Koala

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Koala

Post autor: nausicaa »

odeszła wczoraj, niespodziewanie. nawet nie zdążyłam się z nią pożegnać, za kilka dni mieszkałaby już z całym stadkiem i ze mną w warszawie...nigdy w życiu nie pomyślałabym, że to ona odejdzie następna...

największy głuptas stada:P nigdy nie przyzwyczaiła się do ludzkich dłoni, na zawsze zostało w niej wspomnienie "złego: z pseudohodowli. mnie nie polubiła nigdy, wolała obcych:P kilka razy zaliczyłam od niej ostrzegawczego dziaba. mały łakomczuch, tylko na jedzenie można było ją zwabić.

wczoraj wieczorem zadzwoniła do mnie szczurzyca., że Koala jest apatyczna, osowiała, powłóczy łapkami. Do tego pojawił się duży guz pod szyj, którego nie dało by się przeoczyć. nie wiedziałam nawet, co poradzić. jedyną opcją był steryd. Karolina i jej mama pojechały z Koalą do lecznicy całodobowej, dostała enrobioflox, catosal i kroplówkę. zaraz po wyjściu od weta dostała drgawek, były próby reanimacji, ale niestety nie udało się...dzisiaj będzie sekcja zwłok, chciałabym wiedzieć, co było przyczyną, szczególnie, że Koala zawsze była zdrowa, dopiero 2 tygodnie temu miała problemy z płuckami, ale wszystko zostało wyleczone.

strasznie szkoda, małego upartego brudnonosego głuptasa. biegaj, Koalko, z resztą szczurków za tęczowym mostem
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koala

Post autor: Jessica »

[*] przykro mi :'(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Koala

Post autor: klimejszyn »

[*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koala

Post autor: klauduska »

jeszcze raz bardzo mi przykro, Aneta.
trzymaj się!

a Koali [*] na drogę..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Koala

Post autor: Paul_Julian »

Leć, Koala ... :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Koala

Post autor: atomówka »

Dla Koalki [*] :'(
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Koala

Post autor: nausicaa »

są już wyniki sekcji.
Bidula miała guz na guzie, praktycznie każdy organ, którego się nie dotknęło miał chociaż jednego guza...Lewandowska mówiła, że w ogóle to cud, że ona tyle przeżyła bez jakiś komplikacji, bo przecież miała 2 latka...także daliśmy jej 2 lata dobrego życia i to najważniejsze.

dziwi mnie tylko bardzo, że po niej NIC nie było widać. ona nigdy nie chorowała, nie puszyła się, najmniejszego objawu nie było, żadnej porfirynki nawet. dopiero w tym miesiącu wyszły te płucka, ale to naprawdę było lekkie przeziębienie. jedyne, co mogło to sugerować, to to że nigdy się do człowieka nie przyzwyczaiła i była taka trochę nerwowa. może właśnie dlatego, że ją bolało, a ja myślałam, że ona po tej pseudhodowli ma takie złe doświadczenia. także, jak widać, takie zachowanie też może sugerować guza i warto wtedy pójść do weta, żeby szczura wymacał porządnie.
podejrzewam jeszcze, że to chrumczenie non stop (przez które nazywaliśmy ją lordem Vaderem), które braliśmy za krzywą przegrodę nosową, też mogło być wynikiem guza, który gdzieś tam w okolicach pyszczka i za uchem też był...

cieszę się, że dałam jej domek i że udało się tyle dla niej zrobić. jeszcze raz dla Koali[*]
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Koala

Post autor: sasza&masza »

Dla Koali[*]
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Koala

Post autor: odludka »

[*] Dla Koali... :'(
7kinga7
Posty: 109
Rejestracja: pt mar 13, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka

Re: Koala

Post autor: 7kinga7 »

:'(
I będę przy Tobie na zawsze i jeden dzień dłużej...
[*]Gonzuś[*] 01.06.2007* - 10.03.2009+
Obrazek
[*] Titusia [*] 10.03.2009* - 23.03.2011+
[*] Luckusia [*] 10.03.2009* - 12.04.2011+
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Koala

Post autor: Paul_Julian »

nausicaa pisze:są już wyniki sekcji.
Bidula miała guz na guzie, praktycznie każdy organ, którego się nie dotknęło miał chociaż jednego guza...Lewandowska mówiła, że w ogóle to cud, że ona tyle przeżyła bez jakiś komplikacji, bo przecież miała 2 latka...także daliśmy jej 2 lata dobrego życia i to najważniejsze.
Takie szczurki trzyma przy nas miłość. Dokonują cudów, żyją na przekór wszystkiemu.. Myslę o swojej Pati i Nicponii i to tak samo... nie widac nic na zewnątrz, a w srodku guzy czy choroba.

Miała u Ciebie dobrze, i ważne , ze Szczurzyca z nią była ..

Trzymaj się..
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koala

Post autor: Jessica »

[*] :'(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Koala

Post autor: Afera »

[*]
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koala

Post autor: unipaks »

:(
dla Koali [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”