Kaszki, mleko dla niemowląt i inne produkty dziecięce

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: mini »

O rety :o Samabym tego nie zjadłą, a co dopiero szczurom dać...
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: noovaa »

Nie dawaj im takiego śmieciowego jedzenia ;) .. nic im to nie da ...

Jeśli chcesz dać coś 'mlecznego' możesz kupić mleko w proszku dla kociąt i kaszkę ryżową dla niemowląt i od czasu do czasu robić. Albo jogurty naturalne czy śmietanka. Krowiego mleka ... takiego nieprzetworzonego też nie dawaj.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
juldzi
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 11:00 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: juldzi »

Ja odradzam, sama bym nie zjadła a co dopiero takiemu delikatnemu szczurkowi dać.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: zuzka-buzka »

Też nie przesadzajcie. ::) "Takiemu delikatnemu szczurkowi!". szczury NIE SĄ ze szkła... Wiadomo, trzeba na nie uważać, podawać zdrowe i wartościowe pokarmy, no ale ludzie, to nie jest porcelana ! -.- nie umrze od łyżki tej kaszki, a im to smakuje, wiem, bo czasem jak to jem to sępią i się z nimi trochę dziele ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: mini »

Ja też się czasem dzielę lodami ze szczurami. Ale jeśli ktoś chce podawać mleczny start, bo tak jest łatwiej, czy wygodniej to odradzam. Lepiej zrobić mannę na wodzie i wkroić do niej jabłko, czy dosypać rodzynek i innych owoców np: ja im dzisiaj dam z czerwoną porzeczką.
Bo owszem, ułatwianie sobie życia nie jest niczym złym, jednak kiedy ma się już szczury to "wypada" dbać o ich dobrą, zdrową dietę.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: sr-ola »

zuzka-buzka pisze:Też nie przesadzajcie. ::) "Takiemu delikatnemu szczurkowi!". szczury NIE SĄ ze szkła... Wiadomo, trzeba na nie uważać, podawać zdrowe i wartościowe pokarmy, no ale ludzie, to nie jest porcelana ! -.- nie umrze od łyżki tej kaszki, a im to smakuje, wiem, bo czasem jak to jem to sępią i się z nimi trochę dziele ;)
Wiadomo, skrajności nigdy nie są dobre. Ale argument, że im to smakuje jest nietrafiony- smakuje im również pet od papierosa, trujący kwiatek i wino- to chyba nie znaczy, że im to dajesz? ;)

Ja bym tego świństwa tak jak mini, nie wzięła do ust. Sama chemia i cukier.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: mleczny start ?? pilne

Post autor: zuzka-buzka »

No tak, moze niezbyt trafne.
Czasem podaje im to, co im smakuje, nie jest trujace, ale niezbyt wartosciowe.
Tak chyba lepiej ;)
Racja co do ulatwiania sobie zycia. To sie nie nadaje do podawania jako normalne jedzenie, czasami na lyzeczce tak, bo to jest smaczne i slodkie, ale nie jako tako zeby sie szczur najadl.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: gruszka1990 »

Odgrzebuję ;)

Mam pytanie związane z podawaniem szczurom mleka dla niemowląt (moja mama dostała mnóstwo próbek tego specyfiku). Przyznam się że robiłam im już kaszki / kleiki na tym mleku i bardzo chętnie wcinały. Z tym, że sprawa w moim stadzie wygląda następująco: jedna ze szczurzyc ma krzywo zrośniętą szczękę, przez co nie może gryźć trwardych pokarmów. Dlatego moje dziewuchy dostają 2x dziennie jakiś miękki pokarm (kaszki dostają średnio raz na 2 dni). Doczytałam gdzieś na forum, że zwykłe mleko może powodować skazę białkową (czy tam przebiałczenie), ale jak to jest z tym mlekiem dla niemowląt?
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: altaj89 »

gruszka, a to mleko dla niemowląt jest z soi? Jeśli tak to chyba przebiałczenia nie spowoduje... Chociaż nie wiem, ale tak wnioskuje na własnym przykładzie, bo ja miałam skaze białkową w dzieciństwie i byłam karmiona mlekiem sojowym dla niemowląt własnie :)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: gruszka1990 »

Nie, nie jest z soi.. Napisze tu może skład mleka Bebilon Mleko Następne: oleje roślinne, odmineralizowana serwatka z mleka w proszku, maltodekstryna, odtłuszczone mleko w proszku, laktoza z mleka, błonnik pokarmowy (ktoś wcześniej pisał, że kaszki dla niemowląt długo leżą w szczurzych brzuszkach, więc może dzięki błonnikowi z tego mleka szybciej się strawią?), koncentrat białka serwatkowego (z mleka) i reszta to same mikroelementy (mnóstwo :p). Tak sobie pomyślałam, że jednak tu jest sporo białka, ale może by robić tak że połowę mleka rozrzedzić połową wody i zrobić z tego kaszkę? Mam jeszcze w ogóle takie cudo, mleko które poprawia działanie wzroku i mózgu ;p Dałam to moim szczurzastym raz, ale myślę sobie czy nie będzie szkodziło? Przecież niemowlaki są takie wrażliwe na wszystko... Chyba że poszukam gdzieś w sklepach mleka sojowego dla niemowląt? PS ja też miałam skazę białkową do 7 roku życia, ale nie lubiłam mleka sojowego bardzo :D
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: mleko, kaszki i inne dzieciece przysmaki

Post autor: altaj89 »

Chemikiem nie jestem, ale z tego co wypisałaś to też widze tam dużo białka :D a mleko poprawiające działanie mózgu to rzeczywiście dziwny wynalazek, może wyrosną Ci na tym szczury - mądrale :D Mleka sojowego w dzieciństwie też nienawidziłam, za to teraz uwielbiam, np czekoladowe z biedronki jest pyszne mhmm ::) Moim szczurasom czase daje się skosztować jak akurat mam i też piją ze smakiem ;D
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”