Klimatyczna Szajka

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: alken »

pewnie przez guza...
a które z dziewczyn sa najstarsze?
powiększyłam sobie Hinnoyę, jaka smieszna, taki kosmita z wodogłowiem :D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

najstarsza jest Lilka właśnie i Pelka - to siostry.
zaraz po nich Hera.
alken pisze: powiększyłam sobie Hinnoyę, jaka smieszna, taki kosmita z wodogłowiem :D
;D ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Ogoniasta »

Wszystkie ogonki piękne! :D i takie drobniutkie i delikatne :) szczególnie jak porównuje je z moimi serdelkami ;D

http://imageshack.us/photo/my-images/3/ ... 0x600.jpg/ to stworzonko najsłodsze i najpiękniejsze :-* :-*

Kciuki zaciskam za Lileczkę :-*
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

tak, samiczki mam wyjątkowo drobne. samców mam dorodnych, bo są duzi i tacy zbici, że czuć ich w ręce na prawdę. a Fluffiego ręką nie obejmę, grubas nasz :P ale na zdjęciach tego nie widać. chociaż i tak najwięksi byli Gavin i Nermal - jak do mnie przyjechali ważyli prawie po kilogramie i się odchudzaliśmy, bo Gavin nie mógł nawet wyjść z klatki ani wejść do hamaka, który wisiał tak nisko, ze dotykał dna klatki ::)
teraz Nermalek żyje sobie u Muchy, do której pojechał po śmierci Gavinka i już się starzeje dziadziunio :(

dziękujemy za kciuki, bardzo się przydadzą, bo strasznie się boję :( :-*
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: alken »

gdzieś kiedyś na drugim forum czytałam teorię, że niby szczury dorastają do wielkości klatki, jak mają dużo miejsca to rosną duże a jak mniej to mniejsze :P ale w praktyce to raczej tego nie zaobserwowałam bo moja pierwsza klatka miała wymary wg kalkulatora nawet nie na 1 szczura a Mysza była duża, a potem w dużej klatce miałam grubasa, szczury średniej budowy i kurdupelki wielkosci myszy
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

no to moje panny mają dużą klatkę, chłopcy kiedyś cisnęli się w za małej, bo nie mogłam znaleźć odpowiedniej, a są wielcy :P
niestety geny tu odgrywają ważną rolę. mam np Atirkę, pamiętasz ? ta co się mieściła w pudełku po zapałkach, co to mi ją i jej braciszka do Krakowa wiozłaś :P no i jest taka malutka, że spokojnie mieści się w dłoni. no, pulchna jest tylko, więc tym nadrabia :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

własnie popatrzyłam na te ostatnie zdjęcia, no i Atirka wygląda na szczuplutką. w ogóle te zdjęcia są jakieś przekłamane, wszystkie szczury wyglądają na chudsze niż są w rzeczywistości ::)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: alken »

no Atirka to była jak mysz ^^ moja Ronja też była malutka, trochę większa od Atiry ale potem nie urosła za wiele. a teraz z kurdupli mam Tosię to tez taki wypierdek ale może jeszcze urośnie bo ma niecałe pół roku dopiero
ale np Cookie, Elisa, Hinnoya, Nanami wydają się być takie solidne, tzn wielkości przeciętnej samicy
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

nie wiem jakiej wielkości są przeciętne, bo moje zawsze wydawały mi się malutkie :P
Elisa jest 'najdłuższa', Zora, Cookie, Hinnoya, Pepper, Atira są grubiutkie, Nanami z kolei jest malutka :P mówiłam - zdjecia są przekłamane ;D postaram sie kiedyś wrzucić je do wanny, żeby wszystkie uchwycić na jednym zdjęciu w celu porównania.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Pająk »

Ja proponuje to na wagę wziąć i sprawdzić ;)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Paul_Julian »

alken pisze:gdzieś kiedyś na drugim forum czytałam teorię, że niby szczury dorastają do wielkości klatki, jak mają dużo miejsca to rosną duże a jak mniej to mniejsze :P ale w praktyce to raczej tego nie zaobserwowałam bo moja pierwsza klatka miała wymary wg kalkulatora nawet nie na 1 szczura a Mysza była duża, a potem w dużej klatce miałam grubasa, szczury średniej budowy i kurdupelki wielkosci myszy
U mnie to tez sie nie zgadza. Florka urosla do wielkosci, zeby mieścić sie między prętami klatki i nie chciała być większa :D

Cudna ta Klimkowa gromadka :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

Pająk pisze:Ja proponuje to na wagę wziąć i sprawdzić ;)
wadze się zemrzyło przy pomocy psa :P
Paul_Julian pisze:
alken pisze:gdzieś kiedyś na drugim forum czytałam teorię, że niby szczury dorastają do wielkości klatki, jak mają dużo miejsca to rosną duże a jak mniej to mniejsze :P ale w praktyce to raczej tego nie zaobserwowałam bo moja pierwsza klatka miała wymary wg kalkulatora nawet nie na 1 szczura a Mysza była duża, a potem w dużej klatce miałam grubasa, szczury średniej budowy i kurdupelki wielkosci myszy
U mnie to tez sie nie zgadza. Florka urosla do wielkosci, zeby mieścić sie między prętami klatki i nie chciała być większa :D
u mnie samiczkom też się za bardzo nie chciało rosnąć :D
Paul_Julian pisze: Cudna ta Klimkowa gromadka :)
dziękujemy :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

swoją drogą, strasznie mnie wczoraj dziewczyny rozczuliły.
jak wróciłam z Lilką od weta odrazu wrzuciłam ją do klatki, a dziewczyny zaprowadziły do hamaka, wyiskały i wyprzytulały. co chwilę inna szczurka leżała w nią wtulona słodko, a Lilka tylko na nie łapki wyciągała :-*

a Ares sobie upodował koszyczkowy domek. ale nie śpi w środku, tylko na 'dachu'. ledwo się wciska, bo jest malutka szpara między domkiem a górą klatki, więc leży taki rozpłaszczony i tylko jajka między prętami wystają ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Vena
Posty: 248
Rejestracja: czw wrz 23, 2010 8:26 am

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: Vena »

U mnie też powodzeniem cieszy się dach koszyczkowego domku, nie środek. No i za mały sputnik taki na chomika, mieści 5 szczurek, ostatecznie dziewczyny demontują mu górę i śpią tylko na podwieszonym spodzie :D
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Klimatyczna Szajka

Post autor: klimejszyn »

a u nas dzisiaj było łączenie z Rubi i Cześką :D
siedzą wszystkie w klatce, są zbiorowe gwałty, ale najbardziej przekichane ma Rubi - non stop gwałcona :D
wszystkie klatki, zarówno samic jak i samców, zmieniły miejsca w pokoju, więc straszny ruch w klatkach i pewnie dzisiaj nikt nie zaśnie - ani ja, ani szczury. tylko psina słodko chrapie ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”