Jakich używacie ściółek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Jakich ściółek używasz ? ( ankieta od 2011 r.)

trociny/wiórki
68
27%
siano
10
4%
żwirek drewniany
102
41%
żwirek silikonowy
3
1%
żwirek zbrylajacy(takie szare albo białe granulki)
43
17%
inna- napisz jaka
11
4%
nie używam
12
5%
 
Liczba głosów: 249

macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: macik001 »

W sianku moga być różne dziwne stworki, a szczury mogą też się nieźle załatwić np. grzyb czy inne świństwo. Nie muszą mieć sianka :)
Jeśli ci przeszkadza jak latają z miskami możesz kupić takie podwieszane:)
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: polizmnie »

mają podwieszaną miche.ale mają zwykła np na serki i gerbery albo serki dostają z opakowaniem :D wtedy jest dopiero awantura o serek i serek jest wszędzie.
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: polizmnie »

a co do sianka to nie sypie im pół torby tylko garstkę , wsumię od początku juz tak im mieszam wszystko i póki co nigdy nie narzekały 0 krostek czy jakiś innych świnstw, futra lśniące.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Sky »

Wydaje mi się, że dobre sianko, np Zuzali czy Herbal Pets nie będzie miało żadnych syfów, przynajmniej u mnie się nic takiego nie trafiło. A potem i szczurki pachną ładniej i czasem sobie coś pochrupią, jak z dodatkami ;)

Ja z miseczkami 'wolno stojącymi' na dodatki sobie poradziłam, w sumie przypadkiem. Mam półki wykonane z paneli, w każdej jest dziura tak o średnicy ja wiem, 10-12 cm. I sobie spokojnie wkładam w to metalowe miseczki, wchodzą do około połowy, ciury nie przewrócą, tylko mają możliwość lekkiego przechylenia, żeby wygodniej się jadło ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Afera »

Używałam wcześniej cat's best ale strasznie mi po tym kichały... jakiś czas temu chłopak namówił mnie, żebym kupiła na próbę wiórki chipsi citrus... i jestem w szoku. Problem kichania zniknął.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
wiadrowod
Posty: 42
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 8:35 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: wiadrowod »

u mnie były już
Trociny - na samym początku, nie polecam - bardzo szybko zaczyna cuchnąć i trzeba często wymieniać, poza tym najczęściej dostępne są z drzew iglastych co doprowadzało moje ogony do napadów kichania ... NIE ZDROWE !
Żwirek drewniany Hiltona - ... szkoda słów :/ mało wydajne cuchnęło jak trociny mimo zapewnień producenta że pochłania zapachy zbryla się i w ogóle jest super nie wiadomo jaki. Jedyny plus to estetyczny wygląd, a żeby się zbryliło to ciury musiały z miseczki wodę wylać xD drogie mało efektywne nie spełniające roli o której zapewnia nas producent
Koci żwirek marki Krzak ... Żwirek zbrylający Bentonitowy 100% naturalny zakupiony w Carefurze za jakieś 3,5 zł paka 5 l (papierowe opakowanie koloru pomarańczowego z szarym kotem na froncie )
i tu o dziwo - szczury dostały świra, w trocinach to była dla nich katorga nie schodziły prawie na nie a jak zeszły to jeden kichał przeraźliwie, a drugi wywalał łapkami wszystko poza klatkę , na hiltonie jakoś tak bez rewelacji ale śmierdział jak trociny a tutaj ....
szczury uwielbiają żwirek, jakoś tak weselej po nim hasają, tarzają się w nim kopią dołki, nie wywalają i nie śmiecą w okół klatki tak jak trocinami, przede wszystkim nie kichają ani nie wykazują objawów jakiegokolwiek niepokojącego zachowania, żwirek idealnie pochłania zapachy wiec nie muszę wentylować pokoju 24/h, kupska ładnie można zakopać łopatką co zwiększa komfort wizualny w klatce, jednym słowem same plusy. Polecam
Awatar użytkownika
fajcia
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 05, 2011 1:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: fajcia »

Tak czytam i czytam... I już zgłupiałam.

Od początku (mój pierwszy żwirek) mam Cat's best universal, ale zbóje się w nim bawią i tarzają i strasznie sierść im śmierdzi.
Dziś kupiłam okazyjnie Hiltona zbrylającego (pomarańczowy) i chcę wysypać go na całą kuwetę, ale mam jednak obawy, bo jak wzięłam go w garść to szary pył został mi na dłoni (bentonitowy). Kupiłam też łopatkę do żwirku i chcę robić jak pisaliście- co jakiś czas np codziennie przesiewać. Ale martwi mnie ten szary pył...

Mam nadzieję też, że nikomu się nie zdarzyło, żeby szczuras zjadł żwirek zbrylający? A poza tym używał go ktoś?
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Afera »

Używałam kiedyś, baaardzo dawno przy poprzednim stadku. Nie było źle, ale szczurkom przyklejał się ten żwirek do łapek, albo jak pochodziły po świeżo nasiusianym to miały oblepione łapki. Myślę, że powinnaś wybrać ściółkę do danych szczurków... u mojego obecnego stadka żwirek bentonitowy i drewniany nie sprawdziły się, za to trociny chipsi jak najbardziej. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Sky »

Ja używam zbrylających żwirków do narożnej kuwetki, tam sprawdza się najlepiej :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Arystydea
Posty: 41
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 9:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Arystydea »

mietła pisze:A taki żwirek ktoś miał? http://allegro.pl/zwirek-dla-kota-eco-d ... 86518.html
My mamy aktualnie ten żwirek.
Jest takiej jakości jak pinio, z tym że rozsypuje się na mniejsze kawałki - taki miał drewniany. Paczka jest mega wielka. Udało nam się kupić tą ściółkę z darmowym kurierem. :D
wujekhiphop
Posty: 19
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 3:32 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: wujekhiphop »

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć na ile wystarczy ściółka Chipsi mais o podstawie 70x40?
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Venefico »

U mnie od kilku dni zamiast żwirku jest polar. I u szczurów i u koszatniczek. Chciałam zaoszczędzić, bo jedno opakowanie żwirku starczało mi na jedną kuwetę. Kupki wymiatam codziennie a materiał wrzucam do prania co drugi dzień, wkładając nowy i tak w kółko. Jak na razie się sprawdza. Teraz chcę kupić dwie kuwetki i nauczyć je z nich korzystać :)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: aneczkaa »

A nie rozmazuje się to wszystko? Kiedy najpierw nasikają a potem nakupkają? Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego ;)

Ja używam żwirków zbrylających, w tym momencie Super Benka Green Forrest, jak dla mnie najlepszy :)

Za to nie polecam Benka lawendowego, zapach bardzo mdlący, nie wiem czy komukolwiek może odpowiadać ;)
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: Venefico »

Nie :) Twarde kupki robią i z tego co zauważyłam to je omijają, bo nie widziałam nigdzie zdeptanej.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Jakich używacie ściółek?

Post autor: aneczkaa »

Nawet jak robią twarde to w połączeniu z moczem może to dać niezłe błotko. Wiem, bo moje nieraz wyrzucają szmatki z koszyków do kuwety i jeśli w porę ich nie wyjmę to nie pozostaje nic innego jak je wyrzucić ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”