Robaki w kale

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Robaki w kale

Post autor: wikczi »

Witam, mam nadzieję że jeszcze nie było tego tematu, ale jestem zbyt wystraszona żeby szukać.
Mianowicie - przed chwilą wypuściłam moje szczurki na łóżko, bo już jest późno i idziemy zaraz spać więc najpierw, zanim zamykam je na noc chwile się przytulamy. Starszy ( 3-4 miesiące ) i młodszy ( 5 tygodni ) już się zaprzyjaźniły i wszystko ok, i ciągle trzymają się razem. To byłoby nie ważne, gdybym patrzyła, który w tym momencie robił kupkę. Kiedy ją sprzątałam, zauważyłam że coś się rusza. Małe, białe robaczki, mniejsze od "ludzkich" owsików. Dodam, że kupka była nie tyle wodnista, ile rzadka. W dodatku Timon ( starszy ) ma tłustą sierść od dłuższego czasu, i wydziela brzydki zapach. Jutro z rana jadę do weterynarza, niestety jest dopiero od 9. Ale piszę, bo martwię się bardzo czy nie stanie się nic w nocy? Mam ciągle go obserwować? Niestety mieszkam na obrzeżach Wrocławia i nie mam jak dojechać do całodobowego weterynarza.

Proszę o pomoc!
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Robaki w kale

Post autor: altaj89 »

Chyba już Cię nie ma ale odpiszę... takie robaki to pasożyty, trzeba koniecznie iść do lekarza. Powinnas, jeśli dasz radę wziąść kał z robakami w jakiś pojemnik, np do badania moczu, żeby lekarz mógl to zobaczyć/zbadać. Szkoda, że nie zaobserwowałaś tego wcześniej, Merch pisała w podobnym temacie, że duza ilość robaków może powodować niedrożność w układzie pokarmowym i śmierć szczura. Ale jeśli zauważyłaś robaki dopiero dzisiaj to może nic sie nie stanie... Z rana koniecznie do lekarza i to jakiegoś dobrego!
A jak wrócisz, daj znać co jest szczurkowi i jak się czuje.
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Robaki w kale

Post autor: nausicaa »

idź do weta i niech da jakiś preparat na odrobaczenie w zastrzyku. obu szczurom. byc może za jakiś czas trzezba będzie powtórzyć dawkę. i sprawa rozwiązana:)
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
wikczi
Posty: 127
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:10 pm

Re: Robaki w kale

Post autor: wikczi »

Byłam u weterynarza, dostały chłopaki doustnie lekarstwo na odrobaczenie, za 10 dni mam przyjść jeszcze raz. Niestety są na mnie teraz ciężko obrażone, że je naraziłam na takie okropieństwa :)

Dodam, że pani doktor super, jestem zachwycona. Byłam w gabinecie w leśnicy, koło agrobudu, panie są dwie, ja zawsze leczę się ( moje skarby leczę ;) ) u pani w blond włosach.

Pozdrawiam :)
Timon, Pumba[*], Toffi :)
Obrazek
By wikczi


Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.
Awatar użytkownika
sherlock
Posty: 15
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 8:48 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Robaki w kale

Post autor: sherlock »

Witam!
Kupiłam dzisiaj szczurka dumbo (ma jakieś 2 miesiące). Oglądałam go w sklepie i z zewnątrz szystko jest ok. W drodze do domu narobił kup do pojemnika, ale kupy te były normalne, natomiast już w domu zauważyliśmy że nagle w odbytu wyszła mu biała zbita ruszająca się kulka robaków. Jak go wyciągaliśmy z klatki to popiskiwał. Myślałam, że się boi, ale możliwe że boli go brzuch. Jutro od razu idziemy do weta!
Mam już jednego szczurasa (5 miesięcznego). Na szczęście nowemu na dzień dobry postanowiłam zrobić kwarantannę i nie wpuszczałam go od razu do klatki starszego tylko umieściłam go w osobnym pojemniku. Ręce od razu zdezynfekowałam, więc mam nadzieję, że starszemu nic nie będzie.

W każdym bądź razie- czy człowiek może zarazić się pasożytami układu pokarmowego od szczura?
Ze mną: Watson
Za TM: Sherlock [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”