Czosnek

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Czosnek

Post autor: Beeata »

Wczoraj moj szczuras az trzasl sie do surowki z kapusty pekinskiej okraszonej smietana z czosnkiem i koprem. Czy Wasze zwierzaki tez maja takie specyfuczne gusty?:) A moze szczuras instynktownie je ten czosnek wyczuwajac ze to taki zdrowy specyfik?:) Szkoda ,ze pozniej zebow nie umyl bo smierdzial jak zyd:)))))))
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czosnek

Post autor: Ania »

Nasze na szcęście nie ruszają ani cebuli ani czosnku, radziłabym też unikać podawania szczurom takich ostrych przypraw jak czosnek - może im to uszkodzić kubki smakowe i węch.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Czosnek

Post autor: IVA »

Moje raczej czosnku unikają, ale cebulke zwłaszcza w jajecznicy to wcinają.
Aniu czosnek jest dostepny szczurko żyjącym również na wolności i mysle, że jak od czasu do czasu chrupnie to nic mu sie nie stanie. A poza ostrym smakiem to samo zdrowie, tylko rzeczywiście dosyc smierdzi ale nie napisze, że jak żyd bo nie jestem antysemitą :wink:
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Czosnek

Post autor: olka »

Moja ukochana samiczka uwielbia surową cebule :? Kilka razy ukradła mi spory kawałek i uciekła...
Olka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czosnek

Post autor: krwiopij »

mef wlasnie porwala mi kawalek cebulki z sosu pieczarkowego... bardzo ma zadowolona minke... :P ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Czosnek

Post autor: myszka »

Nie...moje nie mają takich upodobań...ale z tym żyde :? to zdeka niestosowne było :x
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Czosnek

Post autor: Beeata »

No coz...powiedzenie o zydzie jest tak stare jak ja i nie zamierzalam nikogo urazic. A co do czosnku i cebuli... Podobno czosnek ma wlasciwosci antynowotworowe,moze instynktownie szczuras to zjada? jakby nie patrzec czosnek dziala tez antybakteryjnie ,cos jak naturalny antybiotyk. Sam pewnie by podraznial ,ale smietana zlagodzila smak. Chyba w tym wypadku zaufam instynktowi szczurasa.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Czosnek

Post autor: KaRa »

No szczurki wiedzą co jest dobre :) moje od czasu do czasu jedzą czosnek i cebule 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Czosnek

Post autor: lajla »

o tak czosnek dziala antybakteryjnie co do antynowotworowo to nie wiem ale milo sie do wiedziec:D bo teraz napewno bede im od czasu do czasu go dawac:D
moj tata zawsze mi kaze byc mlekoz czosnkiem maselm i miodem jak jestem chora fuuu nienawidze tego bo nienawidze czosnku odychac nie moge le ble i podziwam ludzi ktorzy go jedza bo jak oni to robic moga ?? :shock:
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Czosnek

Post autor: Beeata »

Ludzie kochani,alez ja was nie namawiam zdebyscie swoje szczury czosnekiem karmili!:)))jeszcze nie daj Boze ktoremu zaszkodzi i bedzie na mnie. Napisalam ten post z ciekawosci ,bo zaskoczylo mnie ze szczur moze lubic czosnek:) Lepiej sluchajcie rad Ani bo ona od dawna hoduje szczurki.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czosnek

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja dawalam kiedys czosnek,surowy w cienkich plasterkach.
Kilka nawet zniknelo...
Sama tez uwielbiam...
Czosnek jest dobry na trawienie tez...
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czosnek

Post autor: krwiopij »

czosnek w ogole jest suuuper... :D bardzo lubie... szczegolnie ostra czosnkowa zupke z lanymi kluseczkami... mmm... jak rtozgrzewa... :D ze to moje szczury czosnku nie rusza... nie dziwie sie - za ostry dla nich...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
jackie_ona
Posty: 32
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 3:03 pm

Czosnek

Post autor: jackie_ona »

moja też właśnie rzucała się na serek lub masło z czosnkiem. ale nie pozwalałam, żeby to jadła. wydaje mi się za ostre dla niej. nie wiem,no... w każdym razie nie pozwalam jej... :]
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Czosnek

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ja kieeeedys kiedys znalazlam tu na forum tekst o roznych ziolach itp. specyfikach i ich wplywie na szczury- bylo tam napisane,ze czosnek moze pomoc w dolegliwosciach brzuszka, Groszek jadl czosnek czasami, ale jakos specjalnie go nie lubi.

Nie pamietam kto napisal ow madry post, a ze go sobie skopiowalam, to teraz wkleje:

Wierzę w magię ziół, to w końcu one były pierwotnie głównym lekarstwem. Zalety ziół? Chronią, uodparniają i leczą a także
najważneijsza ich właściwość- nie są szkodliwe do organizmu. Staram się żyć jak najbardziej naturalnie i wpychanie chemii
w żywy organizm nie zawsze jest dobre. Nawet jeśli chodzi o ludzi to przecież nie raz lekarstwa tylko leczą, ale niszczą
wątrobę, powodują bóle, zawroty głowy. Oczywiście nie zawsze same zioła wystarczą, ale profilaktyka i pomoc nimi może
naprawdę wiele zrobić!
NA WSZELKI WYPADEK:
pokrzywa: uodparnia na przeziębienia, pomaga przy schorzeniach układu oddechowego, Doskonały pomocnik w chorobach wirusowych
i bakteryjnych. Jest wspaniałym źrółem żelaza. Do tego poprawia wygląd produktów skóry [włosy, paznokcie]. Podaję co 3-4 dni
w herbatce.
mniszek: w razie kiedy szczuras zje coś czgo nie powinien. Oczyszcza żołądek, pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Dobrze
jest podawać przy zmianie karmy, podawaniu nowych dodatków. Daję małym ogonom kiedy tylko mam dostęp. Herbatkę można podawać
w zimie.
kukurydza: niby składnik karmy, ale dobrze jeśli jest jej dużo. Przedewszystkim polecam dla szczurów z warstwą tłuszczu
Ciągle dostępna.
skrzyp: oczywiście guzy i wszystkie niechciane narośle. Raz na dwa tygonie kąpiel i herbartka.
macierzanka: coś wspaniałego. Szczury ją kochają. To ziółko srasznie poprawia samopozucie. Jak byłam mała to mama mi dawała
co rano. No tu można powiedzieć, że naptawdę się uzależniły. Rodzice także piją co rano zamiast kawy! Szczurkom także pasuje
NA CHOROBY
widłak:szczerze mówiąc dopiero testuję. Poprawienie stanu kości, podobno dobry na reumatyzm i artretyzm.
czosnek: jeśli kupka nie taka także doskonały jeśli chodzi o wewnętrzne pasożyty. Daję nawet co ok. dwa miesiące tak dla
profilaktyki i wszystkim nowym szczurkom.
przetacznik: pomaga podobno przy wszystkich ale ja zauważyłam, że doskonale radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami skórnymi. Przewyższa nawet pokrzywę!
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Kasztan
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 08, 2005 3:58 pm

Czosnek

Post autor: Kasztan »

ja raz dalem ząbek czosnku i powiem ze jej bardzo smakowało, a pomyslalem ze pomoze w przeziębieniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”