Raisa i Azja :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Reloopmax
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 27, 2011 5:56 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Raisa i Azja :)

Post autor: Reloopmax »

Witam serdecznie :)

Przedstawiam wam moje maluszki :)
Raisa i Azja :) Trafiły do mnie 4 lipca 2011 :D i dopiero pokazują swoje charakterki :) Ale już widać ze Raisa jest bardzo ciekawsa, odważna i spokojna... za to Azja troszkę leniuszek i taki zaczepnik mały :P Ciągle zaczepia Raise żeby się z nią bawiła :P

Raisa to Black Dumbo i waży 56g :)
Azja to American Blue Dumbo i waży 40g :)

A o to one :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:):):) :D :):):)
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Szeliza »

Jakie małe maluchy ;D Jak ja Ci zazdroszczę tych paszczaków :D
Wygłaskaj od nas ;)
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Newbie »

ojej strasznie chudziutkie... skąd je masz? bo z taką wagą to chyba jeszcze z mamusią powinny być...

tak czy inaczej witamy i pozdrawiamy :) podtucz szczylki co by szybciutko urosły
Obrazek
Reloopmax
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 27, 2011 5:56 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Reloopmax »

Szczuraski zostały kupione... od prywatnej osoby która zajmuje się hodowlą szczurków... Niestety nie wiem w jakich warunkach przebywały ani czy były za szybko odebrane mamie... Ta osoba zapewniała mnie ze mozna już przygarnąć szczuraski...

Cieszę się ze są już ze mną... dostają pokarm i wodę :) i inne cacyki :) dlatego wydaje mi się ze szybko przybiorą na wadze :)
Jedzą bardzo chętnie :) wodę mają w misce i w poidełku :) Ponieważ Azja jeszcze nie rozpracowała poidełka :)

Wczoraj zrobiłem im hamaczek w którym Azja lubi przebywać :) Raisa lubi wylegiwać się w trocinkach :)
Klatkę też mają sporą 70x40x80 :) także z czasem będą dostawać nowe gadżety :)
Szeliza pisze:Jakie małe maluchy ;D Jak ja Ci zazdroszczę tych paszczaków :D
Wygłaskaj od nas ;)
Wygłaskałem od was :D
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Newbie »

Polecam zmianę trocin na żwirek (np drewniany) bo trotki często uczulają oraz są przenoszone pasożyty(chyba że używasz trotek firmy Chipsi)

dawaj maluszkom kaszki dla dzieci (takie robione na wodzie, nie na mleku) to wzmocni je :)

i rozpieszczaj jak najwięcej ;)
Obrazek
Reloopmax
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 27, 2011 5:56 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Reloopmax »

Oczywiście używam trocinek Chipsi Classic :) a pod trocinkami dałem cieniutką warstwę żwirku :)

Żwirek mam Lolopets multicat classic... nie wiem czy odpowiedni jest :(

Z rozpieszczaniem to nie ma problemu :)

a z kaszką to bardzo dobry pomysł :) Dziś im zrobię :D

Dzięki za porady :) :)
Awatar użytkownika
gingerbreade
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 06, 2011 2:16 pm

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: gingerbreade »

Prześliczne maluszki :)
Niech rosną zdrowo i koniecznie je ode mnie wymiziaj.
Aż chce się wycałować te ryjki :-*
Kochajmy ogoniaste!
Reloopmax
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 27, 2011 5:56 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Reloopmax »

gingerbreade pisze:Prześliczne maluszki :)
Niech rosną zdrowo i koniecznie je ode mnie wymiziaj.
Aż chce się wycałować te ryjki :-*
Wymiziałem i wycałowałem :D :D :D hihihi :)
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Newbie »

Reloopmax pisze:
Żwirek mam Lolopets multicat classic... nie wiem czy odpowiedni jest :(
tego zwirku nie testowalam, ale to sam zobaczysz czy wam odpowiada;) jezeli jest zbrylajacy to tylko zwroc uwage czy maluchy nie podjadaja (moje male tak robily i na wszelki wypadek trzeba bylo zmnienic zeby problemow z brzuszkiem nie bylo)
Obrazek
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: xxx »

No cóż, ja nie będę się zachwycać...mi ich szkoda, albo źle je karmiono, albo zostaly zdecydowanie za szybko zabrane od matki, stawiam na to drugie.Im mniejszy szczur tym słodszy, im słodszy tym lepiej się sprzedaje.
Zasilanie prywatnych rozmnażalni niewiele różni się od kupna w zologu. Pewnie czytałeś o tym na forum zanim je kupiłeś...ost. nastoletnia pseudohodowczyni sprzedawała na allego niespelna 3 tyg. szczury...
Mały szczur na balkonie, położony na otwartej dłoni -to niezbyt odpowiedzialny pomysł.
Reloopmax
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 27, 2011 5:56 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Reloopmax »

xxx pisze:Dlaczego Zuch brygada ? Każdy ma swoją historię, czasem ta historia ma bardzo smutny początek...zolog, lab, pseudo i/lub karmowa hodowla... są dzielni, nazywam ich Zuchami, dali radę "tam" walczą dalej u mnie ...a jeśli odchodzą, to jako bohaterowie którzy walczyli do samego końca.Każdy Zuch brygadowiec słyszy w swoim życiu, że jest "Dzielniakiem". Wystarczy czasem tak niewiele, by zmienić cały bieg ich życia. Dać szansę na byt ich inter/ekstra świata. Jest Ich dużo, to moja brygada :)
To Twoje słowa... a co to zdjęć to zobacz na swoje... Malutki Szczurek na otwartej dłoni nad podłogą... gdzie moze spać i .... ech... "to niezbyt odpowiedzialny pomysł."
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: xxx »

wziąć z pseudohodowli szczura = nie dać zarobić sprzedawcy = nie zasilać jego biznesu i nie przyczyniać się do cierpienia kolejnych szczurów, które rozmnoży. NIGDY nie kupuje szczurów.

Gdzie może spaść ? przestraszyć się np ptaka/dźwięku/czegokolwiek i skoczyć w bok z balkonu ?

Gdy rozmawialiśmy na PW sądziałam, że naprawdę chcesz się czegoś nauczyć.
Reloopmax
Posty: 27
Rejestracja: pn cze 27, 2011 5:56 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: Reloopmax »

Gdy rozmawialiśmy na PW sądziłem ze naprawdę zalezy Tobie na szczurkach... to czy kupiłem czy nie ... to nie ważne... ważne ze mają teraz lepszy i odpowiedni dom.... i super warunki.... ale tego niestety nie zobaczysz przez internet wiec skąd mozesz wiedzieć .... i oceniać ludzi na podstawie kilku zdjęć..... Kto wie czy nie maiły być karmą ?? kto wie w jakich warunkach były wychowywane ?? wiesz ?? bo ja nie .....

Ale za to wiem jak mają teraz .... i jestem pewien na 100% ze lepiej niz miały "tam"....
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Raisa i Azja :)

Post autor: xxx »

Dałeś sprzedawcy sygnał , że warto mnożyć kolejne- bo zbyt się znajdzie, dałeś mu kase aby miał na to środki. Wierz mi, rozumiem doskonale, że ich szkoda, ale prawda jest taka, że popyt napędza podaż, sprzedawca sprzedał = wie, że warto rozmnożyć kolejne- nie wykupisz tych kolejnych.Dlatego na tym forum nie popiera się kupowania szczurów w zologu, od pseudohodowców etc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”