Nie może gryźć - czym karmić?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: gruszka1990 »

Jak już wcześniej pisałam moja niunia miała poważny wypadek - złamała szczękę. Minęło już parę dni a mała nadal nie może nic gryźć. Stąd moje pytanie - jak zapewnić jej zbilansowane jedzonko, ze wszystkimi potrzebnymi składnikami kiedy ona nie je suchego pokarmu dla szczurów? Póki co karmie ją gerberkami warzywnymi (z mięskiem), jogurtem naturalnym, wczoraj robiłam jej papkę z surowych pomidorów... Nie pije wody (chyba nie może z poidełka, a i z miski jakaś niechętna), więc ma w miseczce kubusia którego owszem, chętnie pije :) Proszę o wszelkie rady ! Boje się że do końca życia mała będzie jadła tylko taki pokarm... A ja czuję się jak mama która musi kilka razy dziennie nakarmić i napoić swojego szczureńka ;)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: Niamey »

wiele osób poleca sinlac firmy nestle (jest np. w rossmanie). Jest bardzo smaczny i energetyczny.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: Cyklotymia »

Żeby troszkę podtuczyć niuńkę to możesz w aptece nutridrinka kupić, to się daje ludziom np. po chemioterapii, wycieńczonym - dużo tam białka i składników odżywczych, ludzie mogą nawet na samym nutri jechać :]
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: gruszka1990 »

Dodam jeszcze że gotuję jej kaszki (mannę, kleiki dla dzieci) oraz płatki owsiane. Czy jeśli małej będę podawała mięso i warzywa w gerberach, owoce też w gerberach (lub sama będę robiła papki), dostanie ode mnie też przetwory mleczne to jej to wystarczy? Z nutridrinkiem narazie muszę się wstrzymać, koniec miesiąca i naprawde ledwo mi na życie starcza... Ale w takim razie co z węglowodanami i błonnikiem z produktów zbożowych? jak jej to zapewnić?
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: alken »

owoce i warzywa to źródło węglowodanów i błonnika ;) to samo z płatkami owsianymi. możesz też jakieś produkty pszenne (najlepiej z pełnego ziarna) zmiksować żeby były papkowate. bardziej bym się martwiła tą wodą skoro nie chce pić, a mokre jedzenie może nie wystarczać, może zjadłaby zmiksowanego ogórka?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: gruszka1990 »

Myślę czy by nie spróbować wody z odrobiną soku lub miodu. Słodkie ją zachęci, a myślę że i nie zaszkodzi bo niunia chudziutka ostatnio jest. Pomidorki zmiksowane jadła, one też mają trochę wody. Myślę że i na ogórka by się skusiła :) Wstawie im do klatki miseczkę z wodą, może ona pije jak ja nie patrzę? ::)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: alken »

no szczury generalnie dużo nie piją więc może i tak być że pije jak nie widzisz ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Nie może gryźć - czym karmić?

Post autor: gruszka1990 »

Dalam wodę z miodem - pije ! :) Nabiera sobie w łapki i chłepcze z nich haha komiczny widok ! :D
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”