adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

bamboo
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 2:08 pm

adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło)

Post autor: bamboo »

Cześć :D
szukam dwóch samiczek, w miarę młodych, obojętnie dumbo, czy standard, fajne by było, jak jedna by była brązowa,a druga szara, ale to tylko jeśli takie by były. ogólnie kolor nie gra roli, każdy ciur jest kochany :D
postaram się im zapewnić jak największą klatkę. kompletnie nie znam się na tym, jakie wymiary powinna mieć . wiem, że jest na forum link do kalkulatora, ale nie umiem go pojąć. co do jedzenia, wiem, że szczury mogą jeść, z rzeczy 'ludzkich', warzywa, owoce, kaszę, ryż, więc tym będę urozmaicać . oczywiście w ograniczonych ilościach ;) w moim mieście jest wet, ale nie wiem czy ze szczurem można się do niego udać. jeśli nie, to do Opola nie mam daleko. mam 4 letnią kotkę, jeśli chodzi o obecność innych zwierząt to jest spokojna. raz tylko zdarzyło się, że uciekła przez okno w domu na wsi i trochę się pogryzła z nieznanym jej, kocurem. moja mama wyraziła zgodę na posiadanie szczurków, chociaż brzydzi się nimi. najbardziej ogonami :c
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: marts »

stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: marts »

Transport zawsze się znajdzie więc dziewczynki nie muszą być akurat stąd ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: marts »

Bądź też możesz zapytać tej pani czy oferta nadal aktualna http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=31417
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
bamboo
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 2:08 pm

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: bamboo »

dziękuję za pomoc :3
pisałam już do tej pani. *niestety jestem strasznie niecierpliwa :C*
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: marts »

Oj ja też :p Też jestem no praktycznie z Opola i gdyby nie to, że kupiłam wcześniej już ogonka to pewnie bym adoptowała te ślicznotki ;D
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
bamboo
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 2:08 pm

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: bamboo »

a można wiedzieć gdzie kupiłaś ? jakby się nie udało z transportem xd
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: marts »

Na reymonta w tropiku. Jednak nie kupuj a przede wszystkim adoptuj ogonka. Kiedy ja kupowałam swojego nie wiedziałam, że istnieje możliwość adoptowania a zarazem transportu z jednego końca Polski na drugi ;) Tu jest całe mnóstwo ogonków szukających nowego domu, ja mam zamiar drugiego zaadoptować ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: atomówka »

bamboo pisze:a można wiedzieć gdzie kupiłaś ? jakby się nie udało z transportem xd
Bamboo nie wiem o jakim kupowaniu piszecie (czy z zoologa czy z hodowli zrzeszonej), ale my próbujemy na tym forum odwodzić ludzi od kupowania w sklepach zoologicznych, nawet jeżeli są niecierpliwi :D A to dlatego, że takie szczurki są z hodowli wsobnych (czyli krzyżowanie osobników spokrewnionych) i są obciążone genetycznie różnymi choróbskami. W konsekwencji Ty masz szczurka, który przez całe życie choruje, trzeba z nim ciągle chodzić do weta (a takie częste wizyty to majątek) po czym zwykle umiera przedwcześnie, a dodatkowo płacąc ludziom w zoologicznym napędzasz ten biznes, który z dobrem zwierząt nie ma nic wspólnego.
Z adopcji też może sie trafić chorowity szczurek, ale przynajmniej nie daje się pieniędzy za męczenie zwierząt. Możesz też kupić szczurka z prawdziwej hodowli (nie żadnej domowej), która ma uprawnienia, jest zrzeszona i wydaje szczurki z rodowodami, a przede wszystkim szczurki zdrowe i od początku otoczone właściwą opieką ;)

To tyle mojego przynudzania :D Ale jesteś nowa/nowy i pomyślałam, że może tego nie wiesz.
Tu masz jeszcze dlaczego nie kupujemy zwierząt w sklepach zoo :

http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=24678

Tak na wszelki wypadek, bo być może chodziło Wam o kupno z prawdziwej hodowli.
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: pray »

a transport się znajdzie jeśli jednak nie to w ostateczności zostaje konduktorka.
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: atomówka »

Zapomniałam, że w Krakowie są teraz śliczne maluchy do adopcji :)

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=31430

A nóż Ci się spodobają ;)
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
bamboo
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 2:08 pm

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: bamboo »

trochę się boję co do tego transportu :/ nie że ciurkom się coś stanie, tylko tak jakoś, hmm, dziwnie o.o

atomówka- wiem, że nie powinno się kupować w zoologicznych, dlatego się pytała gdzie kupiła :D co do prawdziwej hodowli, no teoretycznie mogłabym w takiej kupić, ale tutaj 'przeszkadza' mi mama. ledwo zgodziła się na takie 'zwykłe' za które się nie płaci, to co dopiero za szczurki za które miałabym zapłacić ponad 120 zł Oo
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: marts »

No czy ja wiem czy 120 :p Ja widziałam ogonki z prawdziwej hodowli, które kosztowały ok 50 zł ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: atomówka »

bamboo pisze:trochę się boję co do tego transportu :/ nie że ciurkom się coś stanie, tylko tak jakoś, hmm, dziwnie o.o

atomówka- wiem, że nie powinno się kupować w zoologicznych, dlatego się pytała gdzie kupiła :D co do prawdziwej hodowli, no teoretycznie mogłabym w takiej kupić, ale tutaj 'przeszkadza' mi mama. ledwo zgodziła się na takie 'zwykłe' za które się nie płaci, to co dopiero za szczurki za które miałabym zapłacić ponad 120 zł Oo
Nie musisz wcale brać z hodowli, to była tylko propozycja zamiast zoo ;) W takim razie adoptuj, a o transport naprawdę się nie martw, bo my wszyscy tutaj tak przewozimy nasze zwierzęta, wiozą je zaufani ludzie, z którymi wcześniej rozmawiasz przez telefon czy piszesz, masz imię i nazwisko tej osoby. Najpierw trzeba umówić odebranie przez tą osobę szczurka z miejsca adopcji, a potem umawiacie się w jakimś miejscu i odbierasz szkrabika :D I po wszystkim ;)
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
bamboo
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 2:08 pm

Re: adoptuję dwie samiczki. Opole, Ozimek(ew. wioski naokoło

Post autor: bamboo »

a, no i dziękuję jeszcze raz za linki :3
pray, o co chodzi z konduktorką ? ciemna w tym jestem xd

marts- chodziło mi, że 60 za jednego, czyli 120 za dwa XD
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”