Jak znowu coś takiego się stanie to co mam robić ???
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nosek...

Post autor: Funia.Szczunia »

Czy to znowu wini karma ??? Wcześniej nic takiego się jej nie robiło :(
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nosek...

Post autor: Hanka&Medyk »

Funia, poczytaj sobie o porfirynie, używając szukaczki. Ta wydzielina z nosa pojawia się często w wyniku stresu, na przykład wywołanego wyjściem na dwór, w nieznany teren.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nosek...

Post autor: Funia.Szczunia »

Dzięki :)To napewno jest to bo jak wspominałam od paru dni wychodziłam z nią na dwór :)
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nosek...

Post autor: Hanka&Medyk »

Jeśli tak, obserwuj koniecznie jak oddycha, czy nie cieknie jej z nosa zwykły katar, czy nie kicha. Szczury domowe łatwo przeziębić, a leczenie później jest bardzo uciążliwe.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Nosek...

Post autor: S. »

Szczurki nie moga byc na słońcu. Czy jak wychodziłaś na dwór ze szczurkiem, to szczurek był wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych?
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nosek...

Post autor: Funia.Szczunia »

Nie raczej siedziałam z nią w cieniu :) Ale czasami była na słońcu ( ale tylko chwilowo ).
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
magdalena90
Posty: 41
Rejestracja: śr cze 15, 2011 4:19 pm

Re: Nosek...

Post autor: magdalena90 »

Witam, jestem nowa na tym forum i jeszcze nie wiem co i jak. Mam podobny problem. Moja szczurzyca ma trochę ponad 2 miesiące i też zauważyłam na nosku jakby zaschniętą krew. Niedużo tego jest ale nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Myślałam że się skaleczyła ale nic z tych rzeczy. Już 3 raz coś takiego ma. Wyszłam z nią na dwór dopiero 3 razy, były to krótkie spacery ale bezpośrednio po nich nic takiego na nosku nie miała. Jak jest w domu to ma to coś na nosku. Wiecie co to może być?
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Nosek...

Post autor: Cyklotymia »

Moja droga, wpisz w wyszukiwarce "porfiryna", bo to właśnie to jest :) Nie krew, ale taka wydzielina, która może lecieć z noska i oczu gdy się szczurki stresują albo są chore. Na forum o tym jest dużo info, szukaj właśnie pod hasłem "porfiryna" :)

Ach i dodam jeszcze że najlepiej by było zaadoptować szczurci koleżankę, bo to są niezwykle towarzyskie i stadne zwierzęta i im człowiek niestety do pełni szczęścia nie wystarcza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”