Makaron Dla psów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
xXAngaXx
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 05, 2011 8:13 pm
Lokalizacja: Giżycko

Makaron Dla psów

Post autor: xXAngaXx »

Witam. Posiadam psa i moja mama kupuje mu taki makaron na wagę taki chiński z warzywami zalewa się to wrzątkiem itd. Mam co do tego pytanie mogę to podawać szczurkom? Ostatnio moja Tosia z Zyśką podjadły tego makaronu psu z miski (nic im nie jest)
i zastanawiam się czy mogę go co jakiś czas podawać ciurom?
Moje wariatka: Tosia ;P
Po drugiej stronie tenczy: Zysia [*][*][*]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Makaron Dla psów

Post autor: zyberka »

Na pewno nic im po tym nie będzie ale ja bym odradzała jakieś regularne podawanie tego makaronu. Takie przeznaczone dla psów karmy nie zawierają w sobie nic dobrego. Niech sobie skubną po prostu 'raz na ruski rok' od psa z michy troszeczkę, bardziej dla smaku niż zapchania brzuszka ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Makaron Dla psów

Post autor: Paul_Julian »

Generalnie , w takich rzeczach bardzo często jest sporo konserwantów , ja bym tego psu na co dzień tez nie podawał. Szczurkom tym bardziej. To już zdrowszy będzie ludzki makaron dla smaku.
Oczywiscie, że zwierzaki nie umra od takiej karmy ( w końcu na wsi tez jedzą, to co ludzie ) , ale w gotowej karmie jest więcej dodatkowych rzeczy i sa odpowiednie proporcje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
xXAngaXx
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 05, 2011 8:13 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Makaron Dla psów

Post autor: xXAngaXx »

Więc mimo to, że zjedzą nic im się nie stanie ostatnio mama dawała im jeść i myślałam, że się pogryzły a okazało się, że mam robiła botwinkę i dostały troszkę i tak się umorusały, że musiałam je kąpać ;)
Moje wariatka: Tosia ;P
Po drugiej stronie tenczy: Zysia [*][*][*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Makaron Dla psów

Post autor: Cyklotymia »

Kup im najlepiej ludzkiego razowego makaronu i dawaj suchy, uwielbiają to chrupać, a i ząbki ścierają przy tym.
Awatar użytkownika
xXAngaXx
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 05, 2011 8:13 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Makaron Dla psów

Post autor: xXAngaXx »

Cyklotymia pisze:Kup im najlepiej ludzkiego razowego makaronu i dawaj suchy, uwielbiają to chrupać, a i ząbki ścierają przy tym.
ostatnio dostaly ;P
Moje wariatka: Tosia ;P
Po drugiej stronie tenczy: Zysia [*][*][*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Makaron Dla psów

Post autor: Kluska123 »

Możesz im też ugotować makaronu - na pewno oszaleją z radości :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Makaron Dla psów

Post autor: iwciunia11 »

A ja chcialam odswiezyc temat. Dzisiaj bylam w Auchanie i widzialam specjalny makaron dla psow - taki brazowy --- http://sklep.zoolandia.pl/images/997/m2 ... hilton.jpg mniej wiecej, taki jak ten na obrazku, tylko, ze jeszcze bardziej brazowy.

I tu pytanie - czy on jest zdrowy ? Mozna podawac go na codzien, czy raczej nie ? Bo myslalam, zeby kupic, ale po przeczytaniu tego, co napisaliscie juz raczej mi sie nie chce :)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Makaron Dla psów

Post autor: Arau »

Zacytuje mojego weterynarza (pierwsza wizyta po wzięciu dużego psa ze schroniska): "Pies może, a nawet powinien dostawać jedzenie gotowane, mięso z wypełniaczem - makaronem, ryżem etc. Ale makaron MUSI być "ludzki". Makaron dla zwierząt to resztki i odpady z produkcji, często zbierane z ziemi, źle przechowywane, zarobaczone. Pies żywiony makaronem dla psów najprawdopodobniej - mam wielu takich pacjentów - będzie chorował na jelita"
Jeśli psi organizm sobie nie radzi... odnieś to do szczura.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Makaron Dla psów

Post autor: iwciunia11 »

Rozumiem, czyli zwykly, ludzki makaron jest o niebo lepszy od psiego ? Pytam, bo nigdy takowego w sklepie nie widzialam i zaciekawilo mnie to :D
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Makaron Dla psów

Post autor: Venice »

Możesz im to podawać, ale rób też jakieś odstępy. Nie dawaj też za często, regularnie zmieniaj dietę. ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”