Poczekalnia?

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

TomTom
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Poczekalnia?

Post autor: TomTom »

Co myślicie o pomyśle stworzenia działu/tematu dla "stojących w kolejce do adopcji"? Tak jak pisałem już w innym dziale, młode szczurki rozchodzą się jak świeże bułeczki, a nie każdy z nas ma czas śledzić forum 24h na dobę w oczekiwaniu na cud narodzin ogoniastych i potem walczyć o pierwszeństwo rezerwacji. Tym bardziej, że młode rezerwowane są z wyprzedzeniem przez osoby, które już gryzonie w swojej hacjendzie posiadają. Nie wiem.. może to głupi pomysł, dlatego chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat. Myślę, że tak byłoby fair :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Poczekalnia?

Post autor: noovaa »

Prawie nigdy nie decyduje kolejność zgłoszeń. Większość osób szukających domów dla swoich szczurków, dokładnie wypytuje potencjalnych właścicieli i szczury trafiają do najlepszych domów. Dlatego przez czas, który spędzisz na szukaniu szczurków do edukuj się ... poczytaj o klatce, ściółce, karmie, wybiegach, oswajaniu, weterynarzach .... żeby być dobrze przygotowanym na przyjęcie maluchów :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
TomTom
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia?

Post autor: TomTom »

Jeśli tak właśnie wygląda proces adopcji, to mogę chyba spać spokojnie. Od kilku dni, w wolnych chwilach, nie robię nic innego jak czytam, czytam i czytam. Bywa, że i notuję, by nie zapomnieć ;) Tylko lekka obawa mnie dopadła, że będę czekał.. i czekał.. i czekał..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Poczekalnia?

Post autor: noovaa »

Widzisz, ja szukam dla ostatniej samiczki domu od 12 maja. Gdyby liczyła się tylko kolejność zgłoszeń, już dawno wszystkie poszłyby do nowych domów. Ale nie wiedziałabym później pewnie nawet czy żyją. Dlatego zawsze zadaje pytania, obowiązkowo podpisuję umowę adopcyjną i czasem niestety odrzucam kandydaturę niektórych osób chętnych.

Większość z nas robi tak samo, albo podobnie.

Tylko czasami zdarzają się osoby, które przyszły tu tylko po to, żeby pozbyć się problemu i oddać ... Oni oddają jak leci.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
TomTom
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 9:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia?

Post autor: TomTom »

Uzbroję się zatem w cierpliwość i poczekam na odpowiedni moment. Bo choć łatwiej jest pójść do zoologicznego, to po lekturze forum na pewno tego nie zrobię.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Poczekalnia?

Post autor: Paul_Julian »

Jest duzo miotów teraz :) Na pewno jakies sie znajdą , jesli nie w W-wie, to w okolicy, albo ktos bedzie jechał to zabierze szczurki do Ciebie .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia?

Post autor: altaj89 »

Mozesz też sprawdzać ogłoszenia na stronie SPS (Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów) - tam jest ich bardzo dużo :) Na "wyczekiwane" mioty może i trudno się załapać, ale możesz tez adoptować starsze, np kilku miesięczne szczurki, które ktoś porzucił albo musi oddać - takim sczurkom ciężko jest znaleźć dom, a warto się nimi opiekować. Sama kilka dni temu adoptowałam 7 miesięczną porzuconą samiczkę i jest bardzo fajna, powoli się oswaja i zaczyna mnie lubić.

viewtopic.php?f=163&t=31106
tu masz taki temat, nie wiem czy jescze aktualny, możesz zapytać. Szczurki są 7 miesięczne, więc jescze dosyć młode - oswojone i ułożone, sama mam od tej Pani jedną samiczke i ma świetny charakter. :)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poczekalnia?

Post autor: altaj89 »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=31683 tu jescze jeden, trabsport z poznania do wawy napewno by sie znalazł :) Może to i lepiej dla poczatkującej osoby przygarnąc troche starsze, wychpowane i oswojone zwierzaki - unikniesz wielu problemów m.in z oswajaniem ;)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Poczekalnia?

Post autor: jakuszewa »

Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Poczekalnia?

Post autor: jakuszewa »

heh, wyprzedziłeś mnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”